PDA

Zobacz pełną wersję : Komputer dla Nikoli - nowa odsłona



pattaya
18-03-2005, 20:48
Jak tam z komputrem?Dało radę?

EDZIA
21-03-2005, 10:22
Jak tam z komputrem?Dało radę?

Naszą intencją jest kupić komputer w Puławach, żeby serwisowanie było na miejscu.
Zgłosiła się, Forumowiczka z Puław i zadeklarowała pomoc w zakresie rozpoznania "rynku komputerowego" w Puławach , wystąpiła z bardzo ciekawą inicjatywą.
Teraz czekamy na informację od niej.
pozdrawiam
Edzia

M@riusz_Radom
01-06-2005, 15:38
pracowałem w tym segmencie swego czasu, mam trochę znajomości w sklepach komputerowych na terenie Radomia. Podeślijcie jakie parametry miałby mieć PC - postaram się załatwić jak najlepszy sprzęt za te pieniążki.
Tzn przedstawię Wam jego konfiguracje, a osoba, która się tym zajmuje podejmie decyzję co do ewentualnego zakupu.

fizyk
01-06-2005, 23:34
Ja jestem z Lublina, również posiadam pewne znajomości we właściwych kręgach. Chętnie pomogę. A może najlepszym rozwiązaniem byłby laptop??? Mogłaby go Nikola zabierać np na wakacje? Różnice w cenach nie są już duże.

M@riusz_Radom
02-06-2005, 10:46
mobilność ma równiez swoje wady - łatwiej ukraść. A dziecko jest na tyle roztrzepane do pewnego wieku, że "wdzięcznie" go gdzieś zostawi i ślad po nim zaginie ;)

Mimo wszystko proponowałbym stacjonarny.

fizyk
02-06-2005, 12:41
mobilność ma równiez swoje wady - łatwiej ukraść. A dziecko jest na tyle roztrzepane do pewnego wieku, że "wdzięcznie" go gdzieś zostawi i ślad po nim zaginie ;)

Mimo wszystko proponowałbym stacjonarny.

Też racja! ale chyba byłby poręczniejszy. A w pilnowaniu przecież pomogą rodzice. :wink:

M@riusz_Radom
02-06-2005, 13:37
Niech osoby władne podejmą decyzję czy stacjonarny czy laptop. Ze swej strony mogę tylko zadelkarować działania zmierzające do tego, aby takowy sprzet zakupić po cenie dystrybutora, bez narzutu sklepu.

EDZIA
03-06-2005, 12:01
Czuję się wywołana do tablicy a więc odpowiadam.
Przyznaję, że ta sprawa trochę kręci się na zwolnionych obrotach a to z kilku przyczyn. Co wcale nie znaczy, że nic w tym temacie się nie dzieje.
1. Rodzice Nikoli są już tak szczęśliwi, że udało się zebrać pieniądze na operację iż wydaje się, że komputer do większej pełni szczęścia nie jest im już aż tak potrzebny...co niestety spowalnia trochę moje działanie :( .
2. Nie ukrywam, że najdogodniejszą formą pozyskania komputera byłaby darowizna i to z Puław/serwisowanie/. Co usiłowaliśmy załatwić w firmie jednej z naszych forumowiczek. Redakcja napisała list- prośbę do tej firmy, ale niestety nie wypaliło. :(
3. Pozwoliłam sobie zatem w imieniu Forumowiczów napisać podobny list-prośbę do puławskiej firmy komputerowej i wysłałam mailem. Niestety nie mam żadnej odpowiedzi od jakiegoś miesiąca, a telefonicznie nie mam szczęścia, żeby zastać szefa :( . Była to prośba o darowiznę lub ewentualną sprzedaż promocyjną.
4. Nie wiem jak rozwiązać sprawę, gdyby wchodziło w grę kupno nawet za symboliczną cenę.
Konto Stowarzyszenia zostało otwarte na zbiórkę pieniędzy na operację a ewentualna nadwyżka na rehabilitację. Dowiedziałam się, że komputer mógłby być potrakowany jako rehabilitacja. Tylko czy konto to jeszcze istnieje i czy zdecydowalibyśmy się z niego skorzystać. Jeżeli nie to jak widzicie zbiórkę pieniędzy na komputer. Jakoś nie mam pomysłu w tym temacie.
A co do podjęcia decyzji stacjonarny czy laptop ...nie czuję się na tyle kompetentna.
Pisałam już o wymogach technicznych, nie muszą być jakieś specjalne...z tego co dowiedziałam się od osoby rehabilitującej Nikolę wystarczy przyzwoity komputer z możliwością zainstalowania karty graficznej i dźwiękowej.
pozdrawiam
Edzia

03-06-2005, 15:22
Wstyd mi za Puławy że tak nic nie wypala. Ale chętnie wpłacę coś od siebie na konto jak już będzie coś wiadomo.

