PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja budy dla psa wewnątrz



kurtz
28-08-2021, 18:48
Zamówiłem dużą budę dla psa i chciałbym ją zaimpregnować również wewnątrz, chociaż podłogę.

Czy mogę zrobić to wewnątrz sadolinem extreme? Czy to może być szkodliwe dla psa?

gnago
28-08-2021, 18:53
Zlituj się nad węchem psa. A kwotę oszczędzoną na tym impregnacie zainwestuj w izolację budy

kurtz
28-08-2021, 19:14
A to będzie psu śmierdziało po wyschnięciu?
Nie chce zostawiać surowego drewna, bo jesienią jak wejdzie mokry do budy, to lepiej, żeby to było czymś zabezpieczone, inaczej po roku to wszystko będzie czarne.

https://www.sadolin.pl/pl/produkty/sadolin-lakierobejca-extreme

TO może przemalować lakierem jak do parkietów?

Bertha
28-08-2021, 19:26
Będzie czarne, bo ma być czarne i pachnieć psem. Jest używane i już. Pies ma węch o jakim ty możesz tylko pomarzyć. Jeśli wysmarujesz mu budę śmierdzielem, to będzie spał przed budą. Tego chcesz? Widziałem nowy komisariat stojący nad górską rzeką, pan projektant któren chyba żywego psa na oczy nie widział zaprojektował boxy dla psów otwarte na rzekę czyli szum 24/24. Żaden pies tam nie chciał siedzieć, urządzono tam śmietniki. Nowa "przemyślana" inwestycja.
:bash:

kurtz
28-08-2021, 20:06
hmmm no ale jak pies jest w domu to też siedzi w pomieszczeniu z lakierowanym parkietem i chyba mu to nie przeszkadza... macie jakieś potwierdzone źródła, że to szkodzi albo powoduje dyskomfort u zwierząt?

dodam, że sadolin extreme jest na bazie wody, więc bez aromatycznych rozpuszczalników ...kosztuje też nie mało

gnago
29-08-2021, 08:12
hmmm no ale jak pies jest w domu to też siedzi w pomieszczeniu z lakierowanym parkietem i chyba mu to nie przeszkadza... macie jakieś potwierdzone źródła, że to szkodzi albo powoduje dyskomfort u zwierząt?


Pierwsze inny jest rozkład zapachów w dużym pomieszczeniu, drugie siedzi w domu ze SWOJĄ RODZINĄ, a dla niej jest gotów wiele znieść.

Zatem ta zamówiona buda ma te 35 metrów kubicznych?

Jeśli nie. to namawiam, ogacić ją jak przeciętny domek no niech będzie 10 styropianu. Z dachem płaskim aby pies mógł na nim się ułożyć i obserwować swoje terytorium.
Tu ważna jest lokalizacja pies jest spokojny jak widzi wszystko. W budzie legowisko jest na podwyższeniu tak aby zimą ciało pozostawało w cieplejszym poziomie budy odcięte od wiatrów. No i jak najczęściej psa uwalniać od kojca tak aby towarzyszył swej rodzinie na podwórku. Wtedy zawsze bedzie traktował ją jak swoją rodzinę stado. Nie będzie tragedii typu malec wszedł do kojca swego psa i został drastycznie okaleczony.

Nie rozumiesz? To zamknij się w kibelku czy łazience na 48 h . Buda , kojec ma psu kojarzyć się z odpoczynkiem i jego własnością, miejscem posiłków nie z więzieniem i celą

kurtz
29-08-2021, 09:59
Pierwsze inny jest rozkład zapachów w dużym pomieszczeniu, drugie siedzi w domu ze SWOJĄ RODZINĄ, a dla niej jest gotów wiele znieść.

Zatem ta zamówiona buda ma te 35 metrów kubicznych?
[/B]

Nie ma ale w domu wentylacje masz minimalną a buda ma otwór wejściowy 35x65, to tak jakby w mieszkaniu w dużym pokoju okna były cały czas otwarte

gnago
29-08-2021, 16:39
pomijasz resztę wypowiedzi dla twej osoby i twych najbliższych twój pies jest gotów znosić smród czy wyczuwalny dla niego hałas

TAR
29-08-2021, 17:41
pomijasz resztę wypowiedzi dla twej osoby i twych najbliższych twój pies jest gotów znosić smród czy wyczuwalny dla niego hałas

ale po co sie produkowac, ktos juz sobie postanowil, ze zaimpregnuje to to zrobi. racjonalne argumenty jak widac po odpowiedziach nie docieraja. on potrzebuje tylko zeby go upewnic w swoim wyborze. i tu wcale nie chodzi o psa. szkoda pary w gwizdek ;)

