PDA

Zobacz pełną wersję : ZBIORNIKI NA GAZ PŁYNNY -NAJNIŻSZE CENY GAZU



Strony : [1] 2 3

redrum
07-06-2005, 09:08
ZAPRASZAM SERDECZNIE -DOLNYŚLĄSK I ZIEMIE PRZYLEGŁE.
NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU
Zbiorniki podziemne i naziemne ,kompletne instalacje wewnętrzne jak i zewnętrzne , projekty, -instalacja oparta o system telemetryczny - Płacisz tylko za zużyty gaz. Żadnych kosztów napełnienia . Brak kaucji za zbiornik.Nie zamrażasz gotówki. Opłata jak za telefon , energie - co miesiąc rachunek.
Dla osób posiadajacych juz instalacje na gaz płynny oferujemy wymianę instalcji na INSTLACJE N.EN. NOWA ENERGIA juz od 1zł.
W/G wszelkich danych w 2005r NAJNIŻSZA CENA GAZU W POLSCE.
Na początku roku 2006 także nawet o 30% niższa cena gazu.
Osobom zainteresowanym mogę przedstawić wystawione referencje przez moich klientów.
kontakt telefoniczny 790 87 88 44
PS. Jeżeli ktoś bedzie zainteresowany z innego terenu -przekaże kontakt osobom odpowiedzialnym za dany region .
pozdr.
I tak było do 2009 r. Żeby zaoszczędzić czasu forumowiczom na czytanie całego wątku który kipi od walki z konkurencją( bardziej emocjonalne moje wypowiedzi w stosunku do fermentatorów autoocenzurowałem) streszczę co nie co:
W 2008r N.EN został sprzedany ***polowi . Nowy właściciel po 7 miesiącach zlikwidował firmę zwalniając wszystkich pracowników. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów N.EN-u którym już nie podrodze z monopolistą jak i nowym klientom zaoferowałem pomoc w zakupie własnego zbiornika i uniezależnienia się od dyktatu cenowego dzierżawców zbiorników.
Oferta już od roku 2009 dotyczy:
1 Zbiorników na gaz płynny - na własność.
2 Najniższej ceny gazu - tak jak w temacie. Przynajmniej 1,3zł na litrze niższej niż u dzierżawców zbiorników.
3 Oczywiście także całej infrastruktury tj. : wykonanie projektów gazowych , instalacji gazowych, pomoc w odbiorze UDT, sprzedaż kotłów gazowych , kolektorów słonecznych.
Zasięgiem działania jest praktycznie całe terytorium RP.
KORZYŚCI takiego podejścia do ogrzewania gazem - szerzej są opisane na stronie 8 - jak i w Klubie użytkowników gazu płynnego.
Najważniejsze wymienię:
1 Znacznie niższe koszty eksploatacji
przy zużyciu na poziomie 3tys litrów nawet 4tys zł ROCZNIE i więcej .
2 Brak dzierżawy (cena UDT niższa od dzierżawy dwa, trzy razy)
3 UNIEZALEŻNIENIE SIĘ od już mocno zarysowanego się monopolu jak i od dyktatu cenowego
4 Brak zobowiązania się w umowie do konsumpcji 16 do 20tys litrów gazu i brak drobnego druku czy "interesujących" sformułowań w umowie. w okresie typowej umowy z wydzierżawiającym można sa samych róznicach cenowych kupić nawet 3 zbiorniki wraz z instalcją.
5 A przedewszytkim WOLNOŚĆ , WŁASNOŚĆ,NIEZALEŻNOŚĆ - sądze że przy budowie własnego domu to kluczowe .

Szczegóły oczywiście przekaże telefonicznie, mejlowo , na priv.
KONTAKT
[email protected]
www.lidergas.pl
telefon 790 87 88 44
pozdrawiam
redrum/lidergas

kasztanka
07-06-2005, 16:54
a co to za firma???? gaspol??? czy inna? skad gaz????? jaki jest max ogleglosc zbiornika od granicy dzialki?????

07-06-2005, 18:17
poprosze o Łódź

redrum
07-06-2005, 20:10
@kasztanka
- Firma N.EN. Nowa Energia z Poznania
- Gaz propan -- płacisz za m3 zużytego gazu nie interesują Cię tankowania ,ilość gazu w zbiorniku - odczyt tych parametrów mamy w firmie.
- Co do odległości -nie ma max , min to dla zbiornika 2700 -1 m ,4850-3m.
Na inne pytania odpowiem chętnie telefonicznie podaj sms lub na priv namiary do siebie oddzwonię.
@Pablo1979 wyślij mi sms lub na priv swój telefon -przekaże koledze z Łodzi.
pozdr

kasztanka
08-06-2005, 16:17
w górę :wink:


co w gore????????

redrum
08-06-2005, 16:40
w górę czyli post przesówa sie w górę przez kolejny wpis i jest lepiej widoczny .
Do jutra kasztanka :), a wysyłam Ci ulotkę mejlem.
pozdr

13-06-2005, 19:56
kolega z Łodzi nie zadzwonił??

redrum
13-06-2005, 23:45
sory @Pablo1979 a podałeś Ty namiary(tel) do siebie ?
pozdr ol

mat1
19-06-2005, 19:35
osobiście nie polecam "wynalazków", lepiej związaćsię z firmą, która ma zbiorniki na rynku, o firmie o której jest tu mowa pierwszy raz słyszę, a pozbierałem oferty wszystkich firm, najlepszą ofertę ma PROGAS.com.pl
najbardziej przejżystą umowę i referencje (przynajmniej u moich sąsiadów), i też można rozliczać sie przez licznik, za zużyty gaz
Możesz napisać, gdzie w okolicach Wrocka macie zbiorniki? i podaj stronę internetową tej firmy

19-06-2005, 21:19
ja tez analizuje ceny i niestety Progas jest pierwszy
nie musisz podpisywac umowy o ilosci, umowa jest na 5 lat a nie na 30000 litrów
mozna negocjowac ostro i cena za litr jest fajna

redrum
20-06-2005, 08:34
@mat1 ja tez nie polecam wynalazków .Adres strony podałem kilka postów wyżej. Co do zbiorników - widziałeś gdzieś zbiorniki Orlenu? Ja nie a jest ich kilkaset na Dolnym Śląsku.

Co do oferty Progasu cena gazu za m3 jest nominalnie o 1,13zł wyższa niż w firmie którą reprezentuje. Sprawdziłem dzwoniąc na infolinie.

@pablo1979 Jeżeli już porównujesz ofertę konkrecji w tym miejscu - to prosiłbym Cię o RZETELNOŚĆ - umowę z firmą która reprezentuje podpisujesz na czas nieokreślony a nie na 30000 litrów.
Co do ceny i analizy to wyżej wyjaśniłem.

pozdr ol

RobsonX
20-06-2005, 12:16
Dziwne, z tego co wiem to wartość opałowa propanu i mieszanki propan-butan jest podobna.

Poza tym, propan-butan ma swoje wady: oba składniki mają różne właściwości, propan zaczyna odparowywać a mieszanka w zbiorniku zaczyna miec w sobie coraz wiecej butanu.

Propan-butan jest też bardzo wrażliwy na temperatury poniżej 0 st., tymczasem sam propan jest tutaj znaaaaacznie bardziej tolerancyjny.

Fakt, że duże firmy (np. Gaspol) używają tylko propanu też o czymś świadczy.
Pozdrawiam

redrum
20-06-2005, 13:07
@RobsonX -dziś zarejestrowany i oba posty o gazie hmmm....
w poście
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46378&highlight=
podajesz wartości opałowe - znajdź jeszcze przeliczniki kg na litry lub m3

Dziwne, z tego co wiem to wartość opałowa propanu i mieszanki propan-butan jest podobna.
i nie powinienieneś się dziwić !!!!

Propan-butan jest też bardzo wrażliwy na temperatury poniżej 0 st., tymczasem sam propan jest tutaj znaaaaacznie bardziej tolerancyjny
Czy w zbiornikach podziemnych ma to znaczenie? Też jako specjalista powinieneś to wiedzieć.
A teraz szczerze -Jeżeli jesteś konkurencją załóż własne ogłoszenie.
pozdr ol

RobsonX
20-06-2005, 13:40
Piszę o gazie, bo na tym się znam. Nie będę pisał o klinkierze czy instalacjach wodnych - to zostawiam tym, którzy są w tych dziedzinach specjalistami.

20-06-2005, 19:07
redrum: a jaka masz cenke za gaz przez licznik???

mat1
20-06-2005, 22:10
na początku wszyscy mają tanio i fajnie :lol: , dopiero przy kolejnym napełnieniu udowadniają jakie mają niziutkie ceny :o
propanu-butanu raczej nie polecam, chyba ze do samochodu
redrum na ile lat, albo litrów podpisujecie umowę, napisałeś, że nie na 30000, ale zapomniałeś napisać na ile
jaki piec polecasz? w rozsądnych kosztach

johan148
23-06-2005, 10:14
@mat1 ja tez nie polecam wynalazków .Adres strony podałem kilka postów wyżej. Co do zbiorników - widziałeś gdzieś zbiorniki Orlenu? Ja nie a jest ich kilkaset na Dolnym Śląsku.



Redrum
ja jestem w trakcie wyboru firmy gazowej i troszkę rozeznałem temat, piszesz że Orlen ma kilkaset zbiorników na Dolnym Śląsku, Orlen ma kilka procent udziałów w rynku czyli wychodzi na to że taki Gaspol musi mieć na Dolnym Sląsku kilka tysięcy zbiorników prawda? a gdzie pozostałe firmy? wg Twoich danych wychodzi że na rynku zbiorników w Polsce może być ponad 100000 zbiorników choć szacuje się ich na ok 40000 sztuk (dane z POGP). Ot takie małe sprostowanko, prosisz aby ktoś podawał rzetelne dane - sam też się do nich stosuj


Teraz z drugiej strony - zachwalasz swoją ofertę ok, ale wg danych ze strony nen.pl wynika jasno że dopiero zaczynacie działać w tej branży czy można zaufać firmie która zaczyna "raczkować"? macie jakąś sieć dystrybucji abym nie został z pustym zbiornikiem w zimie?
pytam czysto formalnie bo jeszcze mam czas na wybór oferty ale takie niuansiki są najważniejsze przynajmniej dla mnie bo raczej mało istotnym jest umowa na 5, 10 lat lub 30000 litrów gazu skoro i tak wiem że gaz ziemny będę miał za minimum 50 lat czyli moje wnuki będą bawić się w przyłącze

redrum
24-06-2005, 09:41
@johan148
zapraszam na stronę http://www.pogp.pl/public/misje.php
znajdziesz tam odpowiednią komisje ds. rynku zbiornikowego - nie chce się w dawać w szczegóły(jak jesteś naprawdę dociekliwy to dojdziesz ) ale dane o których(kilkaset) mówiłem są jak najbardziej RZETELNE i PRAWDZIWE !!!!!!
co do niuansików to z przyjemnością Ci je przedstawię najlepiej w rozmowie bezpośredniej - choć wnioskuje ze raczej zdanie masz już wyrobione?
No i tak do Ciebie i ogólnie troche:
Wyjatkowo nie przyzwoite by było włacznie się do Twojego ogłoszenia o sprzedaży domu i kwestionowanie np. lokalizacji czy czegoś innego. Ale być może to tylko moje zasady.

Co do ogólnych zarzutów o wiarygodność czy jakość oferty - dyskusja przypomina mi raczej sytuacje na giełdzie samochodowej gdzie do rozmowy sprzedającego z kupującym włącza się życzliwy mówiąc że na giełdzie w innym mieście te same roczniki , dwa razy lepiej wyposażone są 3 razy tańsze. :D
@mat1

redrum na ile lat, albo litrów podpisujecie umowę, napisałeś, że nie na 30000, ale zapomniałeś napisać na ile
Zapomniałem? hmmm. - Czytaj
NO i tak w połączeniu z Twoim :

dopiero przy kolejnym napełnieniu udowadniają jakie mają niziutkie ceny
niziutkie to widzę pobudki z Twoje strony.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej oferty.
Nurtujące problemy wyjaśnię i szczegóły oferty przekaże telefonicznie(prosze o podawanie telefonu na priva-oddzwonie) lub na bezpośrednim spotkaniu.
pozdr ol

Ditu
30-06-2005, 15:04
Jestescie nowa firma na rynku i to zrozumiale, ze wiele osob ma obawy wybierajac wasza oferte.
Czy mozna wiedziec ile obslugujecie butli i ile z nich znajduje sie na terenie woj mazowieckiego?

Mam pytanko natury technicznej - czy system telemetryczny wymaga lacza telefonicznego?

Podrawiam,
Ditu

Ditu
30-06-2005, 15:16
I jeszcze urodzilo mi sie kilka pytan, sorry ze nie w jednym poscie.

Jak to jest z oplatami - czy oprocz miesiecznych rachunkow za zuzyty gaz trzeba placic dodatkowo stala oplate za dierzawe zbiornika?

Jesli podpisuje sie umowe na czas nieokreslony, to jak to jest w przypadku rezygnacji z Waszej uslugi? (np wreszcie ciagna mi gaz sieciowy)

Nizsza cena gazu jest duzym atutem Waszej oferty, dajecie jakies gwarancje, ze sytuacja taka utrzyma sie w przyszlosci?

Pozdrawiam,

Ditu

redrum
30-06-2005, 19:34
@Ditu - podaj namiary na siebie(na priv) - skontaktuje się z Tobą przedstawiciel z mazowieckiego - i przedstawi Ci konkretna ofertę .
co do :

Jestescie nowa firma na rynku i to zrozumiale, ze wiele osob ma obawy wybierajac wasza oferte.
To fakt ale sam wiesz że w na każdym forum jest sporo zadymiarzy i promowanie w moim ogłoszeniu oferty konkurencji podając w dodatku nieprawdziwe informacje o mojej to przegięcie!!!
pozdr ol

03-08-2005, 12:13
przepraszam
jaka jest cena litra gazu w tej chwili w panstwa firmie

redrum
03-08-2005, 17:00
@Pablo1979 -informacja na priv.
pozdr.