EDZIA
05-06-2005, 20:21
Wstyd mi za Puławy że tak nic nie wypala.

Veruniu zupełnie niepotrzebnie, teraz ogólnie wszędzie jest trudno załatwić darowiznę, ale uważam, ze powinno się próbować Ty zgłosiłaś dobrą wolę i chciałaś pomóc a że nie wyszło...trudno to nie Twoja wina

maksiu
06-06-2005, 13:19
Czuję się wywołana do tablicy a więc odpowiadam.
Przyznaję, że ta sprawa trochę kręci się na zwolnionych obrotach a to z kilku przyczyn. Co wcale nie znaczy, że nic w tym temacie się nie dzieje.
1. Rodzice Nikoli są już tak szczęśliwi, że udało się zebrać pieniądze na operację iż wydaje się, że komputer do większej pełni szczęścia nie jest im już aż tak potrzebny...co niestety spowalnia trochę moje działanie :( .
2. Nie ukrywam, że najdogodniejszą formą pozyskania komputera byłaby darowizna i to z Puław/serwisowanie/. Co usiłowaliśmy załatwić w firmie jednej z naszych forumowiczek. Redakcja napisała list- prośbę do tej firmy, ale niestety nie wypaliło. :(
3. Pozwoliłam sobie zatem w imieniu Forumowiczów napisać podobny list-prośbę do puławskiej firmy komputerowej i wysłałam mailem. Niestety nie mam żadnej odpowiedzi od jakiegoś miesiąca, a telefonicznie nie mam szczęścia, żeby zastać szefa :( . Była to prośba o darowiznę lub ewentualną sprzedaż promocyjną.
4. Nie wiem jak rozwiązać sprawę, gdyby wchodziło w grę kupno nawet za symboliczną cenę.
Konto Stowarzyszenia zostało otwarte na zbiórkę pieniędzy na operację a ewentualna nadwyżka na rehabilitację. Dowiedziałam się, że komputer mógłby być potrakowany jako rehabilitacja. Tylko czy konto to jeszcze istnieje i czy zdecydowalibyśmy się z niego skorzystać. Jeżeli nie to jak widzicie zbiórkę pieniędzy na komputer. Jakoś nie mam pomysłu w tym temacie.
A co do podjęcia decyzji stacjonarny czy laptop ...nie czuję się na tyle kompetentna.
Pisałam już o wymogach technicznych, nie muszą być jakieś specjalne...z tego co dowiedziałam się od osoby rehabilitującej Nikolę wystarczy przyzwoity komputer z możliwością zainstalowania karty graficznej i dźwiękowej.
pozdrawiam
Edzia

Trochę już późno, ale i ja dorzuce do tego swoje dwa grosze. Przede wszystkim wydaje mi się, że laptop nie wchodzi w rachube, głównie ze względu na zamkniętą architekture. W stacjonarnym komputerze zawsze można coś dołożyć, wymienić, poprawić ... niedużym kosztem oczywiście. Przy laptopach sa problemy, bo części kosztują majątek.
Jeśli się rozchodzi o sprawę pozyskania sprzętu to jesli wyczerpie się droga wybrana przez Edzie, trzeba będzie chyba najzwyczajniej na świecie zrobić zbiórkę, komputery teraz naprawdę nie kosztują niewiadomo ile, myslę, że udało by się w miarę sprawnie i szybko nazbierać pieniądze. Inną sprawą jest na jakie konto je wpłacać, ale bedziemy zastanawiać się jak przyjdzie na to pora.
Edzia napisała, że rodzice Nikoli i ona sama są wdzięczni za już uzyskaną pomoc, to napewno, ale nie możemy tej sprawy tak zostawić, uważam że nadal powinniśmy im pomagać.
maksiu

EDZIA
06-06-2005, 14:02
Jeśli się rozchodzi o sprawę pozyskania sprzętu to jesli wyczerpie się droga wybrana przez Edzie, trzeba będzie chyba najzwyczajniej na świecie zrobić zbiórkę, komputery teraz naprawdę nie kosztują niewiadomo ile, myslę, że udało by się w miarę sprawnie i szybko nazbierać pieniądze. Inną sprawą jest na jakie konto je wpłacać, ale bedziemy zastanawiać się jak przyjdzie na to pora.


