PDA

Zobacz pełną wersję : Cięcie styropianu



Lukasz11
11-09-2021, 14:22
Po dociepleniu dachu plaskiego zostaly mi 2 plyty styropianowe, kazda o wymiarach 1m x 2m i grubosc i 18cm.

W garażu w posadzce będzie styropian 5cm.

Czy jest możliwość, by jakoś taka płytę pociąć na plasterki: 3x 5cm i 1x 3cm?

Obecne płyty nie mogę sprzedać, wyrzucić szkoda, kosztowały trochę pieniędzy.

Kaizen
11-09-2021, 15:13
Ja ciałęm gilotyną (taką z drutem oporowym) przesówając w poziomie na ustawionym na potrzebnej wysokości drucie. Ale ten styropian nie za słaby na posadzkę (zwłaszcza w garażu)?

Lukasz11
11-09-2021, 15:29
Jest to EPS 100. Jeśli za słaby na garaz, to może nawet lepiej na poddasze? Tam ma być 6cm w podłodze. Czyli z z jednej płyty byłyby 3 kawałki bez odpadów.

Tylko pytanie, czy da się to ładnie pociąć? Samemu?

Ratpaw
11-09-2021, 15:32
Po dociepleniu dachu plaskiego zostaly mi 2 plyty styropianowe, kazda o wymiarach 1m x 2m i grubosc i 18cm.

W garażu w posadzce będzie styropian 5cm.

Czy jest możliwość, by jakoś taka płytę pociąć na plasterki: 3x 5cm i 1x 3cm?

Obecne płyty nie mogę sprzedać, wyrzucić szkoda, kosztowały trochę pieniędzy.
Dwie płyty? Weź daj spokój, kup odpowiedni materiał pod posadzkę. Dla dwóch płyt będziesz konstruował maszynkę do cięcia oporowego? Więcej trafo do niej będzie kosztować :)

Lukasz11
11-09-2021, 18:53
Dwie płyty? Weź daj spokój, kup odpowiedni materiał pod posadzkę. Dla dwóch płyt będziesz konstruował maszynkę do cięcia oporowego? Więcej trafo do niej będzie kosztować :)

Wywalenie 2 płyt też kosztuje. Raz za nie zapłaciłem, dwa ich wywóz na smietnik/do przetworzenia też będzie kosztować. Może znajdę kogoś, kto je potnie? Tylko pytanie, czy można je pociąć równo i ładnie?

henrykow
11-09-2021, 19:14
Wywalenie 2 płyt też kosztuje. Raz za nie zapłaciłem, dwa ich wywóz na smietnik/do przetworzenia też będzie kosztować. Może znajdę kogoś, kto je potnie? Tylko pytanie, czy można je pociąć równo i ładnie?

Można je pociąć równo. Nie prościej podzwonić po okolicznych firmach od ociepleń domów i zapytać czy zrobią taka usługę.
Co do wywiezienia na śmietnik i zapłatę to przecież teraz każdy płaci za śmieci, wystawiasz przed dom w dniu wywózki śmieci i nie ma kłopotu.

Kaizen
11-09-2021, 19:28
Tylko pytanie, czy można je pociąć równo i ładnie?

Tak



Co do wywiezienia na śmietnik i zapłatę to przecież teraz każdy płaci za śmieci, wystawiasz przed dom w dniu wywózki śmieci i nie ma kłopotu.

To nie są odpady komunalne (w przeciwieństwie do styropianu opakowaniowego). I pozbycie się dwóch płyt to spory kłopot.
https://segregujna5.um.warszawa.pl/rozpracuj-odpad/styropian/

Ratpaw
11-09-2021, 19:42
Można je pociąć równo. Nie prościej podzwonić po okolicznych firmach od ociepleń domów i zapytać czy zrobią taka usługę.
Co do wywiezienia na śmietnik i zapłatę to przecież teraz każdy płaci za śmieci, wystawiasz przed dom w dniu wywózki śmieci i nie ma kłopotu.
Własnie też miałem napisać, żeby podjechać do pierwszej lepszej ekipy od ocieplenia, postawić flaszkę jakiemuś majstrowi żeby pociął (15 minut roboty) i po kłopocie.

Drugie wyjście, to dać ogłoszenie na OLXie "oddam styropian budowlany za darmo". Kolejka chętnych murowana :)

henrykow
11-09-2021, 19:48
To nie są odpady komunalne (w przeciwieństwie do styropianu opakowaniowego). I pozbycie się dwóch płyt to spory kłopot.
https://segregujna5.um.warszawa.pl/rozpracuj-odpad/styropian/
Można je podciągnąć pod "gabaryty" jak i odpady komunalne to wszystko zależy od rejonu. W moim rejonie odbierają, sąsiad po budowie spakował kawałki styropianu we worki plastikowe i firma zabrała.