Grzech8
09-08-2005, 10:17
Redrum, A czy ta Twoja firma ma przedstawiciela w woj. podlaskim? :-?

redrum
09-08-2005, 15:48
Grzech8 odp. na priv

bart11
09-08-2005, 16:04
napiszcie proszę po ile teraz tankujecie gaz propan i w jakich firmach ja w lipcu płaciem w dragongazie 1,55 NETTO za ltr

redrum
09-08-2005, 18:40
W jakich firmach Ty płaciłeś w dragongazie po 1,55 netto
--to nie wiem-.
Pierwszy post na tym forum w moim ogłoszeniu - może wskazywać na zainteresowanie konkurencji- barcie jedensty.
pozdr.

10-08-2005, 18:26
czy mozna poprosic umowe na email?

chcialem sie wczesniej zapoznac.

redrum
10-08-2005, 20:15
@Pablo1979 -odpowiedź na priv.

19-08-2005, 16:51
ja tez analizuje ceny i niestety Progas jest pierwszy
nie musisz podpisywac umowy o ilosci, umowa jest na 5 lat a nie na 30000 litrów
mozna negocjowac ostro i cena za litr jest fajna

a czy napewno płacisz za gaz propan?

19-08-2005, 16:56
Witam. Ineresuje mnie zbiornik podziemny. na jakich warunkach go mogę wydzierżawić?

19-08-2005, 17:00
mam obawy o gaz propan butan - czy bedzie dawał odpowiednie ciśnienie zimą

19-08-2005, 17:02
na czym polega płatność miesięczna za gaz jak to sprawdzacie?

19-08-2005, 17:06
Mam prośbę może podeślij mi kogoś z Brodnicy. Omówimy to wszystko osobiście.

Beata 32
20-08-2005, 22:00
A woj.śląskie obsługujecie,bo na waszej stronie w dziale dystrybucja nie ma nikogo na śląsku brak handlowca?A gdzie macie rozlewnie? :roll:

26-08-2005, 20:20
dołaczyłem do uzytkowników

mysle ze sie nie zawiode

redrum
29-08-2005, 14:56
@Beata 32 -odpowiedź na priv

jaga70
02-09-2005, 08:18
Pablo, czy dobrze rozumiem, że wybrałeś już skąd gaz?

mat1
02-09-2005, 08:45
jak wczytasz sie w pabla posty, to czysta reklama, wcześniej koleś ściemniał, że już ma chyba gaspola, nawet podawał jakącene dali na kolejny rok, później opowiadał, ze wybrał jakąśinną firmę, teraz zachwala nen, nie sugrujcie się jego opowieściami, najlepiej sami sprawdźcie sobie ofertę wszystkich firm, zaproście koordynatorów na budowę, pytajcie użytkowników instalacji o ceny, najlepiej u których widzicie zbiorniki, bo tutaj dowiecię się tylko ze NEN jest najtańszy i najlepszy, a w rzeczewistości tego jeszcze nie wiadomo bo dopiero wchodzą na rynek, nie twierdzę że ich oferta jest kiepska, ale polecam sprawdzenie wszystkich firm, ale nie przez forum, ale przez użytkowników, jeżeli np. firma nie ma instalacji na waszym terenie, to gwarantuje w przyszłości problemy z dostawami, bo komu się opłaca jechac z 1000 lub 2000 litrów do jednego Klienta, no chyba ze sie go obciąży w cenie gazu transportem, to może być drogo :o

redrum
02-09-2005, 12:12
@mat 1 widzę że zupełnie nie łapiesz i trzeba Ci łopatologicznie
To nie jest temat wymiana doświadczeń - Bardzo proszę wymieniaj swoje nieprzychylne N.EN -owi opinie w odpowiednich działach i Tematach
To nie etyczne i nie eleganckie
pozdr ol

02-09-2005, 21:01
kolego mat1 juz którys raz z kolei posługujesz sie mna i wypowiedziami które pisze (w dodatku wyssanymi z palca) do tego by wprowadzic innych uzytkowników w błąd jednoczesnie mnie oczerniajac

Dobre wychowanie nakazuje mi najpierw prosic Cie a dopiero potem ostrzec zebys przestał. Regulamin jest taki ze jezeli uzytkownicy napisza do admina ze utrudniasz to cie skresli.
A jezeli jestes z konkurencji firm sprzedajacych instalacje to zrób sobie swoj własny wątek

mat1
02-09-2005, 22:38
jeżeli chodzi o ten post to faktycznie jest to czysta reklama i jest ok, jeżeli was uraziłem to sorki, chodzi mi tylko o obiektywne opinie w innych postach, aktualnie też przymierzam się do założenia instalacji, ale uważam wasze opinie w innych postach, za czysto subiektywne, a ja i inni użytkownicy chcą wybrać to co najlepsze
pozdrawiam

wg
23-09-2005, 13:35
podciągam do góry - sezon idzie - zapraszam .
Super niskie ceny na instalacje także we wrześniu. Zapraszam.
Cena gazu 5,47 brutto za m3. Zapraszam
Poproszę na priv o konkrety jeśli chodzi o samą instalację. Jakie zasady, na ile umowa, jakie warunki ew. rozwiązania, jakie koszty całkowite instalacji. Z góry dziękuję.

redrum
23-09-2005, 14:37
@wg - odpowiedź na priv.
pozdr ol

Betty&M
26-09-2005, 09:32
Ja również poproszę na priv wszelkie informacje na temat oferty Twojej firmy.

Interesuje mnie zbiornik podziemny, opłaty związane z instalacją, projekt, cena dzierżawy, cena gazu itp.

pozdrawiam

redrum
26-09-2005, 10:16
@Betty&M odpowiedź na priv
pozdr ol

Betty&M
26-09-2005, 10:56
Proszę wysłać ofertę mailem.

redrum
26-09-2005, 14:07
oferta na priv.
pozdr ol

canon111
14-10-2005, 19:43
Betty&M
Sprawdź sobie jeszcze oferty innych firm, a jest ich kilka:
Gaspol
Statoil
Progas

redrum
15-10-2005, 09:27
@canon1 - prosił bym Cię o nie reklamowanie innych firm w moim ogłoszeniu - jeśli chcesz doradzić Betty&M - zrób to na priv.
pozdr ol

vivaldi
16-10-2005, 17:58
do góry!!
Poprosze o namiar na przedstawiciela z woj. mazowieckiego, wzor umowy i info o cenach (litr propanu, dzierzawa, instalacja).
Pozdrawiam

16-10-2005, 19:18
facet sie nazywa Tomasz Rogala

a własnie, dzis przyslano mi gaz i zalano buteleczke :)

redrum
16-10-2005, 20:00
@vivaldi - odpowiedź na priv.
pozdr ol

BORF
18-10-2005, 06:26
Poproszę na priv o namiar z woj. lubelskiego i o ofertę. Pozdrawiam.

redrum
18-10-2005, 06:34
@BORF -odpowiedź na priv.
pozdr.

tiko
08-12-2005, 16:58
UWAGA

TA FIRMA TO KRĘTACZE, PRZEKONAŁ SIĘ O TYM MÓJ ZNAJOMY Z BOLEWIC KOŁO POZNANIA, WE WRZEŚNIU MIAŁ MIEĆ GAZ A DO DZISIAJ NAWET ZBIORNIKA NIE MA
JAK ODWIEDZI WAS PRZEDSTAWICIEL TO KONIECZNIE PYTAJCIE O REFERENCJE I SPRAWDŹCIE JE.....

redrum
08-12-2005, 17:23
pozdr ol

uciu
26-01-2006, 08:47
Witam. Czy wykonujecie Państwo kompletne instalacje gazowe do domków jednorodzinnych?? Interesowałaby mnie butla podziemna/naziemna (zależnie od ceny) z całym podłączeniem do domu. Jaką butlę polecacie? Z jakimi trzeba się liczyć kosztami? Dom będzie miał 90m2 i jego budowa rozpocznie się na wiosnę (okolice Jędrzejowa k. Kielc). Czy na taką instalację potrzeba jakieś specjalne zezwolenia? Pozdrawiam

redrum
26-01-2006, 13:14
Witam
Dziękuje za zainteresowanie @uciu .
Wykonujemy kompletne instalacje gazowe zarówno zew. i wew.
Jeżeli chodzi o cenę instalacji , w mojej firmie cena naziemnej i podziemnej jest jednakowo niska także taka sama kwota dzierżawy.
Na instal. zew i wew potrzebny jest projekt .
Zew . instal. - zgłoszenie
Wew. instal. pozwolenie na budowe.
W nie których starostwach przy zbiornikach podziemnych wymagają zrobienie warunków środowiskowych(sanepid) i cała procedura wydłuża się o jakieś 2-3 miesiące.
@uciu podaj na priv swój telefon zadzwonię i omówimy szczegóły.
pozdr.
redrum

wariat
05-02-2006, 22:21
JESTEM ZAINTERESOWANY ZAŁOŻENIEM BUTLI PROSZĘ PRZESŁAĆ MI OFERTĘ .POZDRAWIAM

PRO
05-02-2006, 22:58
Prosze o info co do ceny gazu, nie promocyjnej.

redrum
06-02-2006, 12:02
@wariat - prosze o podanie lokalizacji inwestycji oraz o namiary na siebie - skontaktuje się przedstawiciel z właściwego regionu.
@PRO - nie mamy dwóch cen gazu w wypadku "domkowiczów" obowiązuje jedna stała - najniższa w Polsce cena - szczegóły na priv.
pozdr ol

redrum
11-02-2006, 16:21
podciagam do góry -podajac linka do ciekawej dyskusji -gdzie wypowiada się kliku uzytkowników Instalcji N.EN. NOWA ENERGIA.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52521&start=0
pozdr ol

ppp.j
14-02-2006, 22:21
redrum poważnie myślę o nawiązaniu współpracy od lata, tylko nie bardzo pojmuję zasady opłat przy telemrtrii. Powiedzmy ze w lipcu, kiedy propan jest najtańszy jednostka gazu kosztuje 10 jednostek monetarnych i wtedy jest tankowanie, to czy przez cały rok miesięcznie za gaz płacę ilość zużytych jednostek gazu * 10 jednostek monetarnych, czy cena jednostki gazu jest zmienna?
Drugie pytanie. Jak się ma cena gazu w lipcu w systemie telemetrii do ceny gazu, gdy płacę za całą dostawę?

redrum
15-02-2006, 08:20
@ppp.j - porozmawiaj ze "swoim" Przedstawicielem - myślę że może Ci przedstawić ofertę "za zatankowany gaz".
Natomiast przy telemetrii - Właścicielem gazu w zbiorniku jest N.EN. - cena jest ustalana raz na sezon grzewczy i jest nie zmienna - moment fizycznej sprzedaży następuje po zużyciu - miesięczna fakturą. To tak jakby w knajpie płacić za zjedzone potrawy a nie za wydane z kuchni.
Co do cen gazu w 2005 r w N.EN -ie cena była niższa o ok 25 -40% w stosunku do pozostałych na rynku.
Pozdr ol

ppp.j
19-02-2006, 16:39
To tak jakby w knajpie płacić za zjedzone potrawy a nie za wydane z kuchni.
Co do cen gazu w 2005 r w N.EN -ie cena była niższa o ok 25 -40% w stosunku do pozostałych na rynku.
Pozdr ol
Pozostając przy Twoim przykładzie to czy wiosną zupa jarzynowa jest robiona z nowalijek czy z suszonych jarzyn? I słuchaj rozumiem, że masz jakieś swoje tajemnice handlowe, które niezręcznie Ci ujawniać przy konkurencji, ale jesteś na forum, na którym autorzy postów pomagają sobie wzajemnie a nie tylko natarczywie reklamują swoje produkty, więc jeśli pytam, jaka jest polityka cenowa firmy, w której pracujesz i którą reklamujesz to myślę, że jesteś na tyle poinformowany, że tę wiedzę posiadasz. Bo jeżeli są to jakieś tajemnice to ja natychmiast wietrzę jakieś podstępy i zaczynam rozmowy z konkurencją.

redrum
19-02-2006, 18:45
I słuchaj rozumiem, że masz jakieś swoje tajemnice handlowe, które niezręcznie Ci ujawniać przy konkurencji, Bo jeżeli są to jakieś tajemnice to ja natychmiast wietrzę jakieś podstępy i zaczynam rozmowy z konkurencją.
Naprawdę nie ma żadnej tajemnicy ani podstępu.
Są dwie metody płatności za gaz :
- płatność za zużyty- telemetria
- płatność za "zatankowany gaz" w/g ceny tankowania.
Telemetria - płacimy tak jak za gaz ziemny - ustalona cena na sezon grzewczy x odczyt zużycia czyli
styczeń 100m3 x cenaG=
luty 82 x cenaG=
marzec 56 x cenaG=
Cena tankowania - przyjeżdża cysterna tankuje 4000l płacimy cenę tankowania X 4000l =
Podaj na priv swój telefon - pomogę , wyjaśnie - doradzę
pozdr ol

ppp.j
19-02-2006, 19:35
Wybacz, ale jestem upierdliwy aż do bólu, myślę jak każdy inwestor pod koniec budowy. :-?
Telemetria. Czy cenaG jest wartością stałą czy zmienną w ciągu roku? Jeśli stałą to jak się ma do np. ceny tankowania lipcowego a jeśli zmienna to, jaka jest rozpiętość między cenaG z lipca a cenaG ze stycznia?
Opłata przy dostawie. Jak się ma cena tankowania z lipca do ceny tankowania ze stycznia?
Dlaczego tak szczegółowo się pytam chyba nie muszę wyjaśniać. :wink:

redrum
20-02-2006, 08:49
Witam.
To nie jest upierdliwość ale dabanie o własny interes i tak powinno być.
Chciałbym abyś @ppp.j podał namiary do siebie - skontaktuje się z Toba przedstawiciel z Twojego terenu - my bedziemy bić pjanę a i tak to on bedzie przedstawiał Ci ofertę i podpisywał z Toba umowę.
Wydaje mi się jednak ze trochę odpowiedziałem na Twoje watpliwości :

cena jest ustalana raz na sezon grzewczy i jest nie zmienna
Pozdr ol


Telemetria - płacimy tak jak za gaz ziemny - ustalona cena na sezon grzewczy .
pozdr ol

hydrogenium
21-02-2006, 13:34
A ja myślę że i tak na dłuższą metę opłaca się zakupić własny zbiornik.

