PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja - Komputer dla Nikoli



maksiu
08-06-2005, 12:56
Witajcie...

Po długim odpoczynku, wracamy do akcji pomocy Nikoli. Operacje Nikola ma już za sobą, Nikola rozwija się doskonale, osiąga doskonałe wyniki. Obecni na spotkaniu w siedzibie Muratora mogą potwierdzić, że Nikola jest wesołą i szczęśliwą osóbką. Większość nawet by nie wiedziała, że Nikola przeszła operacje wszczepienia implantu ślimakowego, poprostu po niej tego nie widać.

Aby jednak Nikola mogła jeszcze szybciej się rozwijać potrzebuje komputera. Zaproponowano nam taki zestaw:

Procesor:Intel Celeron D 335 2,80 GHz, System:Microsoft Windows XP Home, Płyta główna:MS6788 848P NEO-V S478 LAN, Pamięć:256MB DDR 400MHz, Dysk twardy:80.00GB 7200obr/mi, Napęd optyczny:DVD-RW +/- 16x,DL 4x,40x24x40x16x, Karta grafiki:ATI R9550 128DDR/128bit TV/DVI, Karta dzwiękowa:wbudowana 6-cio kanałowa, Karta sieciowa:wbudowana 10/100, Obudowa:MIDI TOWER, Klawiatura:LOGITECH DELUXE, Mysz:z rolką PS/2, Dodatki:PAKIET MULTIMEDIALNY 2CD, Dodatki: Monitor OPTIVIEW V17FX+, Gwarancja:2 lata
za kwotę 2 399,00 zł

Jest to markowy komputer Optimus, zakup w Puławach i tam też serwis komputera.

Liczymy na to, że brać forumowa i tym razem okaże swoje ogromne serce i pomoże zebrać środki na zakup komputera. Wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie samej zbiórki pieniędzy.

Pozdrawiamy
Edzia&Maksiu

markus_gdynia
08-06-2005, 13:24
MAKSIU - najbardziej poręczny będzie numer konta bankowego, tak jak w przypadku akcji "implant".

fizyk
08-06-2005, 13:30
Maksiu - daj znać jak będą znane szczegóły. Czekamy.

maksiu
08-06-2005, 13:33
MAKSIU - najbardziej poręczny będzie numer konta bankowego, tak jak w przypadku akcji "implant".

tak też będzie... prosimy o kilka dni zwłoki na załatwienie wszystkiego

SławekD-żonka
08-06-2005, 14:11
Ja na komputerach zupełnie się nie znam, ale czekam na numer konta bankowego.

Cypek
08-06-2005, 14:26
Ktoś tu tylko pisał, że karta dźwiękowa ma być dobrej jakość, a karty zintegrowane z płytami raczej takimi nie są. Może mniejszy dysk i gorszy napęd a lepsza "firmowa" karta dźwiękowa.
PS. To tylko taka moja sugestia.

M@riusz_Radom
08-06-2005, 14:32
6-cio kanałowe karty dźwiękowe, nawet te zintegorwane z płytą główną, dają dźwięk bardzo dobrej jakości. Trzeba być wybitnym melomanem coby inwestować choćby w Sound Blastera...

Rezi
08-06-2005, 14:56
poprosze o numer konta bankowego

duch07
08-06-2005, 15:08
Podaj numer konta !!! :roll: Też sie dorzuce.

Bazarek
08-06-2005, 16:45
Ja również chętnie pomogę Nikoli jak tylko pojawi się nr konta. :-)
Pozdrawiam,
Bazarek

Ewa Hebda
08-06-2005, 18:07
Komputery to czarna magia dla mnie, ale prosze o numer konta bankowego!!

Aga J.G
09-06-2005, 13:19
Teraz tylko czekamy na nr konta :)

osowa
09-06-2005, 14:08
Jak inni czekam na numer konta... świadoma , że nie zawsze da się wszystko kupić – w tym przypadku jednak to już tylko drobnostka .
Z życzeniami zdrowia

EDZIA
09-06-2005, 15:34
Czy zakup komputera będzie drobnostką zależeć to będzie od naszej hojności.
Wydawałoby się, że nie ma problemu z zakupem komputera, ale już zakup rzeczonego komputera przez kilka osób i podarowanie to już problem.
Mam na myśli konto.
Razem z Maksiem, Moderatorem i Rodzicami Nikoli szukaliśmy rozwiązania bezpieczniego i wygodnego.
Ustalone zostało, że Pani Żyburowa założy sobie odrębne konto tylko na ten cel. Własnie jest w Banku i czekam już tylko na telefon z numerem konta. Jak tylko coś będzie wiadomo podam niezwłocznie.
Pozdrawiam i proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.
Edzia&Maksiu.."

Rezi
09-06-2005, 15:43
dla bezpieczeństwa wszycy wpłacający musza napiac na dok wpłaty "DAROWIZNA" i właścicielka konta bedzie musiała zapłacc podatek dochodowy od całej kwoty - wykazac tę darowizne w PIT rocznym .. w innym przypadku skarbówka może sie doczepic do ukrywania dochodu

EDZIA
09-06-2005, 15:45
dla bezpieczeństwa wszycy wpłacający musza napiac na dok wpłaty "DAROWIZNA" i właścicielka konta bedzie musiała zapłacc podatek dochodowy od całej kwoty - wykazac tę darowizne w PIT rocznym .. w innym przypadku skarbówka może sie doczepic do ukrywania dochodu
Jezeli kupimy komputer za kwotę wyższą niż 4 tyś zł to tak.
Darowizna osobom obcym do 4 tyś nie podlega opodatkowniu i nie wymaga zgłoszenia w US.

