PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu w okresie zimowym



Daniel1991
27-10-2021, 20:08
Witam wszystkich mam na imię Daniel i jestem nowym na forum murator.

Mam pytanie odnośnie sprawy tak jak w temacie. Chodzi o to czy warto iść w górę w okresie zimowym dodam że 25.10 został zalany chudziak. Majster mówił abym składował materiał tzn bloczki h+h na chudziaku już 2.11 i że tydzień później może przystąpić do pracy.

I tu moje pytanie
Czy gdy nie zdarzy do końca roku z dachem lub chociaż nawet że stropem to Czy ściany mogą popękać, wejść wilgoć lub coś innego.

Mam ochotę iść w górę ale nie wiem czy jest to dobry pomysł, pogody narazie wydają się być spoko ale nie wiadomo jak będzie w grudniu

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedz

Mareks77
31-10-2021, 08:22
Ciągnij ile zdołasz. Ściany to ok dwa tygodnie pracy, ale na strop to bym już uważał i konsultował się z kierownikiem budowy.
Co najwyżej przykryjesz górę ścian folią budowlaną i zostawisz do wiosny.
Twój majster ma swoje terminy i inne budowy więc jemu zależy na wykonanej pracy i wzięciu gotówki natomiast Tobie oprócz tego na jakości i braku kłopotów później.
Postawisz ścianki działowe na poddaszu, pojawią się pęknięcia, nadmierne ugięcie i będziesz miał problem

polexit
31-10-2021, 16:17
Ja mam zamiar rozpoczac budowe w drugiej polowie listopada i nie przestawac poki nie bedzie mrozu / sniegu.

Daniel1991
01-11-2021, 14:41
Właśnie jak patrzę na pogody to listopad ma być jeszcze w miarę ładny.

A do jakiej minusowej temp można lać strop?

Daniel1991
01-11-2021, 14:44
Z tego co majster mówił beton można lać przy temp. Nawet -5st kiedy się betoniarnia doda jakieś dodatkowe preparaty. Bo inaczej woda może zamarznąć i rozsadzić.