No to Maksiu uprzejmie informuję, że wybrana przeze mnie droga pozyskania sprzętu się wyczerpała. Trzeba pomyśleć o zbiórce pieniędzy.

Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.



Edzia napisała, że rodzice Nikoli i ona sama są wdzięczni za już uzyskaną pomoc, to napewno, ale nie możemy tej sprawy tak zostawić, uważam że nadal powinniśmy im pomagać.
maksiu

Maksiu, ale ja nie zostawiłam tej sprawy, tylko jakoś tak z czasem było krucho i sprawa się wlecze.
Ale cały czas trzymam rękę na pulsie komputera dla Nikoli.
pozdrawiam
Edzia

.

M@riusz_Radom
06-06-2005, 14:09
Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.
.


Optimus to też składak a płacić 200-300 zł za naklejkę "Optimus" to chyba przesada ;) Jak będziesz miała dokładną specyfikację oferowanego komputera to daj znać.

maksiu
06-06-2005, 14:39
No to Maksiu uprzejmie informuję, że wybrana przeze mnie droga pozyskania sprzętu się wyczerpała. Trzeba pomyśleć o zbiórce pieniędzy.

Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.

Maksiu, ale ja nie zostawiłam tej sprawy, tylko jakoś tak z czasem było krucho i sprawa się wlecze.
Ale cały czas trzymam rękę na pulsie komputera dla Nikoli.
pozdrawiam
Edzia

.

Ależ Edziu... ja wcale nie mialem na myśli że nie trzymasz reki na pulsie... jesli chodzi o cene komputera, to rozumiem ze to Optimus.. ale mimo wszystko chyba drogo... no chyba, że ja nie w temacie...

Czy cena obejmuje również oprogramowanie? Windows, Office??

M@riusz_Radom
06-06-2005, 15:18
Jeśli to cena z oprogramowaniem to trzeba brać i się nie zastanawiać. Programy, o których pisze Maksiu, kosztują prawie 700zł - i to te tańsze wersje OEM'owe.

maksiu
08-06-2005, 11:37
Otrzymaliśmy taką ofertę, uważam że jest lepiej niz dobra, M@riusz_Radom co sądzisz o tym ??


Procesor:Intel Celeron D 335 2,80 GHz, System:Microsoft Windows XP Home, Płyta główna:MS6788 848P NEO-V S478 LAN, Pamięć:256MB DDR 400MHz, Dysk twardy:80.00GB 7200obr/mi, Napęd optyczny:DVD-RW +/- 16x,DL 4x,40x24x40x16x, Karta grafiki:ATI R9550 128DDR/128bit TV/DVI, Karta dzwiękowa:wbudowana 6-cio kanałowa, Karta sieciowa:wbudowana 10/100, Obudowa:MIDI TOWER, Klawiatura:LOGITECH DELUXE, Mysz:z rolką PS/2, Dodatki:PAKIET MULTIMEDIALNY 2CD, Dodatki:OPTIVIEW V17FX+, Gwarancja:2 lata
2 399,00
MONITOR OPTIView v17fx+ PLASKI Producent:OPTIMUS, Przekątna:17", Typ kineskopu:DYNAFLATX, Plamka [mm]:0,24, Plamka pozioma, [mm]:0,20, Obszar widzialny [mm]:325 X 244 (MAX), Rozdzielczość zalecana:1024 X 768 / 85HZ, Rozdzielczość maksymalna:1280 X 1024 / 60HZ, Pasmo przenoszenia [MHz]:108, Częstotliwość pozioma [KHz]:30 - 70, Częstotliwość pionowa [Hz]:50 - 150, Połącznie z PC:D-SUB, Pobór mocy [W] ON/STAND BY/OFF:70 / 1, Plug & Play:VESA DDC 1/2B, Regulacja OSD:TAK, Normy emisji promieniowania:TCO'03, Wymiary (s/w/g)[mm]/ Waga [kg]:380 X 372 X 411 / 15,5, Inne szczególne cechy:NASTEPCA OPTIVIEW V17FX, Gwarancja:3 LATA PRODUCENTA, Strona WWW producenta:WWW.SKLEP.OPTIMUS.PL

EDZIA
08-06-2005, 12:49
Cena brutto ?

