PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe a podłoga pływająca



rypek1
16-09-2021, 22:48
Witam serdecznie,
piszę, bo już sam nie wiem co myśleć. Jedni piszą, że można inni że nie. Ma ktoś doświadczenie może w swoim domu jak z tym jest? Planuję albo panele podłogowe, albo winylowe. I nie wiem czy to kleić do podłogi, czy można kłaść na podkładzie. Znaczy może inaczej - bo można, to można - ale czy będzie duża strata cieplna? Czy jest sens?

Kaizen
16-09-2021, 22:57
https://www.youtube.com/watch?v=y3tX5RpRiOM

rypek1
16-09-2021, 23:21
Ale ja nie pytam czy drewno można czy nie. Tylko jak sprawa wypada w przypadkach
- panel klejony vs panel na podkładzie
- winyl klejony vs winyl na podkładzie

Kaizen
17-09-2021, 07:21
Ale ja nie pytam czy drewno można czy nie. Tylko jak sprawa wypada w przypadkach
- panel klejony vs panel na podkładzie
- winyl klejony vs winyl na podkładzie

To o co pytasz? O U warstwy kleju i podkładu? To masz w danych technicznych konkretnych produktów.

Robinson74
17-09-2021, 12:50
Nie klej nic nad ogrzewaniem podłogowym. Kleje tego nie lubią. :)

Kaizen
17-09-2021, 16:26
Nie klej nic nad ogrzewaniem podłogowym. Kleje tego nie lubią. :)

U mnie się nie obraził. Ani pod płytkami, ani pod drewnem. Za to ja nie lubię akustyki podłogi pływającej.

cezary.pl
17-09-2021, 18:17
Mam przyklejone panele vinylowe w łazience i WC, a wreszcie domu te same panele pływają na podkładzie 1mm

Myślę że te przyklejone mogą nawet lepiej oddawać ciepło.

pandzik
17-09-2021, 18:20
Mam przyklejone panele vinylowe w łazience i WC, a wreszcie domu te same panele pływają na podkładzie 1mm
Myślę że te przyklejone mogą nawet lepiej oddawać ciepło.

No na pewno. Ja mam deske B na podkładzie 1mm, zasilam 27-30cm i mam efekt ciepla. Piętro jest chłodniejsze o stopien od parteru. W bardzo dobrze zaizolowanym, masywnym domu strat nie uświadczysz.