PDA

Zobacz pełną wersję : hovawart - pies wspaniale stóżujący i bardzo rodzinny



lusia
09-06-2005, 18:54
witam:)
już długo szukałam odpowiedniej rasy psa . pies miał być niezawodnym stróżem , ale i za razem psem rodzinnym. znalazłam hovawarty. są przepiękne, mądre i kochają całą rodzinę ( nie są to psy jednego pana - czyli na żony , czy męża) dzieciom nie robią krzywdy. jednak obca osoba nie wejdzie na posesję bez zezwolenia waszego zezwolenia . one są takie mądre , że nie wpuszczą nawet osoby, którą widziały 100razy. jeżeli przychodzą do nas goście to jeżeli powiemy psu nie rusz mogę spokojnie poruszać się po waszej działce - nie atakują bez potrzeby.
jejku tak piszę i piszę i chwalę.
właśnie przywiozłam do domu mojego wymarzonego hovawarta - czarną podpalaną suczkę ( mogą być jeszcze całe blond-złote, lub całe czarne ) .
znalazłam wspaniałą hodowlę gdzie właśnie jeszcze czekają na nowych właścicieli małe blondyny ,blondynki i jedna czarna podpalana sunia.
może się ktoś skusi??? :wink:
służę fotkami mojej suczki - ma 13 tygodni i jest przeurocza. wysyłam na maila - bo nie mam strony internetowej
podam link do strony tego pana . mówiłam mu ,że ma zamieścić więcej aktualnych zdjęć. gdyby nie moja koleżanka ,która ma dwa hovawarty to w życiu bym tej hodowli nie znalazła - a pieski wspaniałe. http://www.hovawarty.pl/
jest też wiele stron poświęconych tej wspaniałej rasie - podam może adres strony klubowej rasy .

ozzie
09-06-2005, 18:59
Lusia,
gratuluje zakupu hovka, my przymierzamy sie do kupna suczki na jesieni. Proponuje zajrzec do innego watku o hovawartach.