PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy regulacji i uszczelkach wiśniowski i wikęd



Pauliq
10-12-2021, 16:37
Witam. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć regulację drzwi Creo wiśni? Chłopaki byli już 2 razy i.. za 1 razem ciężko się zamykały i otwieraly(klamko pochwyt) po prostu języczek był za ciasno tzn. za mocno dociągnięte były.. Teraz zamykają się gładko lecz z jednej strony góra nie ma przylgi i wieje. Dociągając zamek pewnie znów będzie haczyć..
Druga sprawa to drzwi które mam do kotłowni.. wikędy stalowe.. rogami drzwi po prostu nie przylagaja.. moim zdaniem nie ma szans na regulację tego gdyż one po prostu będą delikatnie zwichrowane.. i mam pomysł by po prostu założyć grubsze uszczelki. Czy dobrze myślę? Pomierzyć i poszukać? Brakuje około 1mm po rogach i progu.

finlandia
10-12-2021, 20:35
Odnośnie Wiśniowskiego nie odpowiem. Sprzedają je różne firmy. Od dobrych po przypadkowe.

Wikędy - trochę za mało info. Jaka seria, jak ustawione zawiasy i docisk.

Pauliq
12-12-2021, 10:40
Więc tak, linia optimum. Nie wiem jak mam Ci powiedzieć jak są ustawione.. nie jestem mistrzem od drzwi.. ale powiem Ci tak, progiem prawie wcale nie dotykają uszczelki. Jeśli chodzi o stronę prawa, lewa i górę to środkiem dociskają uszczelkę lecz rogami praktycznie nie dotyka uszczelki. Wygląda to tak jakby rogi były powyginane. Zaznaczam że drzwi są stalowe i w kolorze czarnym i martwi mnie to czy lenie słońce ich po prostu nie zwihrowało..

theme
13-12-2021, 09:42
Pierwsze pytanie czy masz drzwi zadaszone zgodnie z zapisami gwarancji. Jest tam informacja, że szczególnie ciemne kolory powinny być zadaszone. Ja osobiście mam antracyty bez zadaszenia od kilki dobrych lat i nic się z nimi nie dzieje, a drzwi mają cieńszą ramę (Premiumy).
Druga rzecz - czy sprawdzałeś czy masz płaskie skrzydło? Amatorsko (i nie do końca poprawnie) przykłada się 2m łatę do skrzydła i patrzy czy nie masz wygiętego skrzydła. W Wikędzie raczej to jest rzadkie zjawisko.
Na koniec wypada sprawdzić montaż i regulację. Najprościej wsadza się kartkę papieru i wyciąga spod uszczelki ale jak czujesz, że ewidentnie wieje to nie ma co.

Moim zdaniem po wykonaniu testu łatą warto sprawdzić montaż, bo tam najczęściej leżą problemy.

Pauliq
14-12-2021, 08:31
Przyjmijmy że montaż jest ok a rogi odstają bo słońce wygięło drzwi.. co w tej sytuacji? Można zastosować grubsze uszczelki?

finlandia
15-12-2021, 20:56
Przyjmijmy że montaż jest ok a rogi odstają bo słońce wygięło drzwi.. co w tej sytuacji? Można zastosować grubsze uszczelki?

Możliwe, acz mało prawdopodobne. Dlatego nie ma odpowiedzi. Pytaj w serwisach stolarki..
moim zdaniem to na niewiele się zda.