PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z warunkami przyłączeniowymi do sieci elektrycznej



Skorupa1992
06-09-2021, 20:35
Witam,
Mam mały problem z warunkami które dostałem od dostawcy. Może ktoś z większym doświadczeniem i wiedzą będzie w stanie mi pomóc.
Chciałem wykonać przyłącze dla działki rekreacyjnej.
Dostawca w wymaganiach które muszę spełnić wpisał : "w uzgodnieniu z współwłaścicielami działek na istniejącym WLZ-cie dobudować szafkę pomiarową z zabezpieczeniem głównym oraz tablicą licznikową."
Problem polega na tym że WLZ znajduje sie 130m od granicy mojej działki, na końcu gminnej drogi dojazdowej do działek. Wiec nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Mam sam ciągnąc 130m kabla i rozkopywać drogę gminną?? Czy przyłącze nie powinno być doprowadzone do granicy działki?

Proszę o pomoc i Pozdrawiam.

Remiks
06-09-2021, 20:59
Witam,
Mam mały problem z warunkami które dostałem od dostawcy. Może ktoś z większym doświadczeniem i wiedzą będzie w stanie mi pomóc.
Chciałem wykonać przyłącze dla działki rekreacyjnej.
Dostawca w wymaganiach które muszę spełnić wpisał : "w uzgodnieniu z współwłaścicielami działek na istniejącym WLZ-cie dobudować szafkę pomiarową z zabezpieczeniem głównym oraz tablicą licznikową."
Problem polega na tym że WLZ znajduje sie 130m od granicy mojej działki, na końcu gminnej drogi dojazdowej do działek. Wiec nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Mam sam ciągnąc 130m kabla i rozkopywać drogę gminną?? Czy przyłącze nie powinno być doprowadzone do granicy działki?

Proszę o pomoc i Pozdrawiam.

Mało informacji by coś konkretnego napisać. Nie ma bliżej zasilanych działek? Z warunków przyłączenia wynika że ZE doprowadził prąd do granicy działek rekreacyjnych do ZK i dalej już zostawił inicjatywę właścicielom tych działek, i tak dziwne że nie napisali dostosować WLZ itd.

Skorupa1992
06-09-2021, 21:19
Rozmawiałem z kilkoma właścicielami działek. Pare osób poprowadziło sobie na własny koszt kabel od skrzynki która znajduje się przy wjeździe do działek, tylko to było ładnych pare lat temu i w odległości rzędu 15-20m . Obecnie droga dojazdowa jest drogą utwardzoną i nie potrafię sobie tego wyobrazić że ja mam ryć w drodze gminnej dziurę, włożyć 130m kabla żeby doprowadzić prąd do granicy działki.

Kaizen
06-09-2021, 22:49
To ogrody działkowe czy masz własną księgę wieczystą?

Skorupa1992
07-09-2021, 09:39
Własna księga wieczysta

Skorupa1992
07-09-2021, 19:28
To ogrody działkowe czy masz własną księgę wieczystą?

Mam własną księgę wieczystą.