PDA

Zobacz pełną wersję : etapy budowy



Gregorio
03-11-2002, 20:39
Wiele razy czytałem o kolejności budowy. Obecnie jestem na etapie więźby, dachówki i ścian działowych. Tyle myślę, że zrobię jeszcze w tym roku. I w następnym w dalszym ciągu mam dylemat od czego zacząć wiosną, czyżby od okien i pilnowania na działce, kochani pomóżcie albo wskażcie odpowiedni link. A propos wszyscy fachowcy mówią o różnej kolejności.

05-11-2002, 16:42
zacznij od mokrych prac przed wstawieniem okien. tynki, wylewki itp.

Borówka
12-11-2002, 13:35
Też mam ten problem POMOCYYYYY

12-11-2002, 14:41
Hans dobrze radzi. Mokre prace przed wstawieniem okien to dobry pomysł. Musisz tylko skorelować prace instalatorów z fachowcami od wylewek i tynków. Robienie mokrych prac w domu bez okien ma moim zdaniem więcej zalet niż wad.
Zalety:
1. szybciej i lepiej wszystko schnie, sam sprawdziłem
2. nie ma problemu z wietrzeniem (jazda na budowę,żeby rano otworzyć a wieczorem, żeby zamknąć okna)
3. nie zniszczą okien - tynkarze to zawodowi mordercy okien
4. nie ukradną okien

Wady:
1. trzeba skorelować prace kilku ekip - to może być trudne, jeśli nie masz generalnego wykonawcy
2. trzeba wydać więcej pieniędzy od razu

Karolina
12-11-2002, 15:07
My przyjelismy nastepującą kolejność:
1. wstawiliśmy okna
2. Założylismy alarm i monitoring (ze wzgledu na okna i późniejsze instalacje)
3. Instalacje: wodno-kanalizacyjne, elektryka, odkurzacz centralny pozostałe okablowanie
4. Wylewki i tynki (tu kolejność należało odwrócić, ale tak jakoś wyszło)
5. Ocieplenie dachu (to jeszcze przed nami)
6 Malowanie i prace wykończeniowe scian i podłóg

grzegorz2
15-11-2002, 17:27
Taka kolejność jest optymalna z uwagi na złodzieji - ale faktycznie z suszeniem będzie wtedy kłopot. Osobiście skłaniam się ku wersji "najpierw mokre, potem okna"
Grzegorz