PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł jednofunkcyjny do domu 100 m2



lukas198820
03-10-2021, 10:40
Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać jakiej marki polecacie kocioł
jednofunkcyjny.
Słyszałem że bardzo dobry jest Vaillant, inni polecaja Termet, znajomy chwali Dietrich.
Jak to w końcu jest?

Stermaj
03-10-2021, 17:39
Pewnie wszystkie są dobre. Jak trafisz na felerny egzemplarz to będziesz narzekał a jak nie to będziesz chwalił. Na pewno nie licz na bardzo długi czas eksploatacji bo teraz takich sprzętów już nie ma.
Sprawdź czy masz w okolicy serwisanta, który, w razie czego, jest w stanie szybko usunąć usterkę.

lukas198820
17-10-2021, 21:03
Ale kolega co by polecał z własnego doświadczenia?

asolt
18-10-2021, 06:20
Pewnie wszystkie są dobre. Jak trafisz na felerny egzemplarz to będziesz narzekał a jak nie to będziesz chwalił. Na pewno nie licz na bardzo długi czas eksploatacji bo teraz takich sprzętów już nie ma.
..

Nie wszystkie są jednakowo dobre, niestety zaden producent nie udziela informacji o ilosci uszkodzen w poszczegolnych latach eksploatacji oraz calkowitej ilosci zainstalowanych kotłow. Warto popytac serwisantów poszczegolnych marek o ilosc naprawa, o ile ci bedą chetni takiej informacji udzielic. Warto tez przejrzec fora branzowe w poszczegolnymi markami.

Konsultant Viessmann
20-10-2021, 14:48
Zachęcam Cię do złożenia u nas zapytania ofertowego (https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html).

Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie propozycję i wycenę systemu grzewczego, która będzie dostosowana do potrzeb budynku i jego użytkowników. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!

Expert marki Bosch
02-11-2021, 13:56
Dzień dobry

W przypadku wyboru kotła gazowego warto stawiać na sprawdzoną markę, a taką jest Bosch Termotechnika. Przy wyborze kotła warto brać pod uwagę zakres jego modulacji, czyli zakres mocy dla których kocioł może pracować, oraz sprawność.
Kotły Bosch Termotechnika charakteryzują się wysoka sprawnością i szerokim zakresem modulacji dzięki czemu są w stanie idealnie dostosować się do chwilowego zapotrzebowania na ciepło co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

Pozdrawiam
----------------------------------

piotrstefanski222
07-11-2021, 14:41
witam podpinam się pod temat jaki producent kotła gazowego obecnie jest "Dobry"
jest wielu na rynku
pytam osoby mające doświadczenie
interesuje mnie marka która bedzie przystępna cenowo i bedzie posiadała dobry serwis i szeroką siatkę instalatorów
dom nowobudowany 140m2
z góry dzieki za uwagi podpowiedzi

anusiaszymanek
07-11-2021, 19:29
Top Marki to Viesmann, Defro,Vaillant, Termet, Kołton, Kostrzewa - wśród nich proponuję się rozejrzeć.

fotohobby
10-11-2021, 19:40
Top Marki to Viesmann, Defro,Vaillant, Termet, Kołton, Kostrzewa - wśród nich proponuję się rozejrzeć.

Defro i Kostzewa to "top marki" wśroď firm produkujących kotły gazowe ?

pandzik
11-11-2021, 10:29
^^
:) przecież te dwa ostatnie wpisy to słupy reklamowe De...

fotohobby
11-11-2021, 16:00
^^
:) przecież te dwa ostatnie wpisy to słupy reklamowe De...

Wiem, dlatego zadałem pytanie wymagające włożenia nieco większego wysiłku w odpowiedź :)

anusiaszymanek
07-01-2022, 12:23
Siłą rozpędu wrzuciłam w zestawienie Kostrzewę... wiem, wiem - Panowie specjaliści doszukują się podstępu a to zwykła pomyłka.
Hejtujecie tylko dlatego, że macie do czynienia z kobietą?:-)

fotohobby
07-01-2022, 13:29
Siłą rozpędu wrzuciłam w zestawienie Kostrzewę... wiem, wiem - Panowie specjaliści doszukują się podstępu a to zwykła pomyłka.
Hejtujecie tylko dlatego, że macie do czynienia z kobietą?:-)

A Kołtoń ?
Jaka jest Twoja wiedza i doświadczenie w doborze kotów gazowych ?

anusiaszymanek
08-01-2022, 12:59
A Kołtoń ?
Jaka jest Twoja wiedza i doświadczenie w doborze kotów gazowych ?

Nie jestem i nie czynię się ekspertem. Czy to Forum zarezerwowane dla "Wszystkowiedzących"?:-) Jeśli tak - znikam:-)

piotrstefanski222
08-01-2022, 14:04
moje doświadczenie odnośnie kotłów gazowych to dobry wybór kotła gazowego d:spam:o -od doboru po proces instalacji oraz przeglądy pierwsze -nie jestem wszechwiedzący ale ta firma krótko mówiąc mnie nie olała i zrealizowała swopje obietnice

fotohobby
08-01-2022, 15:10
moje doświadczenie odnośnie kotłów gazowych to dobry wybór kotła gazowego :spam: -od doboru po proces instalacji oraz przeglądy pierwsze -nie jestem wszechwiedzący ale ta firma krótko mówiąc mnie nie olała i zrealizowała swopje obietnice

Jakie przeglądy ?
Kiedy go niby zamontowałeś ?

Przecież, jeszcze miesiąc temu radziłeś się co do doboru kotła:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?313548-Gazowe-kot%C5%82y-kondensacyjne-do%C5%9Bwiadczenia-po-latach&p=8101277&viewfull=1#post8101277

To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...

asolt
08-01-2022, 15:23
...
To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...

Widocznie w ramach rekudkcji kosztów znacznie zmniejszono nakłady na reklamę, dlatego te parę groszy od postu miesci sie w limicie.
Z drugiej strony efektywnosc takiej reklamy jest zadna, jak to mówią "tanie mięso psi jedzą".

piotrstefanski222
08-01-2022, 17:17
Jakie przeglądy ?
Kiedy go niby zamontowałeś ?

Przecież, jeszcze miesiąc temu radziłeś się co do doboru kotła:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?313548-Gazowe-kot%C5%82y-kondensacyjne-do%C5%9Bwiadczenia-po-latach&p=8101277&viewfull=1#post8101277

To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...

właśnie w niespełna miesiąc kocioł dobrany kupiony i zamontowany
tylko dlatego że to polski producent i wszystko ma a nie musi "ściągać"
dlaczego tak naskakujesz i śledzisz posty kogoś kto najpierw pyta a potem probuje się poddzielić swoją opinią
czy to niedozwolone sory. jestem zadowolonym klientem a nie jakimś " śledczym postów"
pozdrawiam detektywa

piotrstefanski222
08-01-2022, 17:18
a uruchomienie kotła + przeglady właśnie kocioł gazowy powinien mieć autoryzowane
tyle w temacie

fotohobby
08-01-2022, 17:21
właśnie w niespełna miesiąc kocioł dobrany kupiony i zamontowany
tylko dlatego że to polski producent i wszystko ma a nie musi "ściągać"
dlaczego tak naskakujesz i śledzisz posty kogoś kto najpierw pyta a potem probuje się poddzielić swoją opinią
czy to niedozwolone sory. jestem zadowolonym klientem a nie jakimś " śledczym postów"
pozdrawiam detektywa

i już miałeś "pierwsze przeglądy" ?