Dałem do wyceny swoim znajomym mającym sklepy komputerowe - wkrótce przedstawię wycenę firm z Radomia.


Mariusz Cena netto 1966,39 zł

M@riusz_Radom
08-06-2005, 14:01
http://www.fudita.pl/index.php?l=tm1000_256

1800 zł netto za takiego laptopka - wychodzi 2200 zł brutto.

Specyfikację komputera stacjonarnego podam dziś wieczorkiem albo jutro rano, prosze o chwilę cierpliwości.

M@riusz_Radom
08-06-2005, 14:20
Co do zestawu stacjonarnego, podzespoły są następujące :

Intel Celeron D 335 2.8 GHz, 256K, 533 FSB BOX
ASUS płyta gł. P4PE2-X, 845PE, DDR400, LAN, ATX164,10
Kingston 256MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM
Samsung dysk twardy 80 GB 7200
Obudowa Codegen ATX 6013L-G1, zasilacz 300W, P4
Klawiatura DeLuxe Keyboard
Mysz komputerowa S90, Black Value Wheel Mouse Optical, 3 button, PS/2
Gigabyte Radeon 9550 128MB DDR, TV&DVI
LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 4x bulk
Microsoft OEM Windows XP Home Edition Polish SP2
Hyundai Monitor Q770S 17" (srebrno-czarny)
Drukarka atramentowa - kolor

Razem wartość 2340 zł – firma Altech Systems, p. Jarosława Kuny z Radomia, jest w stanie dołożyć się do tego zakupu, właściwie to obniżyć dodatkowo cenę o 90 zł – coby wyszło równe 2250 zł brutto

Decyzja należy do Was – z serwisem też nie powinno być kłopotu, z Puław do Radomia jest jakieś 60km – godzina jazdy Nie wierzę, że ktoś w razie problemów by nie podwiózł tego sprzetu do Radomia. A cena jest o 150 zł atrakcyjniejsza od tej Optimusa z Puław - nie mówiąc już o tym, że w tej ofercie ciut lepsza jest zarówno płyta główna jak i monitor, nie mówiąc już o drukarce której jakoś w pierwszej ofercie nie ma ;) A w dzisiejszych czasach drukarka powinna być w każdym zestawie komputerowym...


To wszystko co mogłem w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam
Mariusz

maksiu
08-06-2005, 14:50
Co do zestawu stacjonarnego, podzespoły są następujące :

Intel Celeron D 335 2.8 GHz, 256K, 533 FSB BOX
ASUS płyta gł. P4PE2-X, 845PE, DDR400, LAN, ATX164,10
Kingston 256MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM
Samsung dysk twardy 80 GB 7200
Obudowa Codegen ATX 6013L-G1, zasilacz 300W, P4
Klawiatura DeLuxe Keyboard
Mysz komputerowa S90, Black Value Wheel Mouse Optical, 3 button, PS/234,41 Gigabyte Radeon 9550 128MB DDR, TV&DVI
LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 4x bulk
Microsoft OEM Windows XP Home Edition Polish SP2
Hyundai Monitor Q770S 17" (srebrno-czarny)
Drukarka atramentowa - kolor

Razem wartość 2340 zł – firma Altech Systems, p. Jarosława Kuny z Radomia, jest w stanie dołożyć się do tego zakupu, właściwie to obniżyć dodatkowo cenę o 90 zł – coby wyszło równe 2250 zł brutto

Decyzja należy do Was – z serwisem też nie powinno być kłopotu, z Puław do Radomia jest jakieś 60km – godzina jazdy Nie wierzę, że ktoś w razie problemów by nie podwiózł tego sprzetu do Radomia. A cena jest o 150 zł atrakcyjniejsza od tej Optimusa z Puław - nie mówiąc już o tym, że w tej ofercie ciut lepsza jest zarówno płyta główna jak i monitor, ni emówiąc już o drukarce której jakoś w pierwszej ofercie nie ma ;) A w dzisiejszych czasach drukarka powinna być w każdym zestawie komputerowym...


To wszystko co mogłem w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam
Mariusz

Mariusz.. dziękujemy... mamy zatem już dobrą alternatywe dla tego Optimusa, mam tylko małe pytanko.. czy napewno potrzebna jest nagrywarka dvd? i trzeba pamiętać że mamy juz klawiaturę, myszkę i głośniki które podarował pattaya (jeszcze raz dzięki)
m.