redrum
21-02-2006, 14:04
A ja myślę że i tak na dłuższą metę opłaca się zakupić własny zbiornik.
NO szczególnie jak w przeciągu kilku lat jest perspektywa podłączenia gazu ziemnego.
A tak na poważnie - jest temat klub użytkowników gazu płynnego i pokrewne - proponuje tam dzielić się swoimi rewelacjami.
Albo już polecieć po całości i u tych którzy robią schody - napisać że taniej samemu je zrobić do @rafslusarczyk że lepsze kotły sprowadzane z Mongolii a instalacje najlepiej samemu itp.
pozdr ol

hydrogenium
21-02-2006, 17:49
A ja myślę że i tak na dłuższą metę opłaca się zakupić własny zbiornik.
NO szczególnie jak w przeciągu kilku lat jest perspektywa podłączenia gazu ziemnego.
A tak na poważnie - jest temat klub użytkowników gazu płynnego i pokrewne - proponuje tam dzielić się swoimi rewelacjami.
Albo już polecieć po całości i u tych którzy robią schody - napisać że taniej samemu je zrobić do @rafslusarczyk że lepsze kotły sprowadzane z Mongolii a instalacje najlepiej samemu itp.
pozdr ol


Po pierwsze: to nie jest twoje prywatne forum i wszelkie zastrzeżenia co do moich wypowiedzi proszę kierować do "Bravo" lub admina :).

Po drugie: może moje wnuki będą miały możliowść kozystania z dobrodziejsc Gazpromu w postacji rurki i płynącej z niej gazu ziemnego. Mnie natomiast na pewno to nie grozi przez conajmniej 10 lat, po zasięgnięciu informacji w gazowni :(.

Po trzecie: za schodzy nie płaci się haraczu, a co za tym idzie nie podpisuje sie umowy kóra ogranicza chodzenie po nich wyłącznie tramkach z Adidasa.

Po czwarte żelbetowe schody wachlarzowe z racji zawodu zrobiłem sobie sam (ale to tak na marginesie)

Po piąte do zrobienia instalacji zbiornikowej nie trzeba nic sprowadzac z Mongolii.

Po szóste najważniejsze, instalacje zbiornikową zlecam firmie która wykonuje czasami na zlecenie Sheela, a i może NEN, kto wie.

Po siódme, cała instalacja zbiornikowa jest kretyńsko prosta, a formalnosci z nia związane z racji zawodu potrafie załatwić sam bez większych problemów.

Po ósme : nikt nikomu nie daje nic za darmo więc wynajęty zbiornik musi się zwrócić licząc amortyzację ograniczoną w przepisach skarbowych wartością amortyzacyjną po max 3 latach.

Po dziewiąte i ostatnie: nie neguję i nie potępiam tych co wynajmują zbiornik, ale czasami warto się zastanowić że za rónowartość kotła gazowego można mieć instalacje zbiornikową na własność i być panem na własnym podwórku.

redrum
21-02-2006, 19:05
Po pierwsze: to nie jest twoje prywatne forum i wszelkie zastrzeżenia co do moich wypowiedzi proszę kierować do "Bravo" lub admina
Po pierwsze to jest dział ogłoszenia drobne i jedyny prywatny folwark robisz TY .Co do Bravo nie podzielam Twoich zainteresowań prasowych.

Po ósme : nikt nikomu nie daje nic za darmo więc wynajęty zbiornik musi się zwrócić licząc amortyzację ograniczoną w przepisach skarbowych wartością amortyzacyjną po max 3 latach.

Po drugie totalna bzdura w mojej ofercie max 3 lata to koszt 700zł - jeśli masz zbiorniki w takiej cenie chętnie kupie ze 100sztuk.

Po dziewiąte i ostatnie: nie neguję i nie potępiam tych co wynajmują zbiornik, ale czasami warto się zastanowić że za rónowartość kotła gazowego można mieć instalacje zbiornikową na własność i być panem na własnym podwórku.
Po ostanie jeżeli przykładu Ci mało- to równie dobrze będąc życzliwym możesz napisać w ogłoszeniu @aśka(*)*(*)* ze po co od niej kupować dom może lepiej samemu zbudować - ze projekt do d**y ze coś tam. Ale w swojej nieomylności nie czujesz albo nie wpadłeś na konkluzje ze to
DZIAŁ OGŁOSZENIA DROBNE. I patrząc na chęć podzielenia się z innymi swoimi rewelacjami i ogólną życiową zaradnością nie widzisz że to nie taktowne i nie eleganckie i nie na miejscu.

hydrogenium
21-02-2006, 20:23
No dobra, jesteście the best, master of puppets.
Życze udanych interesów (serio).

redrum
21-02-2006, 21:53
No dobra, jesteście the best, master of puppets
Jeżeli już rozmawiamy o Metallice mój ulubiony kawałek to No Leaf Clover.
pozdr ol

mat1
01-03-2006, 18:59
Ile u was kosztuje aktualnie instalacja z projektem, mam dom około 130 m2

redrum
01-03-2006, 20:23
@mat1 W zeszłym roku delikatnie ujmując "mieszałeś " w moim ogłoszeniu. Pisałeś coś o Wrocławiu - jeżeli jesteś z Tych okolic i Twoje intencje są poważne to z przyjemnością przedstawię Ci ofertę na bezpośrednim spotkaniu w dogodnym dla Ciebie terminie.
pozdr ol

mirzaw
03-03-2006, 23:42
Witaj redrum
Pytania:
Ile aktualnie kosztuje u Ciebie propan - Śląsk - 1000 l
Jeśli umowa jest np. na 5 lat (zbiornik podziemny) to co zaproponujecie klientowi po 5 latach i czy gwaramtujecie to na piśmie
Proponujesz zamianę zbiornika istniejącego (załóżmy że chcę się pozbyć starego) na swój - za 1 zł (jeśli ta oferta jeszcze jest aktualna. A co z kosztami pozostałymi - odbiór, projekt, UDT?
Wal na priva....
Mirzaw

redrum
04-03-2006, 06:26
@mirzaw
Dziękuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

alpin
14-03-2006, 19:51
Jesten z okolic Wrocławia i przymierzam się do ogrzewania gazem
z butli, możesz podać mi jakieś wstępne koszty instalacji ,warunki umowy,
jest to nowy dom wprowadzam sie w lipcu.
Wiadomośc na priv.
Pozdrawiam

redrum
15-03-2006, 07:40
@alpin Dziekuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

siwul
15-03-2006, 10:30
witam
proszę na priv o szczegóły oferty.
-budowa we Wrocławiu
Pozdrawiam.

redrum
15-03-2006, 10:44
@siwul Dziekuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

Aleksander Bogucki
15-03-2006, 11:00
Wlasnie robie adaptacje i od architekta dowiedzialem ze zmienily sie przepisy odnosnie sytuowania zbiornika na gaz od domu i obecnie minimalna odleglosc wynosi 30m. Co dla wielu dzialek wyklucza zastosowanie takiego zbiornika.
Jest to podobno znany bubel ustawodawczy ale obowiazujacy. Jako remadium na to nalezy wystapic do misisterstwa z prosba o odstapienie od przepisow co trwa okolo 2 miesiace.

Czy taki problem jest wam znany i jak go rozwiazac?

Pozdrawiam

redrum
15-03-2006, 11:03
@Aleksander Bogucki
Sprawe załatwiam od ręki.
Prosze o kontakt arichtekta pomogę natychmiast 663878844.
pozdr ol

sobotka
23-03-2006, 11:35
witam
mam pytanie zwišzane z projektem zbiornika na gaz płynny
projektant projektujšc 3 lata temu wszystkie przyłšcza (razem z usytuowaniem domu na mapkę do celów projektowych) narysował zbiornik na gaz płynny oraz linię przebiegu rury do domu.
wszystko to było zatwierdzone.
teraz chcę założyć zbiornik, a w architekturze powiedziano m, iż muszę dostarczyć projekt zew inst. czyli od poczštku mapka + projektant +niezły wydatek.
czy muszę to dostarczać?
dzięki za pomoc

redrum
23-03-2006, 16:59
@sobotka
Rozmawiałem na ten temat z Andrzejem - Pana przedstawicielem w/g niego nie powinni.
Natomiast żyjemy w państwie urzędniczym w którym nie które Starostwa dla zbiornikow potrzebuja 30m odległości - mimo że nie ma takich umocować prawnych.
Prosze tę sprawę załatwić z Andrzejem - to jest świetnych fachowiec - wiele lat pracujący w "temacie".
pozdr ol

Piotrusiek
24-03-2006, 18:51
Redrum, poproszę o garsc informacji na temat Waszej oferty, jakiś zarys odnośnie kosztów i tego co ja musiałbym załatwić ze swojej strony. Zbiornik będzie podziemny i jak na razie jest jedynie zaznaczony na mapce. Budowa pod W-wą - powiat piaseczyński.
Pozdrawiam
Piotr

redrum
25-03-2006, 08:44
@Piotrusiek
Dziękuje za zainteresowanie.
Info na priv.
pozdr ol

redrum
28-03-2006, 09:15
Zapraszam wszystkich - nowa jeszcze bardziej atrakcyjna oferta.
Dla forumowiczów specjana oferta!!!!!
Zapraszam.

MIGacZ
02-04-2006, 18:34
Redrum prześlij mi ofertę.

Dom (w fazie projektowej) ok. 160 m2, Żary woj. lubuskie.
Zbiornik raczej podziemny, ale podaj również cenę naziemnego.
Pozdrawiam

redrum
03-04-2006, 07:21
@MIGacZ
Dziękuje za zainteresowanie oferta na priv.
pozdr ol

Adamari
12-04-2006, 08:55
Witam.
Planujemy zamontowanie zbiornika podziemnego, a wiec interesowalyby nas koszty instalacji, dzierżawy, wykonania projektu, koszty zakupu gazu i wszystko inne, co z tym zwiazane. Prosilabym rowniez o nakreslenie procedury zalatwiania sprawy z montazem gazu - tzn co powinno byc zalatwione z naszej strony.
Pozdrawiam

redrum
12-04-2006, 16:21
@Adamari
Dziekuje za zainteresowanie odpowiedź na priv.
pozdr ol

redrum
18-04-2006, 12:48
Pozdrowienia dla wszytkich obecnych jak i przyszłym klientów.
rEDrUM

acca5
02-05-2006, 08:31
Podobnie, interesuje mnie oferta calościowa na wykonanie zbiornika podziemnego, podłączenie i instalacja do pieca kondensacyjnego, oferta w calości "pod klucz". Lubuskie

redrum
02-05-2006, 09:44
Dziękuje za zainteresowanie @acca5.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

jaqbek
18-05-2006, 11:28
Witam!
Chciałbym także dowiedzieć się o koszt takiej instalacji. Domek około 150 m2.
Ważnym jest to, że mamy dość wysoko wody gruntowe. Czy można sobie jakoś z tym poradzić?
Pozdrawiam Jakub

MateuszCCS
18-05-2006, 13:03
Prosze o informacje (cennik, wzor umowy, promocje :lol: ) . Dom 100m2 w trakcie projektowania. Zbiornik podziemny.

redrum
19-05-2006, 15:21
@MateuszCCS ,@jaqbek - Dziękuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

Zybich
23-05-2006, 20:41
witam
redrum - poroszę na priv o szczegóły oferty
lokalizacja - Białystok
pozdrawiam

grzegorz 1971
26-05-2006, 17:17
ja zajmuje sie projetkowaniem instalcji moza jakas wsplnawspólpraca pozdrawiam grzesiek tel. 501258030

redrum
26-05-2006, 17:52
@grzegorz 1971 - jak najbardziej szczegóły na priv.
@Zybich -dziekuje za zainteresowanie odpowiedź na priv.
pozdr ol

reziolki
26-05-2006, 23:20
Prosze o przesłanie propozycji : zbiornik naziemny, dom 136 m2 parterowy, Lubin woj. dolnośląskie, wzór umowy itp.

