PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek na stropie podwieszanym z gk ,a wieńcem



Dofikpl
26-11-2021, 17:05
Witam wszystkich.
Mam pewien problem z mostkiem termicznym na skośnym suficie podwieszanym. Na łączeniu skosu sufitu ze ścianą boczną, a konkretniej z wylanym wieńcem występuje mostek termiczny. Dom już wykończony, zamieszkały, także ciężko z usunięciem całego skosu z płyty gk.
Dodam że jest to bliźniak a problem występuje na połączeniu ze ścianą drugiej części bliźniaka. Oczywiście deweloper nie widzi problemu, twierdzi że wszystko jest dobrze zrobione, a wieniec tak już ma ... ;) Dołączam zdjęcia z kamery termowizyjnej. Ocieplenie wełna.
Od strony dachu pod obróbka blaszana jest coś takiego czy nie powinno być to ocieplone do końca? Jest ewidentna szpara i brak izolacji.

https://files.fm/u/gdhuq74sy

CityMatic
26-11-2021, 17:47
Od strony dachu pod obróbka blaszana jest coś takiego czy nie powinno być to ocieplone do końca? Jest ewidentna szpara i brak izolacji.

https://files.fm/u/gdhuq74sy
Tam nie ma szpary - jest trój - styk dwóch płyt i muru do którego przymocowany jest profil.
Czym to się skończy - w tym miejscu wilgocią i grzybem.
U Ciebie ten profil jest zamontowany tak jak niebieska linia więc brak jest za nim ocieplenia a powinno być tak jak na zdjęciu czyli tam gdzie ocieplenia nie ma z zewnątrz jest już od środka.
458246

Dofikpl
26-11-2021, 18:11
A czy mogę to odizolować od zewnątrz? Ta szparę całą nad styropianem? Co polecasz zrobić z tym kątem? Czy można zastosować wtłaczanie celulozy czy coś podobnego?

CityMatic
26-11-2021, 20:14
Nie,to trzeba poprawić, aby się pozbyć mostka zdjąć zabudowę, ocieplić,odizolować folią paroizolacyjną i ułożyć płyty.

Dofikpl
26-11-2021, 20:20
Tak właśnie jest zrobione, niestety przy połączeniu ściany kolanowej z płytą gk i wieńcem nie dokładnie. Czyli jedyna możliwość to demontaż gk i od nowa wsadzenie wełny.
A odnośnie tej murłaty czy mogę tam dołożyć styropian albo wełny do wysokości membrany?

CityMatic
27-11-2021, 08:30
Jak najbardziej. Masz utworzyć ciągłośćateriałów izolacyjnych oczywiście z zachowaniem by materiał nie dotykał folii paroprzepuszczalnej.

Dofikpl
28-11-2021, 09:17
Czym najlepiej to ocieplić styropian czy wata?