Rezi
09-06-2005, 15:54
dla bezpieczeństwa wszycy wpłacający musza napiac na dok wpłaty "DAROWIZNA" i właścicielka konta bedzie musiała zapłacc podatek dochodowy od całej kwoty - wykazac tę darowizne w PIT rocznym .. w innym przypadku skarbówka może sie doczepic do ukrywania dochodu
Jezeli kupimy komputer za kwotę wyższą niż 4 tyś zł to tak.
Darowizna osobom obcym do 4 tyś nie podlega opodatkowniu i nie wymaga zgłoszenia w US.
:D
idę skarcic księgowego

EDZIA
09-06-2005, 15:59
Art. 9. 1. Opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej:
1)9.637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej;
2)7.276 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej;
3)4.902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej.


Wysokość podatku
Art. 14. 1. Wysokość podatku ustala się w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca.
2. Zaliczenie do grupy podatkowej następuje według osobistego stosunku nabywcy do osoby, od której lub po której zostały nabyte rzeczy i prawa majątkowe.
3. Do poszczególnych grup podatkowych zalicza się:
1)do grupy I - małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów;
2)do grupy II - zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych;
3)do grupy III - innych nabywców.

Aga J.G
09-06-2005, 17:37
To czekamy na nr konta :)
A teraz może głupie pytanie ale myśle że należy się zastanowić co będzie jak uzbieramy więcej pieniędzy ?

fizyk
09-06-2005, 21:12
I ja czekam na nr konta. Jak nazbieramy więcej kasy - to na pewno się ją wykorzysta. W końcu jest sporo osób potrzebujących nawet wśród nas :wink:

Aga J.G
09-06-2005, 21:40
Fizyk w to że się wykorzysta to ja nie watpię i wierzę że nadwyżka pieniędzy będzie wykorzystana w wiadomym celu :)
Zwróciłam tylko na to uwagę :)

fizyk
10-06-2005, 12:04
Fizyk w to że się wykorzysta to ja nie watpię i wierzę że nadwyżka pieniędzy będzie wykorzystana w wiadomym celu :)
Zwróciłam tylko na to uwagę :)
Ja napisałem nie widząc jeszcze Twego postu Aguś :oops: . Myślę że pieniążki zostaną właściwie spożytkowane :wink: . W końcu będzie okazja do spotkania. Chyba się nie mylę. Tym razem przyjadę na 100%! :D

maksiu
10-06-2005, 12:12
juz mamy prawie wszystko zalatwione, czekamy z podaniem numeru konta na jedną mała decyzje rodziców Nikoli, myśle że jeszcze dzis podamy ten numer

A jesli chodzi o ewentualna nadwyzke, to narazie sie tym nie martwcie, bedzie na to jeszcze ewentualnie czas... narazie trzeba nazbierac podstawową kwote

Aga J.G
10-06-2005, 12:17
Maksiu to że nazbieramy podstawową kwotę to ja nie mam wątpliwości :)

maksiu
10-06-2005, 12:26
Maksiu to że nazbieramy podstawową kwotę to ja nie mam wątpliwości :)

ja tez nie.. ale wole mowic o faktach, a nie przypuszczeniach...

Aga J.G
10-06-2005, 12:30
:lol: :lol: :lol:

kze
10-06-2005, 14:10
Polecam kupic kompa z 512MB RAM. Teraz programy są bardzo pamięciorzerne, a wzrost z 256MB do 512MB myslę, ze nie wyniesie więcej jak 100-150pln... 8)

maksiu
10-06-2005, 14:12
Polecam kupic kompa z 512MB RAM. Teraz programy są bardzo pamięciorzerne, a wzrost z 256MB do 512MB myslę, ze nie wyniesie więcej jak 100-150pln... 8)

pisałem o tym wcześniej... tez jestem za tym

Aga J.G
10-06-2005, 19:52
Skoro panowie fachowcy tak mówią to trzeba to zwiększyć :)

pawel i renia
11-06-2005, 08:41
kupmy NIKOLI moze notebooka :P w pełnym wypasie :wink:

smutna lidka
12-06-2005, 18:59
dla bezpieczeństwa wszycy wpłacający musza napiac na dok wpłaty "DAROWIZNA" i właścicielka konta bedzie musiała zapłacc podatek dochodowy od całej kwoty - wykazac tę darowizne w PIT rocznym .. w innym przypadku skarbówka może sie doczepic do ukrywania dochodu
[b]Jezeli kupimy komputer za kwotę wyższą niż 4 tyś zł to tak.
Darowizna osobom obcym do 4 tyś nie podlega opodatkowniu i nie wymaga zgłoszenia w US.

4 kawałki od 1 osoby, (z tym że trzeba uwzględnić wcześniejsze darowizny od tego samego darczyńcy- 9 ust. 2) , co wynika z wkejonej przez Ciebie Edziu dziewiątki

myślę jednak, że w tym wypadku mimo, że to nie pierwsza akcja na rzecz Nikoli 9 ust. 2 nie będzie miał wobec nikogo zastosowania


Art. 9. 1. Opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej:
1)9.637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej;
2)7.276 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej;
3)4.902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej.


Art. 9. 2. Jeżeli nabycie własności rzeczy i praw majątkowych od tej samej osoby następuje więcej niż jeden raz, do wartości rzeczy i praw majątkowych ostatnio nabytych dolicza się wartość rzeczy i praw majątkowych nabytych od tej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. Wynikająca z obliczenia nadwyżka podatku nie podlega ani zaliczeniu na poczet innych podatków, ani zwrotowi. Nabywcy obowiązani są w zeznaniu podatkowym wymienić rzeczy i prawa majątkowe nabyte w podanym wyżej okresie.

miwol
16-06-2005, 11:43
Czy znany jest już numer konta?

Rezi
16-06-2005, 11:46
Czy znany jest już numer konta?
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48831