redrum
27-05-2006, 07:33
@reziolki - dziękuje za zainteresowanie -odpowiedź na priv.
pozdr ol

mat1
30-05-2006, 08:45
Sprawdziłem ofertę waszej firmy NEN i stwierdziłem że nie macie najniższych cen gazu, a do tego jesteście na rynku od niespełna roku

redrum
30-05-2006, 15:27
Sprawdziłem ofertę waszej firmy NEN i stwierdziłem że nie macie najniższych cen gazu, a do tego jesteście na rynku od niespełna roku
@mat1 Prosiłem Cię wielkorotnie o nie wypisywanie bzdur w moim ogłoszeniu.Tym razem w tym co napisałeś są aż dwa kłamstwa - proponuje każdemu sprawdzenie wypocin @mat1 na forum.
pozdr ol

mat1
30-05-2006, 20:50
redrum, ale napisz prawdę z tymi magazynami...
wiem że nie macie magazynów i kupujcie gaz z Gaspolu, dodając wysoką marżę, współczuje waszym Klientom jak skończy im się cena promocyjna,

redrum
31-05-2006, 07:10
@ mat1 proponuje przyjrzeć się tytułowi filmu Zanussiego ze Sthurem, Zapasiewiczem i przed każdym pomysłem pisania na forum o powtarzanie go wielokrotnie.
pozdr i życzę zdrowia

mat1
05-06-2006, 18:59
RACZEJ WYSTRZEGAŁBYM SIĘ OFERTY NENU, Z KILKU ZNACZĄYCH POWODÓW:
- JEST TO FIRMA, KTÓRA NA RYNKU GAZU PŁYNNEGO JEST NIESPEŁNA ROK
:o - STAWIAJĄ UŻYWANE ZBIORNIKI
:o - A PRZEDEWSZYSTKIM NIE MAJĄ MAGAZYNÓW GAZU, CZYLI SĄ POPROSTU POŚREDNIKIEM, ZBIERAJĄ OFERY NA ZAKUP GAZU OD RÓŻNYCH FIRM (GASPOL, BP, PROGAS ITP.)
:o - NIE MAJĄ WŁASNYCH CYSTERN, A W 'GORĄCYM SEZONIE' (OD GRUDNIA DO MARCA JEST NAPRAWDĘ CIĘŻKO WYNAJĄĆ CYSTERNE) A JAK JUŻ UDA IM SIĘ WYNAJĄĆ TO WIECIE JAKIE SĄ CENY TRANSPORTU PALIW, A KTO ZA TO ZAPŁACI...WIADOMY KLIENT W CENIE GAZU :roll:
NA POCZĄTKU JAK KAŻDA FIRMA DAJĄ NISKĄ CENĘ NA PIERWSZE TANKOWANIE, A PÓŹNIEJ SIĘ ZACZNIE
AHA I PYTAJCIE HANDLOWCA O REFERENCJE I SPRAWDZAJCIE JE, BO MOŻE SIĘ OKAZAĆ ŻE BĘDZIECIE JEDYNYM KLIENTEM W PROMIENIU 50-100 KILOMETRÓW, A WTEDY MOŻECIE SIĘ DOMYŚLEĆ JAKA CENA WAS CZEKA GWARANTOWANA NA CAŁY ROK
A OGÓLNIE NIE POLECAM INSTALACJI Z LICZNIKEIM, PODPISANIE TAKIEJ UMOWY TO COŚ W RODZAJU CYROGRAFU, FIRMA USTALA CENY, A WY BULICIE
POZDRAWIAM

redrum
07-06-2006, 08:21
WYSTRZEGAŁBYM SIĘ W 100% DORADCÓW SIEJĄCYCH JAD - WYSTARCZY PRZEJRZEĆ JEGO POSTY -od najgłupszych irracionalnych do szkalowania i obrażania moich klientów np @Pablo 197* - twierdził że to ja sam.
Jestem przekonany że Działność osobnika @mat1 ma związek z jego pracą na rzecz konkurencji . Przypuszczony atak w tym terminie wskazuje że się boi, zaczyna nerwowo przebierać nogami i czuje naszą sile na rynku.
Jeżeli tak nie jest to jedynym wytłumaczeniem może być choroba psychiczna.
To co dla niego jest zarzutem dla mnie i moich klientów jest zaletą
W MOJEJ FIRMIE KLIENT W CENIE GAZU , DZIERŻAWY NIE PŁACI ZA KOSZTOWNE MAGAZYNY, ROZLEWNIE GAZU, SKŁADY PODATKOWE , DZIESIĄTKI CYSTERN , ROZBUDOWANY APARAT ADMINISTRACYJNY.
Do wykonywania tego typu biznesu nie są one potrzebne - konkurencja działająca "starą metodą" ponosi z tego tytułu o wiele większe koszty i z odpowiednia marżą dolicza do swoich cen.
pozdr ol

mat1
07-06-2006, 22:46
konkurencja ma koszty, dolicza marżę i z tą marżą sprzedaje Klientom między innym NEN, który ponownie dolicza marżę i sprzedaje swoim Klientom, dokładnie tak jest
pozdrawiam
ps. nie jestem z konkurencji, poprostu szukam najlepszej oferty na dzierżawę zbiornika i konkurencyjne ceny gazu i nie wiem dlaczego razem z pablem mnie tak atakujecie, to tylko forum i każdy może wyrzić swoje opinie i obawy

jaqbek
08-06-2006, 06:28

redrum
08-06-2006, 14:12
pozdr ol

mat1
09-06-2006, 17:52
jaqbek jest to z pewnością obre rozwiązanie, ale na początek trzeba wyskoczyć z 7000 zł, a ja mam teraz inne wydatki,
a ile płacicie za m2 kostki granitowej z robotą?

redrum
09-06-2006, 22:50
Policzylem to jest z 11 paszkwil @mat1 w moim ogłoszeniu + kilkanaście w tematach "gazowych"
Widze że masz poważny problem z N.EN.NOWA ENERGIA.
pozdr ol

mat1
11-06-2006, 22:58
jeszcze problemu nie mam, ponieważ nie podjąłem jeszcze decyzji co do wybory firmy, nadal szukam, ale raczej nie będzie to N.EN z opisanych wcześniej powodów

grzegorz 1971
13-06-2006, 13:51
WIDZE ZE OSTRO PARCUJESZ AN FORUM
POZDRAWIAM
JAK Z UMOWĄ NIE WRÓCIŁA DO MNIE JESZCZE PODPIDANA POZDRAWIAM

doli
07-07-2006, 09:04
Witam,

Kontaktowałam się już z Państwem poprze e-maill z Paniš Annš Macutkiewicz - ale od jakiegoœ czasu nie odzywa się. Bardzo proszę o kontakt pod nr telefonu 668837463 jestem zainteresowana Państwa oferta zbiornika naziemnego (a w zasadzie dwóch zbirników do dwóch domów wybudowanych obok siebie w Mińsku mazoiweckim). Prosze o pilny kontakt, bo Państaw oferta jest dla mnie interesujšca.

Pozdrawiam
Dorota Lipińska

redrum
08-07-2006, 07:41
@doli - Dziekuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.

asiulkaa
10-07-2006, 12:12
opisałam wyżej w tym dziale moje doświadczenia jako klienta Nowej Energii-uważajcie na dotrzymanie terminu.

redrum
10-07-2006, 15:04
Witam.
Jedyną datą która wskazuje na moment zakończenia prac jest lipiec 2006 -pierwsza strona umowy.
Odnoszę wrażenie ze klient nie był do końca świadomy co leży w naszej gestii tzn. mapa, projekt, zgłoszenie i ile na to potrzeba czasu i kiedy tak naprawdę można rozpocząć montaż.
Umowa została podpisana 15.03.br, a zmontowana 23.05.2006r , UDT – 29.05, Tankowanie odbyło się 10.06.
Wynik 3 miesięcy na wykopnie mapy do celów projektowych ,projektu,odpowiednich pozwoleń , wykonania instalacji ,odbioru UDT,zatankowania - uznaje za niezły wynik.
14.04 czyli miesiąc po podpisaniu umowy - wykonanie instalacji byłoby niezgodne z prawem .

Jeżeli chodzi o prace ziemne. – po odbiorze UDT zbiornik został zasypany a nadmiar gruntu złożony w jednym miejscu na działce (klienta nie było wtedy w domu), po telefonie od klienta i jego prośbie o rozplantowanie gruntu instalator ponownie pojechał na działkę i rozplantował grunt. Niestety klient w tym czasie kontaktował się nie z naszą firmą a z podnajętym operatorem koparki.

PS. Chciałbym dodać że terenem mojego działania jest dolnyśląsk i odpowiedz skonstruowałem na podstawie dokumentów i relacji działu instalacji . Gratuluje wyboru i życzę dużo zadowolenia w korzystaniu z naszych usług.
pozdrawiam
redrum

asiulkaa
10-07-2006, 16:06
BZDURA!
1. Przy podpisywaniu umowy dokładnie omawialismy z handlowcem ostateczny termin zakończenia prac do końca maja,ponieważ mieszkanie już było sprzedane i pod tym warunkiem podpisaliśmy umowę. Jeżeli uważa Pan , że wynik 3 miesięcy to niezły wynik , to JASNE, ŻE PRZY PODPISANIU UMOWY ZOSTALIŚMY OKŁAMANI, że nie ma problemu z dotrzymaniem terminu do końca maja.
2.Klienta nie było w domu przy zasypaniu zbiornika , ponieważ MIMO LICZNYCH PRÓŚB, podwykonawca firmy Nowa Energia -NIGDY NIE UPRZEDZIŁ o godzinie przyjazdu. nie zrobił tego również nikt z Nowej Energii, dowiedziałam się o przyjeździe podwykonawcy od malarza :))
Zaznaczam , że wcześniej trzykrotnie termin był wyznaczony i niedotrzymany , nie było też informacji z firmy, że termin znowu uległ przesunięciu. cisza.
3.Klient , czyli ja, zawsze kontaktował się z Waszą firmą , a numer operatora koparki otrzymał z Waszej firmy na zasadzie spychologii-niech Pani zadzwoni-pan od koparki zresztą stwierdził, że firma nie zapłaciła mu za wyrównanie terenu, ale to już nie mój problem.
4. Może to dla Pana niezły wynik czasowy, ale my mieszkaliśmy bez ciepłej wody, dobrze ,że ogrzewanie nie było potrzebne , bo to lato.
5.Do dzisiaj nie ma tzw.telemetrii, o której tak szeroko handlowiec opowiadał przy podpisaniu umowy, bo -na moje pytanie-podobno są jakieś problemy z firmą podwykonawczą. ale to już na szczeście nie wpływa na użytkowanie.
6.Data lipcowa , jeżeli przeczyta pan dokładnie umowę wskazuje na zabezpieczenie ceny gazu, w przypadku opóźnienia prac ze strony inwestora. to zabezpieczenie Waszej firmy,ale sytuacja wprowadzenia do końca maja, znana była od początku.

pozdrawiam
joanna

redrum
10-07-2006, 16:41
Witam.
Czy na umowie jest termin wykonania prac?

Nie chciałbym rozwiazywać problemu który niedotyczy mnie bezpośrednio i który znam z opisów klienta i osób pośrednich (pan Piotr juz nie współpracuje z N.EN. NOWA ENERGIA).
Natomisat mimo wszytko sądze że 3 miesiące na taki zakres prac jest niezłym wynikiem ,konsekwencje i odpowiedzialność nie spisania terminu zakończenia prac w takim samym stopniu rozkładaja się na osoby które widnieja pod umową .
pozdrawiam
redrum

marcin714
11-07-2006, 00:45
Witam. Może ktoś wreszcie napisze po ile jest w tej firmie gaz i inne opłaty bo opreowanie terminami typu najtaniej na rynku, 50% upustu i tego typu banały to o kant można wytłuc., A pan dyzma to jakoś nic nie chce zdradzić publicznie. To trochę podejrzane. Więc ludziska jeśli nie składaliście ślubów milczenia to podzielcie się informacjami i doświadczeniami dla dobra ogółu.

redrum
11-07-2006, 07:42
To trochę podejrzane
W żaden sposób nie jest podejrzane - traktuje klienta indywidualnie i też oferta dla niego jest taka.Pomysł i "moderowanie" tego ogłoszenia jest moim półprywatnym przedsięwzięciem . Jest klub użytkowników gazu płynnego - jest tam kolega @Pablo i są inni użytkownicy instalacji N.EN NOWA ENERGIA .@marcin714 podaj na priv swój nr. telefonu - napewno przedstawię Ci ofertę.
pozdr ol
redrum

sobotka
17-07-2006, 17:56
Ja osobiœcie jestem zadowolony ze współpracy z Nowš Energiš. Wszystko na czas, zgodnie z umowš, terminowe i szybkie tankowanie, cena za gaz chyba najniższa jakš znalazłem na rynku.

redrum
17-07-2006, 19:18
@sobotka - dziekuje za miłe słowa.
Tylko trzeba uważać - zaraz wpadnie @mat1 i okaże sie ja to Ty czy na odwrót.
pozdr ol

mat1
08-08-2006, 21:07
witam,
może czasami pisałem negatywne opinie o waszej firmie, ale były one obiektywne, znam też przykłady oczekiwania Klienta na zbiornik kilka miesięcy (handlowiec obiecał szybciej) i widać nie są one wyssane z palca, co potwierdziła Pani z Poznania, a śmieszą mnie teksty o zadowoleniu Klientów, którzy uzytkownikami są raptem kilka miesięcy, czekam z niecierpliwością na pozytywne opinie po zimie, oraz od Klientów, którzy będą kiedyś rezygnować, słyszałem że koszty demontażu zbiornika to czyste zdzierstwo
pozdrawiam

mat1
08-08-2006, 21:16
RDRUM, a macie już tą telemetrię?

redrum
14-08-2006, 08:49
pozdr ol

gj123
14-08-2006, 22:06
Ja uważam , że Progas ma bardzo korzystną ofertę , firmy takie jak Shell czy Dragongaz naciągają ludzi ... :wink: :wink: :wink:

redrum
15-08-2006, 07:45
@gj123 dziękuje Ci za wypowiedź - ale do znudzenia powtarzam kolejnej osobie to nie jest ten temat - jest klub użytkowników gazu płynnego - są inne tematy , to jest moje ogłoszenie - mojej działalności i reklamowanie konkurencji - jest nie na miejscu.
pozdr ol

gj123
15-08-2006, 15:09
@gj123 dziękuje Ci za wypowiedź - ale do znudzenia powtarzam kolejnej osobie to nie jest ten temat - jest klub użytkowników gazu płynnego - są inne tematy , to jest moje ogłoszenie - mojej działalności i reklamowanie konkurencji - jest nie na miejscu.
pozdr ol
Ja po podpisałem umowę na propan na 10000 litrów , montaż instalacji 99 zł netto z Progazem , załatwili wszystkie papiery i uważam to za super !!!

