PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z płaszczem wodny i dodatkowy wymiennik wody ?



azet
29-09-2021, 17:52
Witam.
Dotychczas korzystałem z kominka grawitacyjnego, na którym był zamontowany wymiennik ciepłej wody i sprawdzało się to.
https://kratki.com/pl/wymiennik-cieplej-wody-1218

Pojawiła się okazja na wymianę kominka na z płaszczem wodnym.
Czy ten wymiennik można zamontować na kominku z płaszczem wodnym ?
Jaka może być temperatura spalin na wyjściu z kominka z płaszczem wodnym, jeżeli grawitacyjny dawał radę ogrzać, ten z płaszczem wodnym podoła?
Powinna być taka sama na wylocie temperatura ,ale już dodatkowej temperatury od samego kominka nie będzie bo przejmie ją woda ?
Montować, czy będzie żródłem kłopotów np. smoliste zacieki
pozdrawiam

ps. nikt nie ma przemyśleń ?

Zdun Darek B
07-10-2021, 16:26
Szukasz kłopotów ? Kominek wodny , nowoczesny konstrukcyjnie , potrafi mieć sprawność ponad 90%. Dalsze schładzanie spalin nie jest dozwolone. Taki wymiennik mógł pracować na wkładzie powietrznym starej konstrukcji gdy w komin szła połowa ciepła.

azet
07-10-2021, 19:52
Kłopotów ? dalsze schładzanie ? jaka powinna być temperatura spalin ? zaraz po wyjściu z kominka ? dalej ? w czym jest problem ? mój kominek nie jest jakoś rozbudowany, jest tylko szyber i od razu płomień uderza do komina

firmer
07-10-2021, 20:38
Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.

Remiks
07-10-2021, 20:48
Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.

A konkretnie jakiej temperatury?

d7d
07-10-2021, 21:01
:D

firmer
07-10-2021, 21:14
Kolejny wyznawca teorii, że nie ma głupich pytań? Dam Ci moliwość zadania kolejnego...


A konkretnie jakiej temperatury?

konktetnie takiej, która jest miarą pewnej wielkości fizycznej

Remiks
07-10-2021, 21:35
Kolejny wyznawca teorii, że nie ma głupich pytań? Dam Ci moliwość zadania kolejnego...



konktetnie takiej, która jest miarą pewnej wielkości fizycznej

Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.

d7d
07-10-2021, 21:59
Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.

Masz rację :D

firmer
07-10-2021, 22:09
Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.

To naprawdę takie forum, gdzie forumowego lidera trzeba uświadamiać, co to temperatura, bo nie jorgnął, że na jego głupie i zaczepne pytanie udzieliłem adekwatnie głupiej, ironicznej odpowiedzi i aż zajrzał do wiki... ręce opadają

Skoro nie rozumiesz słowa "pewnej", użytego w mojej odpowiedzi do wyjaśnienia pewnego zjawiska, które po spełnieniu pewnych warunków zapewne zajdzie, niezależnie od tego, co sobie osobiście uważasz, to już poradzić nic nie mogę.

ps. mógłbyś podać tę zależność pomiędzy ciągiem, a punktem rosy, bo bardzo mnie to zainteresowało. Tylko tak wiesz - konkretną zależność

firmer
07-10-2021, 22:19
Masz rację :D

Ratlerek - standardowa forma obecna na każdym forum... w "rankingu" powinna występować

Remiks
08-10-2021, 17:31
ps. mógłbyś podać tę zależność pomiędzy ciągiem, a punktem rosy, bo bardzo mnie to zainteresowało. Tylko tak wiesz - konkretną zależność

Na początek musisz się nauczyć czytać ze zrozumieniem. "poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym" to cytat z tego co napisałem i wytłumacz nam gdzie dostrzegasz wskazaną zależność? Za to Ty napisałeś "Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna", czyli co jak za bardzo schłodzimy spaliny w kominie to zacznie padać w nim deszcz. Czy dotyczy to też wylotu komina, ciekawe jaka tam jest temperatura spalin.

firmer
08-10-2021, 18:01
Za to Ty napisałeś "Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna", czyli co jak za bardzo schłodzimy spaliny w kominie to zacznie padać w nim deszcz.