M@riusz_Radom
08-06-2005, 15:01
Maksiu - jak zapewne wiesz średni czas życia klawiatury czy myszki oscyluje w granicy 12 miesięcy. Najwyżej będzie miała na zapas ;) To nie są duże pieniążki.

Co do nagrywarki - to już jest standard - mało kto montuje teraz w komputerach zwykłe napędy CD. Oczywiście mozna z niej zrezygnować, cena będzie odpowiednio mniejsza. Ale czy jest sens ?

Oczywiście ręczę za firmę Altech Systems - firma w której obecnie pracuje zaopatruje się u pana Kuny od wielu lat.

http://www.altech-radom.com/

maksiu
08-06-2005, 15:19
Maksiu - jak zapewne wiesz średni czas życia klawiatury czy myszki oscyluje w granicy 12 miesięcy. Najwyżej będzie miała na zapas ;) To nie są duże pieniążki.

Co do nagrywarki - to już jest standard - mało kto montuje teraz w komputerach zwykłe napędy CD. Oczywiście mozna z niej zrezygnować, cena będzie odpowiednio mniejsza. Ale czy jest sens ?

Oczywiście ręczę za firmę Altech Systems - firma w której obecnie pracuje zaopatruje się u pana Kuny od wielu lat.

http://www.altech-radom.com/

Ja wcale nie neguje nagrywarki, ale zastanawiam sie czy nie było by sensowniej np. zamiast nagrywarki dvd dołożyć dodatkowej pamięci, bardziej by sie przydała... bo 256 mb to w obecnych czasach niewiele...

a co do zywotnosci myszki i klawiatury to mam w domu niezle zabytki, od 5 lat ciagle te same :D :D :D

pattaya
08-06-2005, 15:22
Myszkę mogę jeszcze jedną dorzucić. :D

M@riusz_Radom
08-06-2005, 15:25
a co do zywotnosci myszki i klawiatury to mam w domu niezle zabytki, od 5 lat ciagle te same :D :D :D

;) też mam taki egzemplarz - Micro$osf InteliMouse Opti - od 5 lat ją katuję i nie chce się poddać, ale zapłaciłem za nią swego czasu ponad 100 zł ;)

Pamięci zawsze można dołożyć - trzeba tylko jasno okreslić DO CZEGO ma służyć komputer, jeśli do prostych gier i edukacji - 256Mb to niezbyt wiele ale powinno wystarczyć. Jeśli do grania, szczególnie w nowe gry - to i 512 Mb będzie za mało..

pattaya
08-06-2005, 15:28
Ja też mam Microsoft Intelli Optical.Chdzi już ze 3-4 lata.
Maksiu!
Tak z ciekawości,
kiedy założyłem ten wątek?
Lunatykuję czy skleroza :lol:

kze
10-06-2005, 14:20
http://www.fudita.pl/index.php?l=tm1000_256

1800 zł netto za takiego laptopka - wychodzi 2200 zł brutto.

Specyfikację komputera stacjonarnego podam dziś wieczorkiem albo jutro rano, prosze o chwilę cierpliwości.
Ale tam jest odtwarzacz dvd i nagrywarka cd, a w tym zestawie Maksia jest nagrywarka dvd...

kze
10-06-2005, 14:23
Maksiu - jak zapewne wiesz średni czas życia klawiatury czy myszki oscyluje w granicy 12 miesięcy. Najwyżej będzie miała na zapas ;) To nie są duże pieniążki.

Co do nagrywarki - to już jest standard - mało kto montuje teraz w komputerach zwykłe napędy CD. Oczywiście mozna z niej zrezygnować, cena będzie odpowiednio mniejsza. Ale czy jest sens ?

Oczywiście ręczę za firmę Altech Systems - firma w której obecnie pracuje zaopatruje się u pana Kuny od wielu lat.

http://www.altech-radom.com/

Ja wcale nie neguje nagrywarki, ale zastanawiam sie czy nie było by sensowniej np. zamiast nagrywarki dvd dołożyć dodatkowej pamięci, bardziej by sie przydała... bo 256 mb to w obecnych czasach niewiele...

a co do zywotnosci myszki i klawiatury to mam w domu niezle zabytki, od 5 lat ciagle te same :D :D :D
Polecam nagrywarka dvd i 512MB. To powoli staje się standard. Dobrze, że karta graficzna ma 128MB, bo minimum to 64MB.