redrum
15-08-2006, 18:10
@gj123 Widzę że przypadłość @mat1 jest zaraźliwa.
I trzeba łopatologicznie - zajmij się sprzedażą swojego aristona może nikt Ci nie napisze ze znacznie lepsiejszy jest taki czy taki.
I podejrzewam że brak wyczucia i taktu spotkała Cię nagroda w postaci dobrej firmy instalacyjnej - nie to żeby mnie to cieszyło.
Pozdrawiam i jeśli masz trochę przyzwoitości to zmień swoje posty.

gj123
15-08-2006, 21:26
@gj123 Widzę że przypadłość @mat1 jest zaraźliwa.
I trzeba łopatologicznie - zajmij się sprzedażą swojego aristona może nikt Ci nie napisze ze znacznie lepsiejszy jest taki czy taki.
I podejrzewam że brak wyczucia i taktu spotkała Cię nagroda w postaci dobrej firmy instalacyjnej - nie to żeby mnie to cieszyło.
Pozdrawiam i jeśli masz trochę przyzwoitości to zmień swoje posty.
I vice versa.Zostałem ostrzeżony przed N.E.N. przez kilku przedstawicieli ; podobno nawet nie macie swoich cystern do gazu ... Hee,hee ... :lol: :lol: :lol:

gj123
15-08-2006, 21:43
podciągam do góry - sezon idzie - zapraszam .
Super niskie ceny na instalacje także we wrześniu. Zapraszam.
Cena gazu 5,47 brutto za m3. Zapraszam
Poproszę na priv o konkrety jeśli chodzi o samą instalację. Jakie zasady, na ile umowa, jakie warunki ew. rozwiązania, jakie koszty całkowite instalacji. Z góry dziękuję.
j.w. polecam Progaz ...

gj123
15-08-2006, 21:45
j.w. Ja płacę w Progazie 1,18 zł/1 l . Czy jesteście tansi ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gj123
15-08-2006, 21:46
j.w. Ja płacę w Progazie 1,18 zł/1 l . Czy jesteście tansi ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
do góry ...

jaqbek
16-08-2006, 06:33
RDRUM,
To że masz kłopoty z myśleniem to jest dla mnie oczywiste, to że nikt nie wyczekuje Twoich wypocin to też oczywiste - to że nie potrafisz poprawnie napisać mojego nica w 100% potwierdza moje przypuszczenia. Dopuki sie nieujawnisz- rozmowe merytoryczną z Tobą wykluczam . Twoje wypociny i tak niezmienią sytuacji - jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijajacą się w Firmą w tej branży - mógłbym także do tego dołożyc także moje sukcesy na podległym mi rynku - ale nie jesteś i niebedziesz nigdy partnerem w rozmowie. Jesteś jak ten pryszczaty 12-latek podszywający się na czatach za super-blondi .
pozdr ol
Idąc Twoim tropem:
1. nie nic a nick!!!
2. Ortografia!!! DOPUKI?? Nie znam słowa?
A teraz normalnie: Mnie zniechęciła do Waszej firmy Twoja wypowiedź. Odpowiedź na mojego posta. Wybacz, ale Ty z swoimi tekstami także dla wielu nie jesteś partnerem do rozmowy.
Miłego dnia.

redrum
16-08-2006, 11:19
@jaqbek
ad1 ,ad 2 zapraszam na forum ortografii i interpunkcji . Zawsze powałały mnie na kolanch przytyki do ortografii - świadczą jedynie o Twojej małostkowości - braku merytorycznych argumentów - równie dobrze mógłbym stwierdzić że nie masz racji bo jestes brzydki.
Natomiast błąd w niku lub jak chcesz w nicku - jest kardynalny tak jakbym znajac Ciebie od dłużego czasu - przekrecał Twoje nazwisko czy imię.
Jeżeli nie widzisz że akcja @mat1 i @ gj123 - polega na dyskredytowaniu mojej firmy i mojej osoby to może dobrze ze nie zostałeś naszym klientem. Wystarczy poparzeć na date zarejestrowania @gj123 i ilość postów w moim ogłoszeniu na tle ogólnych wypowiedzi -zadaj sobie troche trudu i zobacz wypowiedzi @mat1 - co pisał o @Pablo1979 i jak czesto pojawia się w moim ogłoszeniu i co wnim pisze .Wnioski przychodzą same.
A co do odpowiedzi na Twojego posta :


@MateuszCCS ,@jaqbek - Dziękuje za zainteresowanie.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol



Cytat:
a ile kosztowałoby kupno zbiornika? Tak aby uniezależnić się od dostawcy?
Może mat1 to jest pomysł na obniżenie kosztów? Raz płacisz, a potem już tylko tanizna

@jaqbek są odpowiednie tematy na tak postawiony problem.
Jakoś dziwnym trafem nie przychodzi mi do głowy że w ogłoszeniu @Zdziebdzio o stemplach napisać że może lepiej zrobić sobie je samemu np na drutach
To była nasza korespondencja - Powiedzmy dwie linijki niżej sprzedaje(w dziale ogłoszenia drobne) ktoś dom a inny ktoś mu odpisuje że po co kupować jak teraz wynajem jest taki tani etc. Jest to działanie nikczemne i jeszcze podłapałeś kwestie podniesioną przez @mat1 - który 50% czasu na forum spędza na oczernianiu mnie i mojej firmy - a pod innymi nikami 100% czasu.
pozdr ol

jaqbek
16-08-2006, 11:28
Ale w takim razie dlaczego obrażasz innych?
Mówiąc:
To że masz kłopoty z myśleniem to jest dla mnie oczywiste, to że nikt nie wyczekuje Twoich wypocin to też oczywiste - to że nie potrafisz poprawnie napisać mojego nica w 100% potwierdza moje przypuszczenia
robisz dokładnie to samo co innym zarzucasz.
Nie mam czasu na pisanie o takich głupotkach.
Chcesz się od takich ludzi odczepić? Nie daj się ponieść emocjom. Bądź ponad to.
EOT.
Miłego dnia

redrum
17-08-2006, 15:42
@jaqbek

Chcesz się od takich ludzi odczepić? Nie daj się ponieść emocjom. Bądź ponad to.
EOT.
Miłego dnia
Staram sie nie poddawać emocjom - Twoja radę wezme sobie do serca .

robisz dokładnie to samo co innym zarzucasz.
Tu sie nie mogę zgodzić - walcze z takimi praktykami w taki sposób może niewłaściwy - ale stawianie mnie w roli "oprawcy" jest grubo przesadzone.
pozdr ol

gj123
17-08-2006, 22:59
J.W. :P :P :P

mat1
23-08-2006, 16:09
Redrum,
nie wiem dlaczego jesteś tak nagatywnie nastawiony do mojej osoby, nie obraziłem Ciebie (nie napisałem, ze jesteś brzydki, głupi, nie myslisz itp.),
wyraziłem tylko obiektywną opinię na teman Twojej firmy, jak w poprzednim poście potwierdziłem to przykładami, mogę tylko dopisać, że przeczytałem również negatywne opinie dotyczące firmy Dragongaz, ach i jeszcze gdzieś czytałem żę jako jedyni montujecie u Klientów używane zbiorniki
Jeżeli Cię uraziłem to naprawdę przepraszam, ale forum służy wymianie informacji, przepraszam również że niepoprawnie napisałem Twojego nicka
pozdrawiam
Mateusz

redrum
23-08-2006, 19:42
@mat1 Wielokrotnie prosiłem Cię abyś nie rozpisywał się w moim ogłoszeniu że nie jesteś tu mile widziany.
A to tylko , tylko z jednego względu -szkalując moją firmę i mnie oraz moich klientów nazywasz takie praktyki obiektywizmem.
Wymieniasz się nieprawdziwymi informacjami w niewłaściwym do tego miejscu . Próby przywołania Cię do porządku - skutkują tylko jednym nowe oszczerstwa , nowe kłamliwe informacje - następne nikczemne zachowanie.
pozdr ol

wieslaw=pyza
29-08-2006, 22:50
http://www.octopusenergi.pl/pl/oferta1.htm


CO POWIECIE NA TEMAT TEGO DZIWACTWA DO OGRZEWANIA DOMU I WODY -POMPA CIEPŁA O NAZWIE SOPEL LODU??

redrum
08-09-2006, 12:56
@wieslaw=pyza jak każda nowa technologia - ciekawa - chetnie przeczytam opinie użytkowników.
pozdr ol

gazio
27-09-2006, 14:24
Krótko pisząc - duuuużo kasy, mało pomysłu i fachowości. Mogę się mylić jeśli chodzi o wiedzę pojedynczych pracowników, lecz zbyt wiele nie należy się po tej spółce z Poznania spodziewać. Gdyby nie zastrzyk kasy od Helmuta (czyt. VNG) na zasadach gospodarki rynkowej firma ta padłaby po zakupie samochodu prezesa.
Pozdrawiam i służę opiniami

redrum
27-09-2006, 20:56
@gazio - już się przyzwyczaiłem że 1 post na forum u mnie w ogłoszeniu.
Także już się przyzwyczaiłem że opinie(często nieprawdziwe) są wymieniane w niewłaściwym do tego miejscu. :D
Także się przyzwyczaiłem że konkurencja mówi -tłumacząc własna słabość niestworzone rzeczy o mnie o firmie.
To że piszesz o VNG żadna rewelacja http://www.nen.pl/index2.php?pg=ofirmie. :D
To że struktura własności i geneza tworzenia firm z tej branży w zasadzie podobna to jakoś przemilczałeś.
pozdr ol

gazio
28-09-2006, 08:14
Hitorię powstania LPG Petrico (teraz N.EN) znam dobrze. Życze Wam powodzenia. Klienci moga skorzystać na tym, że N.EN chcąc wejść na TRUDNY rynek LPG musi działać poniej kosztów, a kapitał jaki stoi za firma pozwala na to. To jest plus bo wiadomo, że na skutek nietrafnych i kosztownych decyzji firma nagle się nie zwinie. Stać Was na generowanie kosztów, ale w gospodarce rynkowej nie o to chodzi. Zobaczymy za kilka lat, czy uda sie wam uzyskać przychód - bo przeciez o to chodzi !!! Nie reprezentuję Waszej konkurencji - interesuje mnie rynek gazowy i sporo wiem na ten temat.
Pan Ian Larsen prowadził na zachodzie firmę tej branży - zoriętuj się
z jakim skutkiem .........
Nie każada firma tej branży podobnie powstawała.
Poza tym VNG to hurtownik gazu ziemnego, który ma wręcz kilku potężnych klientów w Niemczech, a detalicznej sprzedaży gazu ziemnego uczył się po przejęciu Petrico S.A. od pracowników pierwszej prywatnej spółki w Polsce zajmującej się dystrybucją gazu ziemnego.
Pozdrawiam

gazio
28-09-2006, 10:48
A tak z innej beczki - jak tam wam idzie z LNG?

redrum
29-09-2006, 17:26
@gazio (MO) Widzę że jak w wydatku @mat1 i innych- temat i firma nie daje Ci spokoju .
Czy może w związku z sytuacją zawodową narzekasz na nadmiar wolnego czasu ?
Co do Twojego ostatniego pytania rozpisywałeś sie o tym w innym temacie
Dobrze wiesz że żle wybrałeś adresata tego pytania .
A złośliwości i tak sa niepotrzebne .

pozdr ol

gazio
07-10-2006, 07:31
OK daję Ci spokój.
Nie mam nic do Ciebie, ale nie wierzę Twoim mocodawcš i wierz mi - mam ku temu powody.
Pozdrawiam

mat1
22-10-2006, 20:30
REDRUM, ja już odpuściłem, a Ty nadal negatywnie o mnie piszesz, jeżeli chodzi o N.EN to rozumiem, że na wiele gaf (opisanych wcześniej, i o których można wiele pisać) tej firmy na rynku, ty osobiście nie masz wpływu, ostatnio miałem przyjemność poznać p. Grzegorza z terenu wielkopolskiego, który stawał na głowie żebym podpisał umowę bez jej przeczytania i spokojnej analizy, ale niestety nie udało się. I nie chcę tu pisać o jej wielu negatywnych punktach i opini prawnika, który na moje zlecenie ją przeanalizował. Przyszłym użytkownikom nie zalecam podpisywania umowy bez analizy z prawnikiem.

mat1
22-10-2006, 21:10
A co do PROGASU też słyszalem wiele opini pozytywnych, ale Pan powiedział, że na Poznaniu nie mają handlowca, a z innego terenu może przyjechać do mnie ktoś za około 2 tygodnie, czekam jeszcze na ofertę GASPOLU i jakiegoś LAMPOGAZU czy coś takiego, apropo Lampogazu, słyszeliście coś o nich, mój znajomy z pracy ma od lipca i narazie nie narzeka, ale to chyba też jakaś nowość
Mój instalator chce mi okazyjnie sprzedać używany kocioł na olej opałowy, ale chyba dam sobie na wstrzymanie z olejem

redrum
23-10-2006, 08:38
@mat1 Wielokrotnie prosiłem Cię abyś nie rozpisywał się w moim ogłoszeniu że nie jesteś tu mile widziany.
A to tylko , tylko z jednego względu -szkalując moją firmę i mnie oraz moich klientów nazywasz takie praktyki obiektywizmem.
Wymieniasz się nieprawdziwymi informacjami w niewłaściwym do tego miejscu . Próby przywołania Cię do porządku - skutkują tylko jednym nowe oszczerstwa , nowe kłamliwe informacje - następne nikczemne zachowanie.
pozdr ol

ja14
23-10-2006, 15:44
To po ile jest teraz ten "najtańszy" gaz?

redrum
23-10-2006, 18:25
"najtańszy" wiadomo najtaniej.
odpowiedź na priv.
pozdr ol

rrmi
27-10-2006, 21:17
Dziekuje bardzo za szybko odpowiedz na moje pytania na priva .
Pan z naszej okolicy a z Waszej Firmy,
przyjechal tak szybko jak chcialam , opowiedzial wszystko :D
Zostawil umowe do przeczytania i poczeka na nasza decyzje kilka dni .
Zrozumial dlaczego nie szybciej , widzial jak zajeta jestem .
:wink:
Moje decyzje zapisze w dzienniku budowy :D

redrum
28-10-2006, 09:31
@rrmi - zawsze do usług!!!

