PDA

Zobacz pełną wersję : Krycie "wolego oka" blachodachówką



aniahb
10-06-2005, 20:11
Właśnie kończymy projektować dom i chcieliśmy dach pokryć blachodachówką a mamy jedno "bawole oko" i chcemy też zrobić nabitkę na krokwiach i dach załamać przy końcu (z 40 do 30 stopni), (dach jest kopertowy)
Widziałam gdzieś blachodachówki o kształcie karpiówek ale nie mogę ich zmależć w żadnej ofercie.
A czy w ogóle da się taki dach położyć z blachodachówki? może ktoś wie gdzie szukać ?

aga_kraków
11-06-2005, 04:50
witaj,
nie drążyłam tematu, ale Plannja ostatnio intensywnie reklamuje Regolę do pokrycia wolich oczek-zobacz:http://www.dachcentrum.pl/index.php?menug=zdjeciad&menu=regola
pozdr.

rrmi
11-06-2005, 04:59
dachowka bitumiczna zrobi sie to duzo prosciej , tez mysle o pokryciu dachu (tyle , ze mam wiecej czasu)
blachodachowke mialam na swoim pierwszym dachu , na drugim bedzie cos innego , byla to blachodach pokryta plastizolem , nowosc wtedy , drogie , a do niczego po jakims czasie
coraz bardziej mysle o dach bitum , ale to takie moje rozwazania, jedyna blachodachowka , ktora mi sie podoba to jest u Whisperow , PRZEJRZYJ DZIENNIK budowy
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39408&postdays=0&postorder=asc&start=60

wiadkim
11-06-2005, 10:04
BArdzo ważna sprawa - Na rynku jest bardzo mało ludzi umiejących prawidłowo wykonać tzw "WOLE OKO" Przestrzegam dla tego, iż sam miałem z tym problemy. Dla laika bedzie się wydawało że jest wszystko ok, ale jak ktos się zna to można potem choróbki dostać. Naprawde Dobrze wykonane to miód na serce a źle to takie kłop[oty że az sie płakac chce! U mnie jest pokryte karpiówką creatona.

marcin_budowniczy
25-02-2006, 19:53
Właśnie czy można wykonać wole oko z blachodachówki?
Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

25-02-2006, 22:24
można

pzdr

marcin_budowniczy
26-02-2006, 07:48
:P

cooler
26-02-2006, 16:45
Najprościej blachą tzw. panelową ale mało jest producentów i to głównie z polskiej blachy. Ostatnio dowiedziałem się że jest też podobno z fińskiej z fincostal-u ale jeszcze nie sprawdziłem.
Znam realizację gdzie robili z normalnej blachy ale dekarz sam ustalał po ile modułów ma być cięta w okolicy łuków.

araman
26-02-2006, 19:32
jak jeszcze możesz ,a koniecznie chcesz kryć dach blachą to wybierz dach bez wolego oka.

piotr.o
26-02-2006, 19:41
Pytanie było czy można z blachodachówki? Trzeba czytać

marcin_budowniczy
26-02-2006, 20:00
jak jeszcze możesz ,a koniecznie chcesz kryć dach blachą to wybierz dach bez wolego oka.

"wole oko" w moim dachu to jak ucho w filiżance. :-)
Co prawda w projekcie mam gont bitumiczny, ale myślę o blachodachówce (min. odpada pełne deskowanie).
Znajomy mnie podłamał w sobotę przy piwku, że z blachodachówki "wole oko" nie wyjdzie, a jak wyjdzie to ciulowo (powiedział bardziej dobitnie :-))
.. i wbił mi klina.

ddoommiinniikk
26-02-2006, 20:57
Znajomy miał rację - wygląd wolego oka wykonany z blachodachówki jest niespecjalny. Widziałem gdzieś w Polsce taki dom, ładny, proporcjonalny i ta blacha... :-?

Andrzej Wilhelmi
26-02-2006, 22:49
Od wieków wole oczka były kryte strzechš. Jak Cię stać na wole oczko to Cię powinno stać na odpowiednie pokrycie dachu takim materiałem, który umożliwia poprawne i estetyczne wykonanie. Należy pamiętać, że wole oczko powinno być wydeskowane i po nabiciu kontrłat wyłożone papš termozgrzewalnš lub samoprzylepnš. Życzę rozsšdnych decyzji. Pozdrawiam.

27-02-2006, 05:32
...Znajomy mnie podłamał w sobotę przy piwku, że z blachodachówki "wole oko" nie wyjdzie, a jak wyjdzie to ciulowo (powiedział bardziej dobitnie :-))
.. i wbił mi klina.

owszem - Twój znajomy miał sporo racji ...
tzn. krycie wyjdzie - ale efekt moze byc rózny ...
sa przypadki ze udaje sie to zrobic perfekcyjnie
ale nie zawsze tak sie udaje ...

pzdr

topaw
27-02-2006, 18:36
Wszystko mozna ale po co? Jesli masz solidna wiezbe to strzel sobie dachówke cementowa np Prodach (ok21 zł /m2) i wole oko bedziesz miał jak marzenie. A błysk blachy zostaw innym)

adrian
28-02-2006, 11:29
Ja również widziałem wole oko z blachodachówki - rzeczywiście niespecjalnie wygląda. :-?