M@riusz_Radom
11-06-2005, 10:31
Ale tam jest odtwarzacz dvd i nagrywarka cd, a w tym zestawie Maksia jest nagrywarka dvd...

Porównujesz stacjonarny i LAPTOP ?

fio
15-06-2005, 15:59
Nie wiem czy Celeron to dobry pomysł, może wymienić go na P4 2ghz zamiast 2,8 Celeron?
Mogę podarować kartę dźwiękową Sound Blaster Live! 24-bit 7.1 i całkiem dobre słuchawki studyjne AKG K55. Nie są super wspaniałe, ale używałem ich w studiu nagrań i jak na ten przedział cenowy są bardzo dobre, używałem ich ok. 3 miesiące. Ostatnio zakupiłem znacznie lepsze słuchawki i kartę, więc SB i AKG mogę oddać darmo

Co do wyboru stacjonarny czy laptop:
Jestem muzykiem i muszę powiedzieć, że skoro karta dźwiękowa jest dosyć ważna w tej rehabilitacji, to lepiej komputer stacjonarny. Laptopy mają baaardzo kiepskie karty, a żeby zainstalować całkiem porządną kartę Creative Audigy2ZS(a jest to minimum, żeby osiągnąć dobry dźwięk na laptopie) trzeba by wydać ok. 400zł. Plus dopłacić za wejście USB 2.0 w laptopie, jeżeli ten by takowego nie miał. Standardowe karty w laptopach są tragiczne, więc karta zewnętrzna to wymóg.

M@riusz_Radom
16-06-2005, 07:34
Khm, nie zrozumcie mnie źle, ale skoro Nikola ma kłopoty ze słuchem to po kiego licha kupować super karty dźwiękowe ??

pattaya
16-06-2005, 11:21
To tak jak z nauczycielami.
Dobry-nauczy Cię czegoś idealnie
A po złym będziesz powielał jego błędy.

M@riusz_Radom
16-06-2005, 11:39
pattaya - wszystko super, ale wierz mi, że trzeba być wyjątkowym melomanem i mieć doskonały słuch aby docenić zalety SB Audigy1 czy z najnowszej serii 2 ( oprócz LS )

Sam miałem kilka kart z tej serii i stanęło na tym, że zostawiłem sobie SB Audigy z pierwsze serii. Po prostu nie byłem w stanie "usłyszeć" różnicy między nią a jej młodszym bratem ;)

Nikola nie usłyszy jej tym bardziej.

pattaya
16-06-2005, 11:49
Mariusz.
Nie znam się na kartach.
Nie wiem jaka jest pomiędzy nimi różnica w jakości.
Ale uważam,że jeśli fio zaoferował dobrą kartę gratis-należy Mu tylko być wdzięcznym.

M@riusz_Radom
16-06-2005, 12:00
Jasne że tak, co prawda nie jest to szczyt marzeń ale zawsze to Sound Blaster - legenda ! ;)

fio
16-06-2005, 21:24
zgadzam się co do różnicy, między tymi dwoma SB. Jednak chyba nie słyszałeś Audigy 2 na świetnych, chińskich sterownikach ;) Napisane przez chinskich użytkowników i uwierz - są świetne, karta dostaje bardzo ciepłych basów i ogólnie dźwięk jest baaardzo ładny. Tyle że mają 235mb ;)
A ja tam różnicę na kartach wyczuwam ;]

Co do tego uważam, że SB Live jest bardzo dobrą kartą, a różnica między nią a Audigy jest niewielka w jakości, a w cenie jednak jakaś jest.
Poza tym to Audigy jako odsłuch ma prawie taką samą jakość, jest lepsza pod względem nagrywania itp. więc domyślam się, że małej to niepotrzebne.
Kartę wyślę na adres redakcji najpóźniej na koniec czerwca.

M@riusz_Radom
17-06-2005, 06:59
Chodzi Ci o KX'y czy Pax'y ? :P

Zostałem przy oryginalnych sterach z banalnego powodu - na kx'ach miałem małe szopki w grach...

Czyli, skoro forumowicze podsyłają swoje części to może nie kupować całego kompa a tylko brakujące komponenty, potem wystarczy je złożyć "do kupy"

fio
17-06-2005, 23:11
ASIO ;)

Senser
23-06-2005, 13:44
Jestem resellerem w tej branży, kooperuję z dystrybutorami. Jeśli można coś jeszcze pomóc to proszę o info.