MIGacZ
14-01-2007, 21:26
Redrum jaka jest teraz u Was cena gazu?

redrum
15-01-2007, 07:40
@MIGacZ Odpowiedż na priv.
pozdr ol

dorotasz
23-01-2007, 20:31
A czy ja również mogę prosić o podstawowe informacje na temat instalacji zbiornika i warunków przy korzystaniu z gazu. Nadmieniam, że casting trwa...

GACUŚ
23-01-2007, 21:32
Witam ale tu dyskusje prowadzicie .
Jest tu może ktoś z Bydgoszczy?
Możecie polecić jakiegoś taniego dostawcę gazu na rejon bydgoski .Oczywiście wraz z montażem butli.

Pytałem niedawno o firmę N.EN.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91440&highlight=
ale niestety nikt mi nie odpowiedział .
A tutaj na ten temat troszkę widzę . Możecie mi ten temacik rozjaśnić.
Pozdrawiam

redrum
24-01-2007, 08:17
@dorotasz
odpowiedź na priv
@GACUŚ
odpowiedź na priv

GACUŚ
24-01-2007, 09:39
dzięki , odczytałem

Tomko74
29-01-2007, 06:05
Witam.
Można prosić o jakieś informacje?

redrum
29-01-2007, 07:17
@Tomko74 odpowiedź na priv.
pozdr ol

metis_ps
29-01-2007, 21:28
Witam!!!
W tym roku szykuje sie na stan surowy i chciałbym tez w tym roku zamontować gaz. Jakies szczegóły oferty można dostać.

Pozdrawiam

redrum
30-01-2007, 12:58
@metis_ps odpowiedź na priv!!!!

qmoter
31-01-2007, 17:03
@metis_ps odpowiedź na priv!!!!

Redrum,

czy możesz podesłać mi jakis kontakt w Warszawie?
szukam dostawcy gazu...

redrum
01-02-2007, 07:03
@qmoter odpowiedź na priv
pozdr ol

szczepek
07-02-2007, 14:02
czy mozesz mi podać jakiś kontakt na małopolskę . okolice krakowa ?

pzdr.

redrum
07-02-2007, 14:10
@szczepek odpowiedź na priv!!!
pozdr ol

johan148
14-02-2007, 23:00
"Przyszłym użytkownikom nie zalecam podpisywania umowy bez analizy z prawnikiem."

to cytat z wcześniejszych wypowiedzi


no cóż mam tą przyjemność poczytać umowę NEN, fajna nie powiem żadnych limitów zużycia tak jak w Shell, Gaspol, Progas itd, tylko jedna kwestia - w Gaspolu np po wykupieniu 4000 m3 gazu płacę za demontaż instalacji kilkaset złotych (chyba 400 zł) i koniec mam ich z głowy, w Shellu podobnie a w NENIE? żadnego limitu zużycia więc po co rabat? pytam handlowca. eeeeee no cóż tak jest (odp handlowca)

podejrzewam takie trochę psychologiczne podejście - żadnych limitów, zobowiązań itd PO PROSTU MIODZIO, ale jak chcesz rozwiązać umowę to zawsze musisz zwrócić rabat - niezależnie ile wykupiłem gazu.... (w moim przypadku 2700 zł) + transport zbiornika (tak naprawdę nie wiadomo gdzie go zawiozą i ile za to zapłacę) + demontaż zbiornika (zgodny z cennikiem NEN - tylko jak ten cennik będzie wyglądał za 3 lata???? i ile to kosztuje dzisiaj?????) + odessanie pozostałości gazu (nie mają cystern, wynajmą firmę i JA zapłacę podwójnie????)

powiem szczerze męczy mnie ten temat, zawziąłem się i nie odpuszczę ale muszę mieć na umowie zapisane wszystkie płatności bo diabeł tkwi w szczególe czyli skąd się biorą różne ceny gazu? wiadomo że są różne tricki aby zdobyć klienta, żeby tylko się podpisał mały druczek na kolejnych stronach umowy a później OSTRZYMY NOŻE I PRZYCINAMY PRZY SKÓRCE jak mówił Chyra w "Komorniku"

na placu boju zostało trzech -
Gaspol - marka, rzetelność i solidność
Progas - ciekawa i tania oferta
NEN - jw ale mam zastrzeżenia do umowy

redrum
15-02-2007, 13:01
@johan148
strasznie długo wybierasz już firme gazową
Pierwszy Twój wpis w tym ogłoszeniu z maja 2005 r.
Poprzednim razem jasno poprosiłem kilku userów o opiniowanie mojej oferty vs konkurencji w innych miejscach . Tak jak Ty byś sobie nie życzył żeby przy sprzedaży Twojego domu ktoś inny kwestionował w ogłoszeniu to tamto -czy podawał inne oferty.
Dziś jednak "popłynąłeś"
Nie dość ze reklamujesz tu usługi konkurencji to dotego piszesz nieprawdę :
Meritum nieprawdy ponizej:

podejrzewam takie trochę psychologiczne podejście - żadnych limitów, zobowiązań itd PO PROSTU MIODZIO, ale jak chcesz rozwiązać umowę to zawsze musisz zwrócić rabat - niezależnie ile wykupiłem gazu.... (w moim przypadku 2700 zł) + transport zbiornika (tak naprawdę nie wiadomo gdzie go zawiozą i ile za to zapłacę) + demontaż zbiornika (zgodny z cennikiem NEN - tylko jak ten cennik będzie wyglądał za 3 lata???? i ile to kosztuje dzisiaj?????) + odessanie pozostałości gazu (nie mają cystern, wynajmą firmę i JA zapłacę podwójnie????)
pozdr ol

johan148
15-02-2007, 14:05
Szanowny Panie Redrum
przeczytałem jeszcze raz umowę i jakoś nie dopatrzyłem się nieprawdy, jeżeli ma Pan wątpliwości proszę skontaktować się z handlowcem Markiem Z. i zapytać czy jest limit zużycia gazu na ofercie/umowie którą mi zostawił (pewnie nie tylko mojej osobie) i kto ponosi koszty demontażu, rabatu i dodatkowych płatności o których pisałem wyżej

Tak jak pisałem wcześniej nadal biorę pod uwagę Waszą ofertę, decyzja będzie w marcu/kwietniu (prywatnie znam jednego z Waszych pracowników i poczekam spokojnie kilka tygodni - jeśli sprawdzi się plotka to nie wejdę z Wami w kontrakt)

teraz mniej kulturalnie:
na Twoim miejscu trzymałbym pampersa baaaardzo blisko

redrum
15-02-2007, 16:00
pozdr ol

johan148
15-02-2007, 20:50
czyżbym miał inną umowę? no tak to zrozumiałe są klienci i klienci


rada z pampersem: widzę że wiem więcej niż pracownik firmy, cóż zdarza się nie każdy przedstawiciel musi wiedzieć o tym co się dzieje na górze

na razie powstrzymam się z pisaniem na jakieś kilka tygodni aby przypadkiem nie zniechęcić potencjalnych nabywców wspaniałego i taniego produktu, szczególnie tych którzy zalogowali się i w pierwszym poście na forum poprosili o oferty
RE-WE-LA-CJA
(jak szybko ludzie reagują na dobre newsy czyt. gaz? a może koledzy... aby nakręcić kolo zamachowe owczego pędu u innych czytelników?- a może szybciej i łatwiej wejść na stronę NEN i wypełnić formularz zgłoszeniowy lub po prostu zadzwonić?

ROBSON68
16-02-2007, 07:27
Proszę o przesłanie oferty

redrum
16-02-2007, 15:00
pozdr ol

redrum
16-02-2007, 15:01
@ROBSON68 odpowiedź na priv.
pozdr ol

mir grab1
19-02-2007, 22:23
Co to jest za firma NEN, od kogo kupuje gaz, jakie ceny oferuje swoim klientom na kolejny rok (po promocji !!!).

redrum
27-02-2007, 21:31
1 Co to jest za firma NEN, 2 od kogo kupuje gaz,3 jakie ceny oferuje swoim klientom na kolejny rok (po promocji !!!).
ad 1 http://www.nen.pl/index2.php?pg=ofirmie
ad 2 dla klienta jest to obojetne gdzie ważne aby było na czas ,w dobrej cenie i dobrej jakości
ad 3 http://www.nen.pl/index2.php?pg=firma,karta&id=40

pozdr ol

jayzet71
01-03-2007, 18:55
1 Co to jest za firma NEN, 2 od kogo kupuje gaz,3 jakie ceny oferuje swoim klientom na kolejny rok (po promocji !!!).

ad 3 http://www.nen.pl/index2.php?pg=firma,karta&id=40

pozdr ol

cyt. ze strony NEN "Zestawienie cen gazu propan/propan-butan".

czy dobrze wnioskuję, że porównywane są ceny różnych gazów?

redrum
01-03-2007, 21:27
czy dobrze wnioskuję, że porównywane są ceny różnych gazów?

Cena propanu i "mixa" jest zbliżona. Regularne ceny konkurencji publikowanej w Rz-epie -prawie identyczne.
pozdr ol

mir grab1
04-03-2007, 15:04
Ponawiam swoje pytanie do redrum - jaką cenę gazu (m3) oferuje firma NEN swoim klientom na następny rok (po promocji !!!).

redrum
04-03-2007, 17:13
@mir grab1 . Trzy wypowiedzi na forum i 3 o N.EN.
Jednej Twojej wypowiedzi nie rozumię:

Może NEN dopłaca do ceny gazu żeby zbudować rynek - a firma niemiecka poprzez polskiego właściciela dopłaca do interesu
Jeżeli zastanawiasz sie nad wyborem firmy dostarczajacej gaz podaj swoje namiary a przedstawie Ci ofertę .
pozdr ol

mir grab1
05-03-2007, 20:17
Ja też jednego nie rozumiem, skąd takie różnice w cenie gazu (chyba że NEN kupuje gaz u naszego zachodniego sąsiada !!!). Każda firma ponosi koszty transportu i obsługi (mniejsze lub większe), ponadto większe firmy mogą wynegocjować lepsze warunki cenowe kupując gaz w większej ilości. Odnosząc się do wykresu zamieszczonego na forum przez "redruma", mam wrażenie że niektóre firmy zawyżają cene gazu - Gaspol i BP, a niektóre zaniżają NEN. Firmy Gaspol i BP to uznane marki, więc nie posądzam je o stosowanie takich praktyk, a firma NEN działa na rynku dopiero dwa lata, jakie ma doświadczenie w branży ??. Można budować rynek - ale poprzez podnoszenie jakości oferowanych usług, a nie naciągać klientów zaniżając ceny.
Dla mnie produkt lub usługa o wysokiej jakości musi odpowiednio kosztować.
Niska cena=mizerna jakość!!!

redrum
06-03-2007, 08:09
@mir grab1 Twoje wypowiedzi jednoznacznie dążą do dyskredytacji mnie i mojej firmy i mogą wskazywać na działania konkurencji.

a nie naciągać klientów zaniżając ceny
Taka teza to już można --powiedzieć nowy trend w ekonomii oczywiście z przedrostkiem(SF).


Niska cena=mizerna jakość!!!
Ciekawe co na to klienci którzy płaca za 1l 2,7 brutto
Największy wymieniony przez Ciebie dostawca LPG do celów grzewczych zwiózł w 2006 r 600 zbiorników - przypadek czy może idąc Twoim tokiem myślenia za wysoka jakość.
pozdr ol

mir grab1
08-03-2007, 20:52
Pytam poraz trzeci jaką cenę po "promocji" oferuje swoim klientom firma NEN (może promocja w Nenie trwa - od powstania firmy do dzisiejszego dnia !!). Proszę użytkowników forum i klientów Nenu o informację o cenie po promocji.

Pytanie do Pablo1979: Jesteś klientem NENu drugi sezon grzewczy - czy mógłbyś podzielić się informacjami co do kosztów, ceny gazu w drugim roku użytkowania instalacji.

Peter74
10-03-2007, 21:20
Redrum:
Moge prosic o oferte na instalacje i dostawy gazu. Jaka moze byc maksymalna odleglosc butli od miejsca gdzie moze podjechac cysterna? Planuje instalacje w okolicach Warszawy. Pzdr

redrum
11-03-2007, 18:40
@Peter74 Odpowiedź na priv.
pozdr ol

Krzysiek_Wilkszyn
12-03-2007, 00:06
Witam,
Proszę ofertę na instalację zbiornika podziemnego (okolice Wrocławia) i dostawy gazu. Proszę również o wzór umowy na adres [email protected]

redrum
12-03-2007, 18:21
@Krzysiek_Wilkszyn odpowiedź na priv.
pozdr ol

tpazyra
13-03-2007, 17:35
Witam
Prosze o ofertę na priv na zbiornik podziemny - okolice Obornik Śląskich
Pozdr
Tomek

redrum
17-03-2007, 14:04
@tpazyra odpowiedź na priv.
pozdr ol

kulka i.w.
25-03-2007, 22:46
redrum mój mąż zadał Ci pytanie na priv ale ja jeszcze tutaj napisze, bo nie możemy doczekac się odpowiedzi :wink:

poprosze o oferte na instalację naziemną, w okolicy Wrocławia.
prosze o info o cenie, kosztach przy instalacji, zuzyciu na rok, warunkach podpisania umowy, warunkach zerwania umowy i sam jej wzór.

