PDA

Zobacz pełną wersję : rynny - czym czasowo "uleczyć" ?



ania303
07-06-2005, 06:50
Witam , Czym czasowo uleczyć miejscowo skorodowane rynny - tak aby przetrwały do przyszłego sezonu ? ( miejscami przerdzewiałe i cieknące) ?

margen
07-06-2005, 10:50
za duży nakład pracy a efekty mizerne.
ja bym zostawił jak jest, oczywiście jeśli nie leci na mur.

proxy
07-06-2005, 23:25
Czym czasowo uleczyć miejscowo skorodowane rynny -
Ja kiedyś, pociełem folie budowlaną, bodajze to była płachta 4 x 5 m, na paski które włozyłem potem w rynne ( poziomą ), brzegi wywyinełem kawałek i zlapalem je drutem do rynny tak wygietym aby spełniał role jak klamerka do bielizny, a na dnie rynny połozyłem pret fi6 co by wiatr nie zdmuchna tego wszystkiego.
Moze nie było to super piękne ale działało, miało przetrwać zime... ale jak kazda konstrukcja tymczasowa przetrwała 2 lata :)
aaa orynnowany był garaz wiec estetyka nie była jakas super wazna ;)

@kuz
24-08-2005, 20:39
W marketach budowlanych a pewnie i w zwykłych składach można kupić taśmę samoprzylepną do naprawy dachów. Soudal, czy coś takiego. Z taśmą, ostrym nożem i płachtą folii na dach, ostrożnie buch na brzuch i wykleić dziury. Taśmę skladać sreberkiem do siebie to się nóż nie pobrudzi przy przecinaniu.
Powodzenia

pattaya
02-09-2005, 16:01
Zwykłą,taśmą naprawczą na plótnie.
Najczęściej występują w kolorze srebrnym.

Luc Skywalker
03-09-2005, 18:50
Spotkalem sie z uszczelnianiem cieknacych rynien ,za pomoca silikonu.
Jezeli rynna przerdzewiala na dluzszym lub szerszym odcinku,to moze byc pocieta detka lub gruba folia.Przykleja sie ja na silikon i uszczelnia po obwodzie.

ania303
05-09-2005, 11:03
Rynny zrobione .... Papą termozgrzewalną załatane