PDA

Zobacz pełną wersję : Jak chronić ciepły parapet i folię szczelnego montażu



Lukasz11
02-12-2021, 20:25
No i stało się. Dziś skończyli mi montować okna.
Ciepły, szczelny montaż. Ciepłe parapety i folie paroszczelne i paroprzepuszczalne.
W warunkach gwarancji mam napisane, że muszę ciepłe parapety i te folie chronić przed promieniami UV.
Jak je zatem dobrze zabezpieczyć? Ani elewacja zewnętrzna, ani tynki wew. nie będą robione co najmniej przez 9 miesięcy.
Elewacja nawet dłużej.

Jakieś pomysły? Regularne malowanie biała farba elewacyjna wystarczy? A może coś innego? Mam trochę scinkow membrany EPDM z krycia dachu płaskiego. Może to jakoś mechanicznie zamocować?

tomasziolkowski
03-12-2021, 08:27
https://allegro.pl/oferta/zaprawa-wodochronna-budoszczel-h-810-kreisel-6714440554

Do tego pędzelek - i jedziesz.

cezary.pl
03-12-2021, 12:17
Zaprawa zaproponowana przez Tomasza, jest przeznaczona do podłoży mineralnych.:(

Wystarczy folie i parapety pomalować farbą elewacyjną.

Membranę EPDM można zastosować, ale ostrożnie. Ciepły parapet pod membraną może mocno się nagrzać i odkształcić od ciepła słonecznego.

swierol
03-12-2021, 12:22
Ja ciepły parapet przemalowałem czymś a'la Cerplast. Zimę i lato przetrwało bez najmniejszego uszczerbku.

Lukasz11
03-12-2021, 12:55
Też słyszałem o Cerplascie. A co z foliami?

swierol
03-12-2021, 13:48
Też słyszałem o Cerplascie. A co z foliami?

Ja mam tylko ciepłe parapety więc tutaj nie pomogę. Widziałem kilka razy na innych budowach, że inwestorzy przyklejali na taśmy paski styropianu grubego na 1cm