Ratpaw
29-08-2021, 20:14
Nie ma ale w domu wentylacje masz minimalną a buda ma otwór wejściowy 35x65, to tak jakby w mieszkaniu w dużym pokoju okna były cały czas otwarte
Chłopie, co Ty wyprawiasz? Może tapety mu jeszcze połóż? :)

Pies łańcuchowy u mojego wujka spał latami w zaspach śnieżnych, OBOK budy. Kopał doły, właził pod stertę desek, leżał w cieniu, dopiero po 10 latach wlazł pierwszy RAZ do tej cholernej budy, jak się zestarzał. Od zeszłego roku śpi na styropianie ("wyściółka" budy), bo zima była ostrzejsza. Ten łańcuch ma tak długi, że praktycznie biega po podwórku, a ma go tylko dlatego, żeby nie uciekł jakąś dziurą w ogrodzeniu (które demolują mi hordy dzików).

kurtz
29-08-2021, 20:41
ale po co sie produkowac, ktos juz sobie postanowil, ze zaimpregnuje to to zrobi. racjonalne argumenty jak widac po odpowiedziach nie docieraja. on potrzebuje tylko zeby go upewnic w swoim wyborze. i tu wcale nie chodzi o psa. szkoda pary w gwizdek ;)

Po prostu nie są to racjonalne argumenty, tylko opinia / wiara, że tak jest
Większość psów jest szczęśliwa w domach, gdzie pomalowane jest wszystko: ściany, drzwi, parkiety, meble itp., rozumiem, że agresywne rozpuszczalniki mogą być szkodliwe, ale czy wszystkie typy farb / impregnatów są szkodliwe i drażniące dla psa?

kurtz
29-08-2021, 20:53
Chłopie, co Ty wyprawiasz? Może tapety mu jeszcze połóż? :)

Pies łańcuchowy u mojego wujka spał latami w zaspach śnieżnych, OBOK budy. Kopał doły, właził pod stertę desek, leżał w cieniu, dopiero po 10 latach wlazł pierwszy RAZ do tej cholernej budy, jak się zestarzał. Od zeszłego roku śpi na styropianie ("wyściółka" budy), bo zima była ostrzejsza. Ten łańcuch ma tak długi, że praktycznie biega po podwórku, a ma go tylko dlatego, żeby nie uciekł jakąś dziurą w ogrodzeniu (które demolują mi hordy dzików).

Chłopie, mam fajną dużą budę i chce, żeby starczyła na lata, dlatego myślę o impregnacji. Argumenty, że pies u wujka wolał spać na śniegu mało mnie przekonują.

Ratpaw
29-08-2021, 21:16
Chłopie, mam fajną dużą budę i chce, żeby starczyła na lata, dlatego myślę o impregnacji. Argumenty, że pies u wujka wolał spać na śniegu mało mnie przekonują.
Czemu nie zapytasz w np schronisku dla zwierząt, jak przygotować domek dla psa? Będą wiedzieli, czy można, czy nie wolno. To są praktycy z prawdziwego zdarzenia.

Drogba
30-08-2021, 07:55
Zamówiłem dużą budę dla psa i chciałbym ją zaimpregnować również wewnątrz, chociaż podłogę.

Czy mogę zrobić to wewnątrz sadolinem extreme? Czy to może być szkodliwe dla psa?

Osobiście posiadam hodowle psów i drewnianą stajnie dla koni.
Wszystko zaimpregnowane olejem lnianym,
Polecam

kurtz
30-08-2021, 08:21
Osobiście posiadam hodowle psów i drewnianą stajnie dla koni.
Wszystko zaimpregnowane olejem lnianym,
Polecam

Dzięki, super, znalazłem coś takiego: https://www.vidaron.pl/produkt/pokost-lniany

Drogba
30-08-2021, 08:32
Dzięki, super, znalazłem coś takiego: https://www.vidaron.pl/produkt/pokost-lniany

To nie jest reklama.
Ja osobiście kupiłem to:
https://allegro.pl/oferta/olej-naturalny-impregnat-do-drewna-podlogi-30l-6834281410?snapshot=MjAyMC0wMi0wNVQxMDoxNjo0Mi45Mj daO2J1eWVyO2QzMjBjY2UwZDY3MWZhNTBlZDE1YjFmMzAzOTI1 ZGU2MjY0MjIzNjNhZDNjZTQ5OGVmY2ZjZjFlZGJiYjdjZGQ%3D

bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin

coachu13
30-08-2021, 10:16
Nie maluj w budzie środka.