PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę kosztorysu robocizny wykończenia mieszkania.



PeeKaay44
07-01-2022, 09:25
Cześć wszystkim, jest to mój pierwszy post na forum także witam wszystkich serdecznie ;)

Zwracam się do was z prośbą o ocenę kosztorysu który dostałem od firmy która ma zająć się wykończeniem mojego mieszkania. Mieszkanie 57m2, 3 pokoje (salon z aneksem kuchennym) + łazienka + przedpokój, stan deweloperski, małopolska miasto 90k mieszkańców, nie znam się całkowicie na robotach wykończeniowo-budowlanych także całość prac zlecam firmie wykończeniowej. Poniżej wklejam kosztorys który otrzymałem:

- Łazienka: Montaż baterii podtynkowych, wc z zabudowa, odpływ liniowy, Izolacja przeróbka drzwi, Montaż drzwi ukrytych , Montaż płytek, Biały montaż.
- Sypialnia: Szpachlowanie malowanie ścian sufitów, Montaż paneli, Rozbiórka ściany, Wywóz gruzu, Montaż drzwi
- Pokój 2: Szpachlowanie malowanie ścian sufitu, Montaż drzwi paneli, Montaż parapetów (wszytkie pomieszczenia )
- Przedpokój: Szpachlowanie malowanie ścian sufitu,Montaż paneli
- Salon + Kuchnia: Szpachlowanie malowanie ścian, Przeróbka wentylacji, Ułożenie płytek, Montaż listw przypodłogowych MDF
- Montaż sufitów podwieszanych wszystkie pomieszczenia

Cena za całość prac 24.900 (cena wstępna za samą robociznę, bez żadnych negocjacji)

Dodatkowo zaproponował położenie flizeliny na wszystkich ścianach za 4500 (uargumentował to brakiem problemów z pękającymi ścianami w przyszłości)

Co do samej ekipy podobno jedna z rzetelniejszych w mieście, czas realizacji założyli ok. miesiąca czasu.

Bardzo proszę o ocenę czy cena nie jest zawyżona.