PDA

Zobacz pełną wersję : sadpal warto ?



a-k-a
07-06-2005, 12:26
witam ! czy rzeczywiście zdaje egzamin ? proszę o wypowiedzi użytkowników. pozdrawiam ana

Roback
30-09-2005, 10:59
Ponawiam. Sezon grzewczy sie zaczyna. Ktos napisał, że po zastosowaniu sadpalu zapaliła mu się sadza w kominie. Moze jakis chemik wyjaśni nam co oznacza sformułowanie "katalizator spalania sadzy" i na czym ten proces polega bo chyba nie chodzi o to zeby zapalić zadzę w kominie?

Kjandy
30-09-2005, 11:19
W zeszlym sezonie grzewczym stosowalem SADPAL. Efekt byl u mnie taki ze sadza odrywala sie od scianek komina i spadala na dol. W tym sezonie nadal zamierzam go uzywac. O pozarze w kominie nic mi nie wiadomo. Dzieki spadaniu sadzy komin oczyszcza sie wiec ryzyko zapalenia wydaje mi sie male.

zygmor
30-09-2005, 13:15
Byłem ostatnio w firmie Stiebel-Eltron, rozmawiałem o pompach ciepła i w trakcie rozmowa zeszła na kotły grzewcze i dowiedziałem się że Sadpal używany jest przez firmy serwisujące kotły do usuwania sadzy spomiędzy rowków komory spalania. Podobno tak ładnie i prosto można przeprowadzić czyszczenie. Wnętrze kotła po zastosowaniu Sadpalu wygląda wewnątrz jak w nowym kotle. Nie sposób tego wykonać czyszcząc szczotkami drucianymi.

a-k-a
01-10-2005, 21:09
witam ! czyli warto! pozd. ana

a-k-a
01-10-2005, 21:10

zygmor
02-10-2005, 18:54
Słyszałem że warto

niezły
02-10-2005, 20:20
Jako człowiek z tzw. branży na początku podszedłem do sadpolu sceptycznie ale postanowiłem zaryzykować i zaszalałem wydając całe 8 zł w ciemno
Poza bardzo ładnym niebieskim płomieniem w komorze paleniskowej nic się nie osadza podobnie jest z kominem

NOTO
27-12-2006, 13:48
Jako człowiek z tzw. branży na początku podszedłem do sadpolu sceptycznie ale postanowiłem zaryzykować i zaszalałem wydając całe 8 zł w ciemno
Poza bardzo ładnym niebieskim płomieniem w komorze paleniskowej nic się nie osadza podobnie jest z kominem

Też zamierzam spróbować :)
Tylko że teraz widziałem po 12 zł :( (Wrocław Psie Pole)

Leszek T.
27-12-2006, 15:35
Wykańczam dom i robotnicy palą sosną i mam osad wewnątrz kominka i kupiłem sadpol jest po 12 zł w Castoramie, ale w Kauflandzie był jakiś inny preparat,też w proszku o takim samym kolorze -nazwy nie pamiętam po 10 zł 20 saszetek. Narazie użyłem tego 3 razy, jakichś zaskakującychefektów jeszcze nie ma ale jak coś się zmieni to napszę. \\ważne aby wrzucić w bardzo rozgrzane palenisko!

dominikams
28-12-2006, 17:33
Ja wpitalam Sadpal do kozy - palę węglem i resztkami z budowy. Po pierwszych dwóch paleniach (samym drewnem) koza była czarna w środku, ściekała taka brudna mazia. Kupiłam Sadpal i już kilka razy wsypałam, dziś zaglądałam i jest całkiem czysto (znaczy się - nie ma smoły na ściankach).
Poza tym podoba mi się kolor ognia po Sadpalu, o! 8)

oLowaw
28-12-2006, 21:07
Jest warty każdej złotówki! -polecam
My palimy węglem brunatnym w kotle Junkers Supraclass S -fakt, że kocioł dolniak- spala brunatny dokładnie- ale z tym zielonym patentem robi to jeszcze lepiej- żadnej smoły- a czyszczenie rzadziej, popiołu mniej.
Ja to robię tak- wiadro brunatnego do kotła +posypka z płaskiej łyżeczki sadpalu, znowu wiadro i znowu sadpal...itd :-)
...aha - i jeszcze ciekawostka- łyżeczka musi być plastikowa- bo metalową zeżarło po tygodniu ;-)

NOTO
29-12-2006, 07:46
Dobrze że napisałeś o łyżeczce - bo żona by mnie zbiła/zabiła :) za łyżeczkę ...

pawel.
06-12-2015, 07:40
Odgrzeje temat z przed prawie 10 lat :rolleyes:
Generalnie chyba sadpala najlepiej mieszać z miałem, węglem czy groszkiem a jak stosować sadpal paląc drewnem.??

niktspecjalny
06-12-2015, 07:57
Odgrzeje temat z przed prawie 10 lat :rolleyes:
Generalnie chyba sadpala najlepiej mieszać z miałem, węglem czy groszkiem a jak stosować sadpal paląc drewnem.??

Zanim sadpal może komin trzeba odświeżyć.:).Sposób rozpalania drewnem już znasz dodaj swój sadpal i coś tam uzyskasz.;)

Rafał1972
22-08-2016, 08:46
Odgrzeje temat z przed prawie 10 lat :rolleyes:
Generalnie chyba sadpala najlepiej mieszać z miałem, węglem czy groszkiem a jak stosować sadpal paląc drewnem.??

Paląc drewnem super efektów nie uzyskasz, za niska temperatura. No i jak sypniesz sadpal to zleci na dno.