PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka poddasze nieużytkowe i wiązary.



budowaaa
17-10-2021, 19:44
Cześć.
Jaką najlepiej wykonać podbitkę do dachu z wiązarów (kopertowy). Poddasze nieużytkowe, stryszek będzie nieocieplony. Pokrycie dachu to membrana + blachodachówka panelowa. Czy robić wentylację w podbitce w takim przypadku? Myślałem żeby podbić to OSB i zrobić taką tynkowaną podbitkę. Jakieś porady lub opinie?

Andrzej Wilhelmi
18-10-2021, 00:10
Nie ma potrzeby wykonywania otworów wentylacyjnych w podbitce. Chcąc wykonać tynkowana podbitkę należy do płyty OSB zamocować styropian elewacyjny grubości 2~3 cm na to klej na siatce, grunt i dopiero tynk. Można nie stosować OSB tylko od razu specjalne płyty zaciągnięta klejem na siatce. Można też zastosować włóknocementowe płyty Fermacell nadające się do tynkowania. Pozdrawiam.

budowaaa
20-10-2021, 09:19
Andrzej a podeślesz mi co to za płyty gotowe z klejem? bo o tych cementowo-wiórowych płytach to słyszałem i rozważam, są jeszcze takie płyty ala gipsowe na zewnątrz Nida Hydro albo Cementex.
Myślicie że robić najpierw podbitkę do muru i dopiero wołać tynkarzy czy czekać aż otynkują ściany i dopiero podbić i otynkować górę? Bo nie chciałem na zimę odkrytej zostawiać.

Andrzej Wilhelmi
21-10-2021, 22:52
Płyta WIM PLATTE producent w Piotrkowie Trybunalskim. Pozdrawiam.

czeno
28-02-2022, 18:28
Płyta budowlana to mega opcja ale koszty są straszne.