Taaa... będzie padał deszcz... a zimą jak wyjdziesz na mróz i chuchniesz do góry, to z wykroplonej pary wodnej powstanie tyle śniegu, że jak on na Ciebie spadnie, to wyglądem zaczniesz przypominać postać, na którą intensywnie pracujesz w tym wątku.

azet
08-10-2021, 18:34
Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.

Pewnej temperatury ? tworzy "niemiłą" dla kominka i komina substancję ? teleturniej jeden z dziesięciu ? mam iść na studia na jakiś kierunek kominkowy ? to jest forum ? nie potrzebuję wykładu magisterskiego, co to jest pewna temperatura ? w którym miejscu ? jaką substancję ? dlaczego niemiłą ? w środku kominka jest inna temperatura jak w kominie

firmer
08-10-2021, 18:46
Pytałeś


Kłopotów ? w czym jest problem ?

odpowiedziałem. Jak to mówią, mądrej głowie dość dwie słowie

azet
08-10-2021, 21:18
Pytałeś



odpowiedziałem. Jak to mówią, mądrej głowie dość dwie słowie
??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?

firmer
08-10-2021, 22:19
??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?

jak się nie znasz, to wystarczająco dobrą odpowiedź dał Ci Zdun Darek B - nie zakładaj tego na kominek z płaszczem wodnym.

Jak chcesz się poznać, to wpisujesz w google frazę "drewno punkt rosy spaliny" i czytasz. Jak nie rozumiesz co czytasz, to wracasz do odpowiedzi Zdun Darek B

Remiks też może przeczytać, wtedy zrozumie, czemu nie podałem konkretnej temperatury...

d7d
08-10-2021, 23:06
??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?

Tak - nabija posty.
W tej chwili ma już 13 postów.

firmer
09-10-2021, 00:11
emoty będę tylko wklejał w wątkach, szybciej się nabije :lol2:

ps. 14

azet
09-10-2021, 15:23
jak się nie znasz, to wystarczająco dobrą odpowiedź dał Ci Zdun Darek B - nie zakładaj tego na kominek z płaszczem wodnym.

Jak chcesz się poznać, to wpisujesz w google frazę "drewno punkt rosy spaliny" i czytasz. Jak nie rozumiesz co czytasz, to wracasz do odpowiedzi Zdun Darek B

Remiks też może przeczytać, wtedy zrozumie, czemu nie podałem konkretnej temperatury...
nabiłeś 7 bezproduktywnych postów by wreszcie napisać coś zbliżonego do sensownej odpowiedzi , "drewno punkt rosy spaliny" - podnieca cię to ? dalej to forum czy teleturniej- karzesz mi szukać w google ? jak Zdun Darek B - karze ci latać nago też będziesz latał ? nic nie wnosisz do tematu a po pisowsku robisz szambo . - nadal nie wiem i nie rozumiem -dlaczaego nie można załozyć na kominek z płaszczem wodnym wymiennika ciepła ,ponieważ "drewno punkt rosy spaliny" to Około 172 000 wyników - brawo ty

Kominki Piotr Batura
10-10-2021, 13:08
Drewno (a raczej dym) paląc się swobodnie w jakimś urządzeniu osiąga temperaturę dochodzącą do 800, a często 900 o C. Ciąg kominowy by komin funkcjonował prawidłowo (czyli ciągnął i nie produkował za dużo syfu), powinien działać w zakresie 150-250 o C. Poniżej tej wartości też działa, ale wymaga większej staranności i wiedzy w obsłudze. Przyjmując średnio 200 w kominie i 800 w palenisku, mamy 600 o C do zagospodarowania. Dobry płaszcz wodny (np taki jak reklamuje Darek, albo z Defro), zagospodaruje całość "nadwyżki". Ale to wyjątek....Większość wkładów wodnych to "dzieła" twórców przez duże TFU....Z powodzeniem można na nich zamontować dodatkowy wymiennik. No i tu dochodzimy do wymienników...Te też są różne: głównie złe. Temat rzeka....Nie wiem czy na popierdułkę forumową....

azet
11-10-2021, 21:16
nie żebym był zadowolony z odpowiedzi , ale mam kominek z wkładem wodnym, gdzie płomień wręcz bezpośrednio uderza w komin - stąd moje pytanie, wydaje się że akurat u mnie nie będzie to robiło duże różnicy.

azet
17-01-2022, 18:55
zrobiono tak ....