PDA

Zobacz pełną wersję : Narzędzia podstawowe śrubokręty wkrętaki



Jakub_
29-08-2021, 19:54
Witajcie

Potrzebuje zasięgnąć opinii waszej, co kupić ?
Posiadam trochę jakiś starych śrubokrętów ale albo mają nie wygodną rękojeść albo zryte stępione końcówki. Z racji tego że sprzęty w mieszkaniu które się psują staram się w miarę swoich możliwości naprawić albo dobrać się do części by wymienić potrzebuję narzędzi.

Z czego wy korzystacie co moglibyście polecić : Śrubokręty jakiej firmy, szukałem też i zastanawiałem się nad czymś typu Neo 06-11 (nie ma opini o tym) małe i poręczne.
Oraz klucze płasko oczkowe do sporadycznego mieszkaniowego majsterkowania.

Całość tak 200 zł myślałem.

Jakub_
30-08-2021, 13:37
Nikt nic ?

Ratpaw
30-08-2021, 20:14
Masz tam Castoramę albo inne Obi pod ręką? To idź, pomacaj i kup co Ci pasuje, ew. pochwal się na forum :)

dawiddur
30-08-2021, 20:24
Z markowych, ale wciąż przyziemnych polecam Modeco i Stanley. Wypasione wkrętaki to np. WIHA, tej marki mam taki zestaw precyzyjnych.
NEO, o którym wspominasz to nie jest czasem biedronka? Z autopsji to nie wiem, ale chyba to marna jakość?

Jakub_
30-08-2021, 20:42
U siebie mam tylko mrówkę w której zbytnio wyboru nie ma :(
W biedronce to jest Niteo a to co podawałem to neo tools. Nie mam właśnie gdzie pomacać dlatego pytam co wY macie i polecacie z czego korzystacie.

Ratpaw
30-08-2021, 21:29
Ja mam część z Biedry, bo czasem narzędzia mi giną i wolę kupić po kilka sztuk, nie żałować jak cos wyszczerbię itd.
Część mam Drapera - dobra jakość.
Niedługo będę wykonywał np instalację elektryczną i wtedy kupię Knipexa, bo się nim narobię i chcę mieć wygodne i wysokiej jakości narzędzie.

Jeden Knipex to z 10 jakiś tam Neo, taki jest przelicznik.

Lew2
31-08-2021, 14:23
Ja kupuję tani zestaw śrubokrętów (wkrętaków) i wierteł w supermarkecie. W tym jest cały komplet różnych śrubokrętów (Philips, Pozidriv, Slot i Torx) od PH0, do PH4, do tego PZ0-PZ4, SL0-SL4, Torxy i imbusy. Do tego przyda się zestaw śrubokrętów precyzyjnych od PH0 i SL0 w dół (do PH000). Mam Stalco. A dodatkowo najczęściej używany śrubokręt i wiertło kupujesz jakiś porządny, firmowy. U mnie jest to najczęściej używany śrubokręt z końcówką PZ2 (Pozidriv). Nie wiem czy firmowy, ale kupiłem Dexxo Pro (ponoć wersja profesjonalna). Na razie się końcówka trzyma, a skręciła parę kompletów mebli.
Zwróć uwagę, że uszkodzenie śrubokręta następuje najczęściej wtedy, gdy śrubokręt jest złego rozmiaru do wkrętu. Wystarczy jedno przekręcenie z poślizgiem, a już zarówno wkręt jak i wkrętak ulegają zużyciu. Jak weźmiesz śrubokręt niemagnetyczny i ustawisz go poziomo, to wkręt który jest odpowiedniego rozmiaru powinien osadzony na nim trzymać się poziomo i nie spadać. Wtedy wiesz, że to jest odpowiedni format i rozmiar.

Jakub_
01-09-2021, 09:59
Dzięki wielkie, poszukam czegoś w takim razie i tańszego i czegoś markowego.

Nurek_
02-09-2021, 07:34
Kupiłem taki zestaw Stanleya https://allegro.pl/oferta/stanley-komplet-wkretakow-srubokrety-8szt-probnik-11060268993?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MjYwYjc3OGMtNzFjYS00OTJhLTkwMTgtMWQ0MDNhY2E3O DhiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1a48df82-e101-4157-b266-9945669868cd i sprawdza się świetnie. 99% rzeczy na codzień tym ogarniesz.
Możesz też popatrzeć za jakimś bardziej rozbudowanym zestawem, żeby mieć też imbusy i torxy w zestawie.