PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż szyby prysznicowej



Lazienka333
19-12-2021, 15:37
Dzień dobry, mam następujący problem.

Fachowiec zrobił mi brodzik ze spadem. W planach było zrobienie go na równo z podłoga bez podestu ale niestety zainstalowane pod spodem rury to uniemożliwiły, dlatego jest podest.

Kafle już są położone i teraz przyszła pora na montaż szyby prysznicowej. Szyba ma być zamontowana na krawedzi tego brodzika, wiadomo, że musi być poziomo na brodziku, nie może w żadnym miejscu wisieć w powietrzu i musi być kąt 90% do ściany. Jednak ten spad to uniemożliwia... Był pomysł aby tą lukę wypełnić silikonem ale w najszerszym miejscu ma ona 4 cm więc nie wiem czy to dobry pomysł...

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

pandzik
19-12-2021, 16:00
Dotnij szybę.

Bertha
19-12-2021, 16:42
Securitki nie obetnie.

Lazienka333
19-12-2021, 18:52
Niestety żadne docinanie szyby nie wchodzi w grę. Szyba może pęknąć przy docince

Bertha
19-12-2021, 19:27
Przycinasz kątownik Alu 5 x1cm. 1cm na płytkach mocowane na dwa kołki , 5cm pionowo, obcięte do poziomu, na zewnątrz szyby, pod szybą wypełniasz silikonem lekko skosem aby zakryć kątownik.

vadiol
19-12-2021, 20:52
Dzień dobry, mam następujący problem.

Fachowiec zrobił mi brodzik ze spadem. W planach było zrobienie go na równo z podłoga bez podestu ale niestety zainstalowane pod spodem rury to uniemożliwiły, dlatego jest podest.

Kafle już są położone i teraz przyszła pora na montaż szyby prysznicowej. Szyba ma być zamontowana na krawedzi tego brodzika, wiadomo, że musi być poziomo na brodziku, nie może w żadnym miejscu wisieć w powietrzu i musi być kąt 90% do ściany. Jednak ten spad to uniemożliwia... Był pomysł aby tą lukę wypełnić silikonem ale w najszerszym miejscu ma ona 4 cm więc nie wiem czy to dobry pomysł...

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?


Jak zamówisz szybę u szklarza, to on dotnie ją do nierówności. To najprostsze rozwiązanie . Możesz też, jeśli masz już szybę kupioną, postawić ją obok brodzika, na styk do spadku. Połączenie uszczelnisz silikonem. Tylko wtedy będzie widać przez szybę spadek brodzika. Z czasem pojawią się tam zabrudzenia, których nie będzie jak usunąć. Trzeci sposób, to na krawędzi brodzika zrobić próg i na nim postawić szybę.

Kaizen
19-12-2021, 21:54
Szukaj czegoś w tym stylu do zamontowania na dole, albo zamów szybę która hartowana będzie po odpowiednim przycięciu.
https://allegro.pl/oferta/profil-do-montazu-szyby-szkla-czarny-6-8-10-mm-8712605503

Lazienka333
20-12-2021, 08:08
Jak zamówisz szybę u szklarza, to on dotnie ją do nierówności. To najprostsze rozwiązanie . Możesz też, jeśli masz już szybę kupioną, postawić ją obok brodzika, na styk do spadku. Połączenie uszczelnisz silikonem. Tylko wtedy będzie widać przez szybę spadek brodzika. Z czasem pojawią się tam zabrudzenia, których nie będzie jak usunąć. Trzeci sposób, to na krawędzi brodzika zrobić próg i na nim postawić szybę.

Czy zrobienie takiego progu z deski kompozytowej to dobry pomysł? Czy będzie to się trzymać na kaflach pod ciężarem szyby, nie będzie przeciekać itp? Jeśli nie to z czego taki próg najlepiej zrobic?

Potem oczywiście obudowanie go listwami aluminiowymi żeby to jakoś wyglądało

vadiol
20-12-2021, 17:45
Próg robi się z płytek, takich samych jak w brodziku. Próg powinien mieć 3-4cm szerokości i musi być wypoziomowany. Krawędzie docina się na 45*. Na tym stawia się szybę. To wygląda dobrze.