PDA

Zobacz pełną wersję : Cerapur Smart ZSB 14-5C + podłogówka pytanie o przepływ w podłogówce



Sdy
08-01-2022, 15:22
Witam wszystkich forumowiczów. Zaczynam 2gi sezon grzania Cerapur Smart ZSB 14-5C Grzejniki + podłogówka. Dom 3 poziomowy w sumie: 122m2 (akt notarialny).

Najpierw zdjęcia: Moja instalacja (https://photos.app.goo.gl/F9EcpYxA6Gd354KE9)

Sytuacja ze zdjęć: Podłogówka tylko na parterze , temp. żądana 23.0. Temperatura aktualna 22.5 i w tym momencie piec b. długo dogrzewa do 23.0. OK rozumiem , krzywa grzewcza, modulacja palnika, ja to wszystko rozumiem.
Mam tylko 1 pytanie, dlaczego fizycznie na rotametrach mam ZEROWY przepływ wtedy?
A z informacji w menu serwisowym jak rozumiem wynika że pompa od obiegu OG2 (podłogówka) chodzi (macając pompę czuć delikatne wibracje).

Jak ustawię na 24 temp żądaną (o 1.5 stopnia wyższą od panującej w pomieszczeniu i i 1 stopień
wyższą niż żądana uprzednio) to po chwili rotametry pięknie skaczą i przepływy solidne powyżej 1l/min nawet.
Prośba o wyjaśnienie...

Napoli
08-01-2022, 17:01
Najpierw zobacz filtr siatkowy czy nie jest zabrudzony.

Sdy
09-01-2022, 12:48
Słuchajcie próbuje z przerwami badać sprawę... i zastanawiam się nad mieszaczem....
Pytanie 1. Czy w pozycji Niebieskiej mieszacza, 0% na CW400, lub niewiele powyżej (czyli jak rozumiem przepływ wody z powrotu podłogówki z powrotem w obieg jest wpuszczana na podłogówkę?) mieszacz powinien puszczać wodę i rotametry powinny wskazywać przepływy?

Pytanie 2. Czy u Was w zimę niemal cały czas rotametry wskazują przepływ a mieszacz tylko zapewnia zadaną przez sterownik proporcję zimnej i ciepłej wody?

U mnie jak mieszacz jest na czerwonym polu to jest przepływ na rotametrach i grzeje.
Poprzedni sezon zachodziłem w głowę jak to poustawiać i zgłupiałem... ustawiłem w końcu wysoki wpływ pomieszczenia dla podłogówki i chodziło. Przed stworzeniem tego wątku przygotowywałem się do ustawienia w końcu krzywej grzewczej i zacząłem od zmniejszenia wpływu pomieszczenia na 1 a potem na 0. I się zaczęło to co opisuję...
Wróciłem na noc do wpływu pomieszczenia na 7K aby wymusić działanie podłogówki i działała w nocy.

Pytanie 3. Opcja w CW400: Podn. Zaworu miesz. co dokładnie definiuje i jak to rozumieć, chyba dawno temu zwiększałem to na 5K

Pytanie 4. Czy mieszacze tak się psują, że mogą zamykać obieg z powrotu i na wyjściu nie dają przepływu?