PDA

Zobacz pełną wersję : Jak upodobnić suche tynki do tynków cementowo-wapiennych?



Dorot
10-06-2005, 10:49
Jak w temacie. Czy da się ściany z płyt gipsowo-kartonowych upodobnić do tynków cementowo wapiennych?
W całym domu mam tynki cem-wap. i nie chciałabym z powodu paru płyt, z których muszę zrobić poddasze robić gładź w całym domu.
Proszę o pomoc.
Pozdrowienia Dorot

10-06-2005, 14:02
Ej, bez przesady. Chyba nie masz, aż tak nierównych tynków wapienno-cementowych ? farba trochę zniweluje różnice.
Ja co prawda mam gładź w całym domu, ale nie sądzę, by to było, aż tak upierdliwe.
W najgorszym przypadku przyzwyczaisz się. Z wykończeniem będziesz miała tyle roboty, że będziesz marzyła o tym, by jak najszybciej zakończyć ten etap i cieszyć się życiem.

Ala1
10-06-2005, 21:21
Może by je tak otynkować ?pewnie GK jest mniej niż wapiennych to i koszty mniejsze niż gładz na całości.
Ja bym zrobił gładż na całości bo mi się gładz podoba.

Szczecin HENRYK
11-06-2005, 05:43
Pomaluj te plyty i ściany w pobliżu specjalną farbą strukturalną. Farba ta maskuje ri\odzaj powierzchni na której jest kładziona. Daje ona efekt szorstkiego tynku tradycyjnego

RYDZU
11-06-2005, 08:02
Farba strukturalna "piasek pustyni" do nabycia w Castoramie. Jest w kolorze białym - na to juz dajesz zwykłą emulsję.
Mamy ten sam problem i ona wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Sp5es
11-06-2005, 20:11
Mozesz pomalowac preparatem gruntującym do tynków fakturowych. Zawiera w sobie troche kwarcu, daje bardziej surowa powierzchnie.

Dorot
12-06-2005, 22:44
Serdeczne dzięki za wszystkie rady, ulżyło mi, że nie muszę robić gładzi. :D
Podobają mi się pomysły z "piaskiem pustyni" i farbą strukturalną.
Na pewno wykorzystam.
Pozdrowienia Dorot