PDA

Zobacz pełną wersję : Archiwum (nawet płatne)



Frankai
16-01-2002, 01:09
Brakuje mi możliwości przeszukania "Muratorów" zwłaszcza tych starszych i wybrania artykułów. Archiwalnych "Muratorów" już Redakcja nie ma - kiedyś chciałem kupić parę numerów z 2 lat wstecz.
Czy nie byłoby opłacalne zrobienie archiwum. Spis dostępny byłby na stronie lub CD o którym napiszę. Szukałby sobie delikwent artykułów, robił zamówienie i wypalano by mu CD z wybranymi artykułami (np. pdf ze skanem z "Muratora", co chroniłoby przed kopiowaniem tekstu) po 1zł od artykułu. Albo w innej wersji, ciągle byłby bardzo porządany dobry spis (z krótkim opisem), na CD zeskanować cały rocznik i np. 20-50zł. Może nawet nie skan - wszystkie artykuły były chyba składane elektronicznie?

Co Nasza redakcja na to?

Alanta
16-01-2002, 11:15
Muratora można poczytać i "ksernąć" w większych bibliotekach, na pewno jest we wszystkich "politechnicznych", no ale wiadomo, nie każdy ma do tego dostęp. Spis treści całości bardzo by się przydał, mam w domu kilka roczników Muratora i zanim coś znajdę, muszę przekopać spisy roczne.

Frankai
16-01-2002, 13:23
Podeślę Ci jak skończę - za jakiś tydzień.
Robię "swoje" czasopisma za lata 1999-2002. Jest to Excel, w tej chwili 1.1MB. Do tych bibliotek ma 100km.

Alanta
16-01-2002, 13:51
Dzięki. Właściwie mogłabym zeskanować spisy treści ze starszych roczników i przesłać Ci, bo na zabawę w Exelu nie mam czasu. Jeszcze trochę i zaczniemy sami redagować Muratora :grin:

Frankai
16-01-2002, 14:09
Najpierw może przeróbmy do spółki z Agnichą US-y :lol:

Alanta
16-01-2002, 14:15
OK, przyłączam się. Co na to Agnicha?

Agnicha1704
16-01-2002, 15:33
Jasne kochani!!! :smile:
A od czego zaczniemy?
Ja proponuję przyglądnąć się nowelizacji updf o której pisałam :wink:
A swoją drogą to mam wrażenie jakbym was znała od lat - muszę przyznać, że super prowadzi się z wami rozmowy - na tematy ważne i mniej ważne. :razz:
pozdrowionka
Agnicha

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-16 15:34 ]</font>

Frankai
16-01-2002, 15:52
Może kiedyś spotkamy się na kawie, albo na jakiejś imprezie z "Muratorem" w tle? Jestem tu nowy, ale faktycznie jest fajnie i ciekawie w dużej mierze dzięki Wam (sorki dla tych, których pomijam, a którzy dali mi nieocenione rady). Agniecha puść mi prywatną emalie lub na priva; z Alantą już trochę się znam. Do Wrocławia kiedyś się kopsnę więc może się spotkamy?
Może kiedyś nawet Redakcja zaprosi nas na spotkanie i rozmówki o budowaniu? Kopsnąłem się kiedys do "Salonu" (300km) i nie żałuję. Podsunięto mi parę pomysłów.

Skąd u Was taki zapał do cegieł? Moja żona woli trzymać się z daleka, ale co prawda jak wyjechałem, to musiała i dała sobie radę.

Agnicha1704
16-01-2002, 16:24
Frankai - chętnie odezwę się na Twojego maila gdy tylko nap[rawią mi podłączenie do sieci na moim stanowisku komputerowym. Teraz korzystam z uprzejmości kolegów w pracy i nie mam czasu się rozpisywać. Do tego dochodzi sesja egzaminacyjna i wychodzi na to, że i tak za długo siedzę w internecie :grin: A swoją drogą skąd jesteś?
Ja mieszkam w Oławie - to jest 30 km od Wrocławia w stronę Opola.
:smile:
Nie do końca wiem o co Ci chodzi z tymi cegłami. My budowaliśmy z pustaków ceramicznych (długa tradycja domów z ceramiki zadecydowała o wyborze).
A co do spotkania - uważam, że to świetny pomysł - oczywiście gdy zrobi się cieplej, bo teraz nie chce się nosa z domu wyściubić :lol:
pozdrowionka
:wink:
Agnicha

