PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbki blacharskie bez wkrętów



bald
26-08-2021, 07:09
Witam

Spójrzcie na te dachy: https://imgur.com/a/3OkDxeB

"Opaska" tych dachów to blacha, tak? Jeżeli tak, to nie widać żadnych wkrętów i wygląda to estetycznie. Czy blacha jest wobec tego klejona? Czy nie jest to w ogóle blacha?

Ratpaw
26-08-2021, 20:01
HPL? Kompozyt budowlany?

agb
26-08-2021, 20:32
Zobacz jak się obrabia attyki bez wkrętów na wierzchu. Może zasada tutaj jest podobna, ale wymaga dużej dokładności.

Andrzej733
27-08-2021, 17:00
Blacha jest napięta na kratownicę i przykręcona od środka. W zbliżeniu widać wgnioty, tak jak obijało się blaty itp

bald
02-09-2021, 08:44
Blacha jest napięta na kratownicę i przykręcona od środka. W zbliżeniu widać wgnioty, tak jak obijało się blaty itp

Dzięki za odpowiedź. Możesz napisać coś więcej? Jaka kratownica? Pytałem bowiem wykonawcę i nie za bardzo wie o co chodzi.

Andrzej733
03-09-2021, 18:42
Kratownica lub decha. Robi się to jak parapety szerokie. Mocowania blachy mogą być od spodu gdzie nie widzisz lub wcale. Podobnie jak tapicerowanie.
A jak masz kontakt z wykonawcą to niech ci powie jak to robił

bald
09-03-2022, 06:13
Właśnie nie mam kontaktu do wykonawcy, który potrafiłby robić tak estetyczne obróbki :) Ba, nawet nie widziałem nigdzie na żywo czegoś takiego, a tylko na zdjęciach. Dlatego zastanawiałem się jak to jest zrobione. Nie mogę znaleźć nawet na youtube żadnego wideo, który pokazywałby proces realizacji takiej obróbki. Widziałeś to może gdzieś na youtube?