Odpisz prosze miarę szybko bo na początku kwietnia chcielibysmy już zdecydowac sie na kogoś.

redrum
26-03-2007, 12:31
Witam.
Dziekuje za przypomnienie . Lecz w wiadomościach nie widze -może inny nick - albo mi cos umkneło.
Odpowiedź na priv.
pozdr ol

gazio
11-04-2007, 07:50
Ja też jednego nie rozumiem, skąd takie różnice w cenie gazu (chyba że NEN kupuje gaz u naszego zachodniego sąsiada !!!). Każda firma ponosi koszty transportu i obsługi (mniejsze lub większe), ponadto większe firmy mogą wynegocjować lepsze warunki cenowe kupując gaz w większej ilości. Odnosząc się do wykresu zamieszczonego na forum przez "redruma", mam wrażenie że niektóre firmy zawyżają cene gazu - Gaspol i BP, a niektóre zaniżają NEN. Firmy Gaspol i BP to uznane marki, więc nie posądzam je o stosowanie takich praktyk, a firma NEN działa na rynku dopiero dwa lata, jakie ma doświadczenie w branży ??. Można budować rynek - ale poprzez podnoszenie jakości oferowanych usług, a nie naciągać klientów zaniżając ceny.
Dla mnie produkt lub usługa o wysokiej jakości musi odpowiednio kosztować.
Niska cena=mizerna jakość!!!
Narażam się znowu na ataki Pana z NEN-u ale co tam.
NEN = VNG
VNG = duuużo Euro
Koszty które wciąż generuje NEN są w planie. Odbiją sobie (lub nie) w przyszłości. To jest taki plan połączony z niekompetencją który może (ale nie musi) pozytywnie przełożyć się na klientów. Po prostu trzeba się pilnować i czytać co sie podpisuje.

gazio
11-04-2007, 08:05
Przepraszam za nieudolne zacytowanie.
Pozdrawiam

tpazyra
12-04-2007, 15:09
A ja jestem po spotkaniu z redrum'em
Moje przemyślenia z punktu widzenia klienta:

1. Guzik mnie obchodzi że NEN nie ma własnych baz zbiornkowych, tak na prawdę jest w stanie kupować gaz np od gaspolu, shella, orlenu itp i sprzedawać w cenie niższej niż te firmy oferują swoim klientom - moze mieć po prostu niższe koszty obsługi i transportu - wbrew pozorom transport najemny jest często tańszy niż własny. Pojedźcie do pierwszej lepszej fabryki materiałów budowlanych i zobaczcie jaką cenę dostaniecie jako klient indywidualny - za pewne dużo taniej kupicie od pośrednika (który wcześniej kupił od regionalnego dystrybutora, a każdy z nich musiał zarobić)
2. Podstawową zaleta jest gwarancja ceny w stosunku do cen konkurencji (ogłaszajacej swoje ceny w piątkowej rzeczpospolitej)
3. Nie jestem zwiazany z umową na minimalną ilosć gazu - co świadczy że firma długofalowo chce mieć ceny konkurencyjne i tym chce przyciągnąć klienta
Pozdrawiam

gazio
14-04-2007, 06:59
Wszystko się zgadza. Przypuszczam jednak, że firma NEN wciąż generuje jedynie koszty i może nie uda im się wyjść na +.
Właściciel NEN-u może poprostu w pewnym monecie powiedzieć (więcej kasy nie damy) i firemkę sprzedać wraz z klientami. Z jedną firmą tak chciał zrobić. Na szczęście za dużo chcieli dostać kasy i nie znaleźli klienta).
Pozdrawiam

tpazyra
15-04-2007, 20:51
Witam

Gazio pewnie masz rację - świat polega na ty ze ktoś coś sprzedaje a inny kupuje. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi - jak dostanę umowę to zwrócę uwagę czy coś jest zapisane o wypowiedzeniu umowy przez dostawcę itp - póki bedą działać jako NEN to muszą sie chyba wywiązywać z gwarancji ceny (zapis w umowie). Jeżeli chca wejść na rynek to Ci pierwsi klienci mogą na tym wygrać

Pozdr

redrum
20-04-2007, 20:16
@gazio Marcin daj se spokój.
pozdr ol

johan148
05-06-2007, 21:59
firma Orlen Gaz wystawiła na sprzedaż segment butli 11 kg oraz segment tzw małego luzu czyli klientów którzy posiadają instalacje zbiornikowe do ogrzewania domów (info w Rzeczpospolitej bodajże z kwietnia)
Orlen Gaz jest na rynku jakieś 4-5 lat i twierdzą że ten biznes jest dla nich nieopłacalny (wywiad z prezesem T.Grzela)
Zarówno Orlen Gaz jak i NEN tworzyła ta sama osoba, ciekawe jak długo NEN będzie zdobywał klientów niskimi cenami aby ich później "sprzedać" :roll:

redrum
06-06-2007, 08:04
Zarówno Orlen Gaz jak i NEN tworzyła ta sama osoba, ciekawe jak długo NEN
Bzdura skąd wy bierzecie te rewelacje i dlaczego przy dwóch latach obecności na forum 5 z 8 swoich postów kierujesz przeciwko N.EN. NOWA ENERGIA.
Macie z tym problem?
pozdr ol

johan148
06-06-2007, 09:47
czemu piszesz że bzdura?
przecież to prawda,
chodzi o K.K. waszego już byłego pracownika z którym rozwiązano kontrakt menedżerski, oficjalnie odszedł chyba na koniec kwietnia, ale nie pełnił obowiązków od marca

a wcześniej tworzył działkę zbiorników w Orlenie (która jest w tej chwili na sprzedaż)

wiem że boli taka perspektywa ale takie są realia biznesu, zdobyć klientów a później z zyskiem sprzedać, trochę to nieuczciwe wobec klientów ale kto by się przejmował ich oceną...


Tak mamy z tym problem jak się wyraziłeś - otóż pragnę poinformować że Orlen działa na rynku od wiosny 2003 - w tym czasie zdobył ok 5% udziałów w rynku (wypowiedź T. Grzela). Oceń sprawiedliwie jakie wy macie udziały? 1%, 1,2%, 0,8%? Niemcy w końcu nie wytrzymają...

pa, znowu zamilknę na kilka miesięcy bo przez taką polemikę tu na forum twoja firma może zostać uznaną za wybryk natury

redrum
08-06-2007, 09:16
czemu piszesz że bzdura?

Bo to bzdura i to nie jedyna - Tworzyć a Uczestniczyć przy..
To różnica jak prowadzić a posiadać Mercedesa.
Tak było W N.EN-ie w wypadku Orlenu czynnika Tworzyć było jeszcze mniej.
Może jeszcze Tworzył Gaspol?

wiem że boli taka perspektywa ale takie są realia biznesu
KOGO BOLI ? :D buchacha mnie boli ? :D buchacha

zdobyć klientów a później z zyskiem sprzedać,
Użyje truizmu którym się posługujesz takie są realia biznesu

trochę to nieuczciwe wobec klientów ale kto by się przejmował ich oceną... Powiedz to klientom Ideii,Shella i 100 innych firm.
Każdy rozsądny forumowicz widzi że nieuczciwość przyświeca Tobie - rejestracja na forum po to aby mi szkodzić i przy okazji sprzedać dom. To się nazywa wiarygodność !!!!

Tak mamy z tym problem jak się wyraziłeś
Tak jest macie!!


bo przez taką polemikę tu na forum twoja firma może zostać uznaną za wybryk natury
Taki wybryk przy userach typu Mat1 Ty, Gazio MO - (zresztą powinniście się znać) to nie wybryk. Polemika to jest w dziale wymiana doświadczeń etc. A to co robisz tu nie jest godne słów polemika ,raczej szkalowanie , obrażanie,a tak naprawdę celowe działanie oblicze na utratę wiarygodności N.EN-u w oczach potencjalnych klientów

znowu zamilknę na kilka miesięcy
Obejrzyj sobie Władcę pierścionka i spełnij prośbę Goluma który prowadzi dyskusje z samym sobą -zacytuje Ci końcóweczkę:
" i nigdy nie wracaj".
pozdr ol

ryba111
16-06-2007, 13:44
Redrum proszę o szczegóły. Jestem z okolic Górnego Śląska

redrum
17-06-2007, 07:33
@ryba111 Dziękuje za zainteresowanie odpowiedź na priv.
pozdr ol

maksiu
17-06-2007, 07:53
poprosze o oferte, jestem z okolic Szczecina
pozdrawiam
m.

Mohag
17-06-2007, 10:14
redrum, a powiedz mi czy dostarczacie tez gaz do osob ktore maja swoje zbiorniki ? tz tak niezobowiazujaco, bez umow, ilosci pobrania itp
Jezeli tak to przeslij mi na prv ile sobie liczycie za gaz.

redrum
18-06-2007, 07:54
@maksiu dziekuje za zainteresowanie odpowiedź na priv.
@Mohag Tobie tez dziękuje i oczywiście odpowiedź na priv.
pozdr ol

kulka i.w.
20-06-2007, 21:29
A ja chciałam dorzucić słowko do siebie.

Zdecydowaliśmy sie na NEN. Zebraliśmy umowy od większości dostawców i ostatecznie do przedstawiciela nen dostalismy najlepsza ofertę.

W piatek odebarliśmy papiery, zadzwoniłam do firmy i w poniedziałek wieczorem już stała u nas butla, chociaz mieli na to 1,5 tygodnia (zalezalo nam na czasie bo kłada nam podjazdy).

Zobaczymy jak się będzie dalej układala współpraca, ale jak dotąd jest wzrorowo:)

mat1
21-06-2007, 05:19
JA OSTATNIO PORÓWNYWAŁAM OFERTY I NEN WCALE NIE WYGLĄDA TAK KOLOROWO.
NAJCIEKAWSZĄ OFERTĘ MA INTERGAZ I SHELL GAS

redrum
21-06-2007, 12:45
@kulka i.w. dziękuje za miłe słowa
@mat1 a ja ostatnio porównywałem wiarygodność userów forum.
I musze przyznać ze wszyscy inni mieli znacznie większa niż @mat1.
pozdr ol

mat1
21-06-2007, 20:07
]Słyszałem, że ładnie rzeźbiliście ludzi na telemetrii, coś tam było

poprzestwiane, że błędnie wskazywała, ocywiście na niekorzyść Kilentów i w

efekcie wycofakiście się z niej

Prawda?[/size]

kulka i.w.
22-06-2007, 08:14
NAJCIEKAWSZĄ OFERTĘ MA INTERGAZ I SHELL GAS

Coś mi się wydaje, ze mat1 jest z ShellGazu :wink:

redrum
22-06-2007, 10:23
pozdr ol

mat1
23-06-2007, 12:23
Redrum, jeżli Cię uraziłem to bardzo przepraszam, słyszałem takie plotki na Poznaniu, nie twierdzę że są prawdziwe.
Rozmawiałem z GB (znamy się trochę, ponieważ pracuję w firmi handlującej techniką grzewczą) i osobiście mi powiedział że telemetrii juz nie macie, czytałem tez o tym na forum.
Jeszcze raz przepraszam, a co do Intergazu to słyszałem od klienta, ale ta firma prawdopodobnie już nie istnieje
Moim zdaniem każdy powinien zbadać sam rynek i wybrać najkorzystniejszą ofertę, jeszcze jest BP, Shell, Progaz, na północy Bałtyk...co tam jeszcze Dragon no i oczywiści NEN, jeszcze przodownik wysokich cen Gaspol

Napisz mi tylko czy macie jeszcze telemetrię, jak możesz oczywiście
Pozdrawiam i obiecuje poprawę, zresztą 7 lipca wyjeżdżam do Irlandii na dwa miesiące;)

mat1
23-06-2007, 12:25
Redrum, ale Twoje wyzwiska forumowiczów są niesmaczne.
Świadczy to tylko o Twojej kulturze, ja kulturanie zapytałem czy to prawda, więc odpowiedz że np. NIE i ok

redrum
23-06-2007, 18:28
pozdr ol

Biba
28-06-2007, 05:38
Mam pytanie.
Jak to jest z odległościami zbiornika podziemnego od budynku. Podobno był 1m. Od 2006r. weszło nowe rozporządzenie w którym odl. od budynku (ulic, ogrodzeń) dla zbiorników podziemnych do 65m3 wynosi 15m.

Dz.U. 2005 nr 243 poz. 2063
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie

Na mało której działce będzie możliwe umieszczenie takiego zbiornika.

redrum
28-06-2007, 08:05
@Biba
Rozporządzenie dotyczy stacji paliw i innych, zbiornik do celów grzewczych nie jest żadną stacja paliw.Niektóre organy admnistracji Państwowej tego nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć i jest problem min. Urząd Miejski Wrocław.
Na dzień dzisiejszy jest bałagan prawny nie istnieją przepisy regulujące odległości pozostaje ogólna wiedz techniczna i akceptacja POPOŻOWCA.
Czyli dla 2700l pod 1m ,4850l 3m.
Pozdrawiam
redrum

Biba
28-06-2007, 11:53
Ogólna wiedza techniczna trochę mnie nie przekonuje. Jeden projektant może mówić, że 1m wystarczy inny że to trochę mało i potrzeba więcej.
A tak poważnie. Muszą być przepisy określająco jasno jakie są minimalne odległości. I moim zdaniem jest to podane w Rozp. przeze mnie przytoczonym. Tym bardziej że Rozp. poprzednie z 2000r. mówiło o odl. od domków jedn. czyli 1m dla zbiorników podzimenych i 3m nadziemnych itp.
Rozp. to zostało zastąpiono rozp. wydanym w 2005 i już w nim nie ma mowy o małych zbiornikach stosowanych do ogrzewania domków jednorodzinnych. Ogólnie zbiorniki zostały podzielone na zbiorniki do 65m3, do 65 do100m3 itd.
Dla zbiorników do 65m3 - należy zachować odległośći 30m (nadziemne) i 15m (podziemne).
Piszę to wszystko ponieważ moja koleżanka buduje dom, chciała go ogrzewać gazem płynnym. Architekt wrysował zbiornik 1m od budynku, po czym się okazało że pożarnik nie chciał tego podstemplować, argumentując że zbiornik ma być 15m od domu. Koleżanka będzie miała kotłownię olejową.
Jestem ciekawa, czy znajdzie się tylu Inwestorów z tak dużą działką, aby te odległość zachować.
Moim zdaniem kolejne rozporządzenie, w którym ktoś coś przeoczył, może celowo??