Frankai
16-01-2002, 16:59
Na tym roku studiów przejmujesz się sesją? :eek:
A zgadnij. Dla ułatwienia miejscowość liczy ok. 80 kilomieszkańców. Dwie podpowiedzi znajdziesz w moich zapiskach tu i tam.
Cegła to po prostu symbol, a w dodatku nic interesującego, zwłaszcza dla dziewczyn. Ile znasz dziewczyn, które pytają się jak zaimpregnować drewno?
Do Wrocławia to ja przyjadę. Czy może studiujesz w Oławie?
Pozdrawiam
PS. Nie martw się o naukę, ja przez ostatni dni trochę olałem robotę, ale u nas akurat sezon ogórkowy i jeszcze nadgonię. W ogóle szef wie, że nie lubimy (80% chłopa) gorącego piwa i spoconych bab dlatego wysyła nas teraz na urlopy. :lol:

Alanta
17-01-2002, 14:45
Frankai, nie bądź szowinistą :wink: , baby też bywają "techniczne", potrafią wbijać gwoździe i czytują literaturę s-f...
I chętnie się z Wami spotkam, może być Wrocław.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-17 14:48 ]</font>

Redakcja
17-01-2002, 16:19
MURATOR pracuje nad możliwością udostępnienia w Internecie spisu treści archiwalnych numerów.
Co do spotkania Internautów-forumowiczów - pomysł jest świetny! W tej sprawie patrzcie nowa wiadomość.
Andrzej T. Papliński

Frankai
17-01-2002, 21:23
Redakcjo - a co z archiwalnymi artykułami? Jak nie w Internecie lub na CD, to może możliwość zamówienia kserokopii. Co do spisu - to chyba tam trochę będzie brakować opisu artykułu; tytuły bywają czasem abstrakcyjne. Ja w swoim spisie dodaję +, - i ? w konkretnej kolumnie, żeby na konkretnym etapie wrócić do danego artykułu, więc mam nadzieję, że taki spis da się ściągnąć do Excel'a.
Alanta - szowinistą w żadnym przypadku nie jestem. S-F też jest dla dziewczyn. Uważam jednak, że trochę się różnimy i dlatego jest ciekawiej.

Agnicha1704
18-01-2002, 12:25
Frankai - nauką się przejmuję - bo już taka jestem :roll: - może zbyt ambitna :mad:. Z budową mam to samo, aż się murarze pytali czy kończyłam szkołę budowlaną co wywołało salwy śmiechu moje i mojego męża. Co do "technicznych" kobit to faktycznie pierwsze takie kobiety spotkałam na forum. Osobiście w mojej okolicy nie znam zadnej.
Co do spotkania we Wrocławiu - uważam, że pomysł jest SUPER, ale mam prośbę - poczekajmy aż będzie cieplej.
Frankai - gdy odzyskam połączenie to prześledzę twoje wątki i dam Ci znać czy rozwiązałam zagadkę ... :grin:
pozdrowionka
Agnicha

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-18 12:26 ]</font>

Alanta
18-01-2002, 12:38
Agnicha, życzę powodzenia w sesji. Jesli chodzi o spotkanie, to ja mogę tylko w niedzielę (w sobotę jesteśmy na budowie :smile: )I faktycznie mogłoby być ciut cieplej.

Agnicha1704
18-01-2002, 12:45
Nie dziękuję za zyczenia - sama wiesz nie wolno żeby nie zapeszyć :grin:. Ale stanowczo stawiam na ciepły miesiąc wiosenki.
pozdrowienia
Agnicha

Frankai
18-01-2002, 23:59
Jak będzie ciepło to będziecie budować. Teraz jest czas na myślenie i przygotowania. Co prawda od tego myślenia, to już mam mętlik. Mam wrażenie, że wrzucę 300% zaplanowanej kasy, a potem to wszystko się rozleci, bo fachowcy porobili tyle błędów, a ja nie przewidziałem tylu rzeczy. Jako optymista dochodzę do wniosku, że tylu ludzi postawiło domy, że i może mi się uda. Oni mniej się znali, a te domy dalej stoją. Jedyne poważne zagrożenie jest takie, że dom nie wytrzyma psychicznie moich wątpliwości i od tego się rozpadnie.
Do zobaczenia

Rafaelo
07-02-2002, 11:00
CHĘTNIE BY SIĘ DOŁĄCZYŁ DO WASZEGO KLUBIKU ALE KURCZE CZEMU NIE MIESZKACIE NA GÓRNYM ŚLĄSKU TYLKO NA DOLNYM !!! WSZYSTCY KTÓRZY COŚ MAJĄ DO POWIEDZENIE MIESZKAJĄ ALBO W WSZEJ OKOLICY ALBO W WIELKOPOLSKIM ???

07-02-2002, 13:34
W cieniu Sląska /Dolnego/ cała Polska.

Frankai
07-02-2002, 13:37
Rafaelo - może trochę przesadzasz, ale faktem jest, że daje się zauważyć mentalność nie tylko miedzy narodami, ale także między regionami w kraju. Na przykład u nas w Wielkopolsce duży wpływ wywarła okupacja przez Niemców po rozbiorach. Ludzie są tu bardziej oszczędni (czaem aż do przesady) i dbali o swoją własność. Na Dolnym Śląsku widać dwa wpływy niemiecki (zwłaszcza w budownictwie) i kresowy. A co się tyczy klubu, to przenieśliśmy się do Klubu Budujących jako Grupa Wrocławska. Tu zostawmy ten wątek do dyskusji o Archiwum. Mam już pewną koncepcję, ale zamierzam podyskutować o tym z p. Paplińskim. Dam Wam potem znać. Mój spis się ciągle opóźnia.
Pozdrawiam
Irek

Grażyna
08-03-2002, 21:55
Redakcjo kochana.

Podpisuję się oburącz pod wnioskami w sprawie sporządzenia spisu treści numerów archiwalnych.Mam roczniki od 1993 r. I co z tego?
Nic. Gdy potrzebuję coś sprawdzić, to wertuję strony, wertuję, a czas ucieka. Np teraz szukam artukułu o podłączaniu urządzeń, które kupuje się u Borysowskiego (WC poniżej i w oddaleniu ), znalazłam jeden starszy, opisujący te urządzenia, a ten nowszy po prostu mi wcięło ( wiem, że był, ale nie mogę odnaleźć),a wnim była istotna kwestia - typ muszli wymagany do tegoż urządzenia (warszawska czy poznańska).
Aż trudno mi uwierzyć, że tak wspaniały poradnik, jakim jest Murator, do tej pory nie opracował internetowego co najmniej spisu treści poszczególnych numerów z ich tytułami.

Więc wołam: bądźcie dla nas dobrzy na wiosnę i przyspieszcie tworzenie internetowego spisu.
Moc pozdrowień.
Grażyna

09-03-2002, 07:34
Graaaażynaaa...... wyluuuuzuj.........nie paaaali sięęę........

Agrest
26-04-2002, 13:10
Szczerze powiedziawszy wlazłam na strone Muratora właśnie w poszukiwaniu spisu i co: NIE MA. Sama posiadam numery od 97' może to nie dużo, ale godziny lecą. Taki spis to konieczność.
Swego czasu porwałam sis na poszukiwani artykułów o drewnie i jego suszeniu. Roczne spisy pomogły ale tylko w ramach posiadanych numerów. Napewno gdybym wiedziała, że w jakimś innym jest poszukiwany artykuł zdobyła bym go, tzn Muratora oczywiście. Szkoda. Czekam :sad:

sanipro
30-04-2002, 19:46
Podobno ktoś wspominał o płatnym spisie treści MURATORÓOW, czy płatnym archiwum?
Słyszałem, że pieniądze szczęścia nie dają, dlatego nie będę żądał prowizji. Nie wiem czy będzie Wam to odpowiadać, ale nic nie tracicie. Wystarczy jedno kliknięcie na stronę:
http://www.murator.com.pl/mur-arch.htm
Jeżeli Was to nie interesuje, nic na to nie poradzę, a przeproszę przy najbliższej okazji

skunks
30-04-2002, 19:57
Strzał w dziesiątkę !!!
Przepraszać będziemy obaj :grin:

sanipro
30-04-2002, 20:17
ZGADZA SIĘ. NIESZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI.

Luśka
02-05-2002, 21:59
Extra !!!!!!!!!!!

sanipro
03-05-2002, 16:46
Jeżeli kogoś interesuja inne czasopisma wydawnictwa MURATOR, to proponuję inny link: http://www.murator.com.pl/archiwum.htm