PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka taśma dylatacyjna pod wylewki anhydrytowe



d24
02-11-2021, 17:13
Nie wiem czy duże znaczenie ma jakość samej taśmy jednak mimo wszystko postanowiłem zapytać doświadczone osoby... Zatem pytanie jak w tytule. Czy są jakieś lepsze czy gorsze produkty? Jaki ewentualnie sprawdzone taśmy dylatacyjne możecie polecić? Na co zwrócić uwagę?

cezary.pl
06-11-2021, 22:01
Taśma dylatacyjna, ta przy ścianach, powinna mieć fartuch z folii PE, który skleja się z folią malowana w kratkę do podłogówki. Jak by nie było trzeba zrobić szczelną wanienkę.
Rury podłogówki w dylatacjach progowych należy otulić peszlem i dobrze uszczelnić, aby nie zapłyną do wnętrza peszla anhydryt.

d24
07-11-2021, 17:14
A sama taśma którą się klei dylatację do folii to jakiś specjalny typ czy wystarczy jakaś taśma szara naprawcza np? PS. masz może jakieś zdjęcie jak powinno się montować dylatacje do anhydrytu?

cezary.pl
07-11-2021, 20:58
Do sklejania fartucha PE pianki dylatacyjnej do foli w kratkę, wystarczy zwykła taśma klejąca do pakowania/oklejania kartonów. Najtańsza.
Piankę dylatacyjną świetnie się mocuje do ściany na gorący klej, aplikując go na piankę i przykłada do ściany.

Zdjęcia:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?243952-jastrych-w-grudniu-w-ju%C5%BC-ocieplonym-domu&highlight=cezary.pl

Robinson74
07-11-2021, 22:06
Taśma dylatacyjna, ta przy ścianach, powinna mieć fartuch z folii PE, który skleja się z folią malowana w kratkę do podłogówki. Jak by nie było trzeba zrobić szczelną wanienkę.
O kurka, a ja tę folię oderwałem. :(

cezary.pl
07-11-2021, 22:38
Przy wylewce/wysypce z miksokreta jest zbędna.:D