Biba
28-06-2007, 14:34
Znalazłam w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki następujący paragraf:
"&273.2. Odległości między budynkami ZL a zbiornikami gazu płynnego, o których mowa w § 179, oraz odległości między tymi zbiornikami a innymi obiektami budowlanymi określają przepisy odrębne dotyczące baz i stacji paliw płynnych."
Czyli zgodnie z rozp. dla stacji paliw - zbiornik podziemny musi być oddalony o15m od budynku, a nadziemny - 30m.

pozdrawiam

redrum
28-06-2007, 17:32
Dokładnie jest tak jak napisałem. Posiadam interpretacje Ministerstwa gdzie jest mowa o ogólnej wiedzy technicznej itd.Jeżeli kolezanka ma problem z projektantem i pożarnikiem to niech go zmieni najlepiej na projektanta N.EN-u.
Na podstawie tej ogólenj wiedzy technicznej w Polsce rocznie stawia się ponad tysiac zbiorników.Ale są enklawy gdzie wykładnia nie idzie ze zdrowym rozsądkiem i obowiazujacymi przepisami.
pozdr ol

Biba
28-06-2007, 19:17
Dziękuję za odpowiedź. Nnamówię koleżankę żeby zadzwoniła do NEN-u, może jej pomogą.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że postawienie zbiornika bliżej niż 15m jest niezgodne z przepisami i ktoś się może przyczepić. :evil:

pozdrawiam

redrum
29-06-2007, 08:05
Co oczywiście nie zmienia faktu, że postawienie zbiornika bliżej niż 15m jest niezgodne z przepisami i ktoś się może przyczepić
No niestety się niezgodze ,na dzień dzisiejszy nie ma przepisów regulujących odległości dla zbiorników przydomowych do celów grzewczych. I wszystkie zbiorniki stawiane obecnie w odległościach 1,3,5m w zależności od zbiornika są stawiane PRAWNIE- potwierdza to Uzgodnienie z Pepożowcem oraz zgłoszenie projektu w organie administracji terenowej. Nie wiem jak konkurencja ale wszystkie moje zbiorniki zostały zmontowane od momentu wycięcia przepisów z końcem 2005 legalnie , zgodnie z prawem.
pozdr ol

Biba
29-06-2007, 12:57
Niestety również się z Panem nie zgodzę. Są na to przepisy i to właśnie rozp. o którym pisałam wcześniej (podobno ma wyjść nowelizacja, w której przywrócą wcześniejsze przepisy o odległościach 1,3,5m). Druga sprawa, że są one bzdurne i zamykają furtkę właścicielom małych działek.
Jednak jest na to sposób. Rozmawiałam dzisiaj z urzędniczką, która wydaje pozwolenia na budowę w gminie mojej koleżanki.
Pani powiedziała, że miała już kilka takich projektów ze zbiornikiem w odległości mniejszej niż 15m. Inwestorzy występowali do ministra o odstępstwo. Czekali tylko miesiąc i dostali odpowiedź pozytywną.
Koleżanka zrobi tak samo.

pozdrawiam

redrum
29-06-2007, 13:37
Jak wspomniałem w skali kraju jest odwrotnie są enklawy gdzie urzednicy powołują się na przepisy dotyczace stacji paliw itd i funkcjonuje odwołanie do ministerstwa. Na Dolnymśląsku jedynie problem jest z Urzędem Miasta Wrocław. W pozostałych starostwach lub urzędach tego problemu nie ma czyli normą jest 1,3,5m . Upieranie sie przy swoim zdaniu jest niepotrzebe - ponieważ dysponuje praktyczna wiedzą w tym temacie.
pozdr ol

Biba
29-06-2007, 14:13
Nie chcę się z Panem kłócić, ale nadal uważam, że jeśli chodzi o odległości zbiorników to są one podane w rozporządzeniu "Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych".
I dla zbiorników do 65m3 wynoszą 15 i 30m.
Na rozporządzenie to powołują się warunki techniczne jakim powinny odpowiadać warunki.
Jeśli nie mam racji, i przepisy w rozporz. nie dotyczą budownictwa jednorodzinnego, to czemu należy wsytępować do ministerstwa o odstępstwo lub interpretację?

Biba
29-06-2007, 14:15
Nie chcę się z Panem kłócić, ale nadal uważam, że jeśli chodzi o odległości zbiorników to są one podane w rozporządzeniu "Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych".
I dla zbiorników do 65m3 wynoszą 15 i 30m.
Na rozporządzenie to powołują się warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki.
Jeśli nie mam racji, i przepisy w rozporz. nie dotyczą budownictwa jednorodzinnego, to czemu należy wsytępować do ministerstwa o odstępstwo lub interpretację?

redrum
29-06-2007, 17:53
@Biba

to czemu należy wsytępować do ministerstwa o odstępstwo lub interpretację?
Dlatego bo interpretuja tak niewłaściwie jak Ty. A dlaczego tak interpretują bo lepiej wydac decyzje odmowna w watpliwej sprawie lub zepchnąć odpowiedzialnośc na kogos innego .
pozdr ol

Biba
30-06-2007, 05:28
Niedługo wyjdzie nowelizacja do rozp. z odl. 1,3,5m i wtedy bedzie się Pan na nią powoływał.
Teraz nie chce Pan przyjąć do wiadomości że obecne rozp. jest obowiązujące, mimo że jest durne i jakieś lobby np. producentów oleju, wykreśliło z niego kilka paragrafów.
pozdr

redrum
02-07-2007, 12:38
Problem odległościowy dotyczy kilku starostw i kilku Urzedów Miejskich w Polsce.To że ono obowiazuje to przyjmuje do widomości , nie przyjmuje do wiadomości że stacje paliw to zbiorniki na gaz płynny do celów grzewczych. I na dzień dzisiejszy nie instnieja przepisy regulujace tę sprawe.
pozdr ol

Biba
02-07-2007, 13:36
Biba Wysłany: Czw Cze 28, 2007 3:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Znalazłam w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz. U. Nr 75, poz. 690 z póź. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r.)
następujący paragraf:
"&273.2. Odległości między budynkami ZL a zbiornikami gazu płynnego, o których mowa w § 179, oraz odległości między tymi zbiornikami a innymi obiektami budowlanymi określają przepisy odrębne dotyczące baz i stacji paliw płynnych."

§ 179. 1. Instalacje gazowe w budynku lub w zespole budynków mogą być zasilane z jednego zbiornika gazu płynnego bądź zespołu takich zbiorników, pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w przepisach odrębnych dotyczących ich lokalizacji, ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych oraz ograniczenia dostępu osobom niepowołanym.

Wyraźnie warunki techniczne powołują się na rozporządzenie o bazach i stacjach paliw.

gazio
04-07-2007, 14:13
Pozwólcie że się wtrące. Jestem projektantem (uprawnionym) i zajmuje się gazem w praktyce. Nasze przepisy mają masę błędów i większość urzędników i projektantów o tym wiedzą i znajdują rozsądne rozwiązania. Przykładem może byc zapis mówiący o tym, że do budynku nie można wprowadzić gazu po ciśnieniem wyższym, niż 5kPa (palniki dużych kotłów pracują pod średnim ciśnieniem czyli ok. 0,1 - 0,3 MPa.)
A wracając do butli - moja rada:
1. zapytac projektanta pod czym sie podpisze,
2. zapytać w Starostwie czy tak może być
3. Jeżeli rzeczoznawca p.poż. uzgodni jest O.K.
Słyszałem o starostwach w których przez jakis czas trzymali się tych chorych odległości, ale po jakimś czasie odpuścili.

P.S.
Pozdrowienia dla NEN-u, GEN-u i całego Pyrolandu rodem z VNG.

Pyrgon
07-07-2007, 21:36
Uff ucieszyłem się kiedy znalazłem ten wątek. Liczyłem na rzeczową dyskusję użytkowników o porównaniu ofert, i srodze się rozczarowałem, bo znalazłem paru gości toczących pianę z ust, obrzucających się nawzajem błotem, z trudem ukrywających swoją stronniczość / przynależność firmową. Panowie (Panie?) fuj dajcie spokój. Czy nie można po prostu napisać że jest się z firmy A i uważa się że to a to jest lepsze niż w firmie B? Trochę odwagi cywilnej i bez takich wyzwisk proszę, jak niektórzy w tym wątku...

czandra
07-07-2007, 22:12
A ja i tak dziękuję redrumowi za szybki odzew na zapytanie. Jest to o całkowicie odmienne podejście do klienta, niż te, z którym zetknęliśmy się w gazowni. Całe szczęście mamy kapitalizm i nie trzeba być skazanym na tych monopolistów.

redrum
08-07-2007, 09:59
@Pyrgon . Wielokrotnie wskazywałem odpowiednie miejsca do dyskusji np. Klub użytkowników gazu płynnego i parę wątków w Dziale Wymiana doświadczeń. To jest moje ogłoszenie mojej działalności i nie mogę się zgodzić na szkalowanie mnie, mojej firmy przez osoby które maja nieczyste zamiary Pod przykrywką ochrony interesu ogółu lub udając potencjalnego klienta szkodzą mi mając w tym swój własny interes . Wyzwiska musiały się pojawić - po ignorancji, prośbach, nawoływaniach, apelacjach. Czasem trzeba moim zdaniem konkretne zachowanie nazwać po imieniu, czasem emocje biorą górę.Każdy wie czytając te ogłoszenie w której firmie pracuje i jeżeli jest zainteresowany napewno z mojej strony może liczyć na ofertę oraz na merytoryczna rozmowę o rynku i ofertach konkurencji oczywiście na priv.
pozdr ol

Biba
08-07-2007, 15:06
Gazio, dziękuję za odpowiedż. Dziękuję za rady jak rozwiązać problem ze zbiornikiem na gaz płynny. Może jednak inni Inwestorzy z nich skorzystają.
Moja koleżanka, która ma zamiar budować dom w Żyrardowie, zdecydowała się jednak na ogrzewanie olejowe. Zależy jej na zaczęciu budowy jeszcze w tym roku i nie ma czasu na czekanie na odstępstwo, które jednak w Żyrardowie trzeba uzyskać. Być może w innych gmianach jest inaczej, ale tu nie. Być może później wystąpi o pozwolenie na zmianę ogrzewania z olejowego na gazowe.
Może ktoś napisze mi czy jest to możliwe.
Redrum, nie odbieraj wszystkiego jak osobisty atak na Ciebie, przynajmniej z mojej strony tego nie było. Być może ktoś wcześniej na wątku to robił (nie śledziłam aż tak całej dyskusji), ale ja nie miałam takiego zamiaru. Poprostu denerwuje mnie bałagan w przepisach lub ich brak.

Pyrgon
08-07-2007, 21:15
@Pyrgon . Wielokrotnie wskazywałem odpowiednie miejsca do dyskusji np. Klub użytkowników gazu płynnego i parę wątków w Dziale Wymiana doświadczeń. To jest moje ogłoszenie mojej działalności i nie mogę się zgodzić na szkalowanie mnie, mojej firmy przez osoby które maja nieczyste zamiary Pod przykrywką ochrony interesu ogółu lub udając potencjalnego klienta szkodzą mi mając w tym swój własny interes . Wyzwiska musiały się pojawić - po ignorancji, prośbach, nawoływaniach, apelacjach. Czasem trzeba moim zdaniem konkretne zachowanie nazwać po imieniu, czasem emocje biorą górę.Każdy wie czytając te ogłoszenie w której firmie pracuje i jeżeli jest zainteresowany napewno z mojej strony może liczyć na ofertę oraz na merytoryczna rozmowę o rynku i ofertach konkurencji oczywiście na priv.
pozdr ol

:oops: sorki nie zauważyłem że trafiłem do działu Ogłoszenia drobne - a to czyni różnicę; masz rację najgorsi są konkurenci podszywający się pod niezadowolonych klientów

Pyrgon
08-07-2007, 21:22
A skoro jesteśmy przy NENie. Co powiesz na taki "zarzut" że NEN nie ma własnego źródła gazu - kupując go od któregoś z konkurentów jest od niego uzależniony, i w razie rozwiązania umowy klienci mogą przez jakiś czas mieć problem z dostępem do gazu?
Nie pytam złośliwie tylko merytorycznie; jestem zainteresowany gazem płynnym i nawet wybierałem sie niedawno do NENu :)

redrum
09-07-2007, 08:41
@Pyrgon .Nikt na rynku LPG nie jest producentem gazu może poza 1 firmą - każdy gdzieś kupuje - najczęściej z kierunku wschodniego. Jeżeli chodzi o N.EN. dostawy są w pełni zdywersyfikowane. Dlatego stopień obawy o :

i w razie rozwiązania umowy klienci mogą przez jakiś czas mieć problem z dostępem do gazu?

jest taki sam jak u konkurencji.
Pozdr ol

gazio
11-07-2007, 07:07
Biba. Oczywiście że można zmienic ogrzweanie na LPG. Trzeba tylko opracowac projekt budowlany instalacji zbiornikowej oraz gazowej instalacji wewnętrznej. Dodatkowo projekt musi uwzględniać wymianę kotła. Następnie pozwolenie na budowę i heja.

Biba
15-07-2007, 13:23
Dzięki za odpowiedź :)

redrum
17-07-2007, 07:57
@gazio .
heja
nie reklamuj telefonii komórkowej tutaj :lol: