PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła gruntowa bez zasobnika małej mocy



Gik
29-01-2022, 08:43
Witam

Zakładam temat, aby zorientować się w temacie pomp ciepła... bo w końcu może warto było by w nią zainwestować.
W skrócie:
- Mam dom 120m +antresola. Dobrze ocieplony.
- Podłogówka wodna oczywiście.
- Temperatura w domu 22~23
Aktualnie przez 3 sezony grzałem kospel 6KW
Na sezon od października do kwietnia szło zawsze około 4000kWh dziennie 14~25kWh
Dodatkowo grzałka CWU około 1500-2000kWh 300l dziennie 4~9kWh

Mam odwierty od 3 lat... czekają sobie na lepsze czasy. 2x 90m. Gleba jest mocno wilgotna z piaskami Wody do 30m jest pełno a niżej nikt nie sprawdzał.

Aktualnie od 2tyg. zrobiłem eksperyment. Przestawiłem termostat pieca aby uruchamiał się przy 21.5 a klimatyzacja która jest od niedawna od 22
więc w aktualnej sytuacji przejeła kontrolę nad ogrzewaniem całego domu. Temperatura zewnętrzna w okolicy 0' więc
Klima 3,5kW okazała się wystarczająca do utrzymania temperatury w cały domu na wystarczającym poziomie. Tzn 22~23'
Problemem są oczywiście łazienki które utrzymują się 21,5~22 Tak jak i pokoje - ale tam to jest korzystne.
Wyszło niezwykle ekonomicznie, zużycie dzienne klimatyzatora to 4~8kWh

Szukam pompy gruntowej bez zasobników... ale z podłączeniem do CWU
- Bez wifi i innych pogodowych dupereli, jedynie ModBus konieczny.
- około 6~8kW
- Najlepiej gdybym mógł ją zamontować na jakimś podeście 60cm nad podłogą.
Wymiary są bardzo istotne, bo najlepiej gdyby zmieściła się zamiast Kospela. Oczywiście Pompa jest większa, cięższa zdaje sobie sprawę.

Malutki wybór urządzeń bez CWU, może ktoś zna coś ciekawego co mnie zainteresuje?

Nie wspominając o montażu. Kotłownia cała gotowa i wyprowadzone przewodu od odwiertów do domu, gotowe,zalane z zaworami.
Miałem ofertę od Daikina... i tam niepoważni ludzie zasugerowali mi kompleksową usługę łącznie z utylizacją całej mojej kotłowni i zasobników. I wstawienie ich cuda ze zbiornikiem CWU. za 70tyś.

ProStaś
29-01-2022, 10:25
Nie wiem jak z ModBusem, ale tutaj masz kilka małych pomp gruntowych bez zasobników:

https://www.a-pic.pl/sklep/gruntowe-pompy-ciepla/glikol-woda

https://www.facebook.com/pompycieplahct/photos/a.2225911787559564/2225911520892924/

Gik
29-01-2022, 13:32
Nie wiem jak z ModBusem, ale tutaj masz kilka małych pomp gruntowych bez zasobników:

https://www.a-pic.pl/sklep/gruntowe-pompy-ciepla/glikol-woda

https://www.facebook.com/pompycieplahct/photos/a.2225911787559564/2225911520892924/

Dziękuje, rzeczowe linki :)

Owczar
29-01-2022, 19:40
Ecopower ma modbus i spełnia wymagania. Aczkolwiek 8kW to będzie za dużo dla Ciebie, mój ma o wiele większe zapotrzebowanie i śmiga z pompą ustawiona na jakieś 7kW.
W zasadzie wszystkie pompy polskie że sterownikiem frisko będą miały modbus.

-voymar-
29-01-2022, 20:29
Witam

Zakładam temat, aby zorientować się w temacie pomp ciepła... bo w końcu może warto było by w nią zainwestować.
W skrócie:
- Mam dom 120m +antresola. Dobrze ocieplony.
- Podłogówka wodna oczywiście.
- Temperatura w domu 22~23
Aktualnie przez 3 sezony grzałem kospel 6KW
Na sezon od października do kwietnia szło zawsze około 4000kWh dziennie 14~25kWh
Dodatkowo grzałka CWU około 1500-2000kWh 300l dziennie 4~9kWh

Mam odwierty od 3 lat... czekają sobie na lepsze czasy. 2x 90m. Gleba jest mocno wilgotna z piaskami Wody do 30m jest pełno a niżej nikt nie sprawdzał.

Aktualnie od 2tyg. zrobiłem eksperyment. Przestawiłem termostat pieca aby uruchamiał się przy 21.5 a klimatyzacja która jest od niedawna od 22
więc w aktualnej sytuacji przejeła kontrolę nad ogrzewaniem całego domu. Temperatura zewnętrzna w okolicy 0' więc
Klima 3,5kW okazała się wystarczająca do utrzymania temperatury w cały domu na wystarczającym poziomie. Tzn 22~23'
Problemem są oczywiście łazienki które utrzymują się 21,5~22 Tak jak i pokoje - ale tam to jest korzystne.
Wyszło niezwykle ekonomicznie, zużycie dzienne klimatyzatora to 4~8kWh

Szukam pompy gruntowej bez zasobników... ale z podłączeniem do CWU
- Bez wifi i innych pogodowych dupereli, jedynie ModBus konieczny.
- około 6~8kW
- Najlepiej gdybym mógł ją zamontować na jakimś podeście 60cm nad podłogą.
Wymiary są bardzo istotne, bo najlepiej gdyby zmieściła się zamiast Kospela. Oczywiście Pompa jest większa, cięższa zdaje sobie sprawę.

Malutki wybór urządzeń bez CWU, może ktoś zna coś ciekawego co mnie zainteresuje?

Nie wspominając o montażu. Kotłownia cała gotowa i wyprowadzone przewodu od odwiertów do domu, gotowe,zalane z zaworami.
Miałem ofertę od Daikina... i tam niepoważni ludzie zasugerowali mi kompleksową usługę łącznie z utylizacją całej mojej kotłowni i zasobników. I wstawienie ich cuda ze zbiornikiem CWU. za 70tyś.

Ciekawi mnie ile ci płacą za promowanie --bo przy takim zapotrzebowaniu na ( kWh ) dał bym spokój z PC.
Grzał bym tym co masz. Po za tym większość okresu grzewczego załatwia klima.
Nie rozumie po co w ogóle zakladac temat.
No tak-- Korzyści
TYLE.

cezary.pl
29-01-2022, 22:19
@voymar
Możesz wytłumaczyć co kol. Gik promuje?

Chyba ze kol. Gik, działa wspólnie i w porozumieniu z ProStasiem:D

exetterenak
29-01-2022, 22:27
Chyba mu teorie spiskowe weszły za mocno ;)

Gik
30-01-2022, 08:15
Ciekawi mnie ile ci płacą za promowanie --bo przy takim zapotrzebowaniu na ( kWh ) dał bym spokój z PC.
Grzał bym tym co masz. Po za tym większość okresu grzewczego załatwia klima.
Nie rozumie po co w ogóle zakladac temat.
No tak-- Korzyści
TYLE.

No widzisz... 3 lata zmagam się z tym tematem... wielkiego sensu w zakładaniu PC nie ma... poza jednym.
Mam fanaberię aby dom można był zasilić jak najmniejszą ilością energii....
Dość istotne dla zasilania awarynjego akumulatorowego


Ecopower ma modbus i spełnia wymagania. Aczkolwiek 8kW to będzie za dużo dla Ciebie, mój ma o wiele większe zapotrzebowanie i śmiga z pompą ustawiona na jakieś 7kW.
W zasadzie wszystkie pompy polskie że sterownikiem frisko będą miały modbus.
też tak mi się wydaje, że będzie ze sporym zapasem.
A rozbieżność taka, bo z tego co widziałem różni producenci podchodzą w różny sposób do podanych mocy
6kWh było by ok na cele C.O ale dochodzi jeszcze CWU

Na samum początku myślałem o NIBE F1145-6.
Tylko oferty dostawałem na samą PC i podłączenie pod gotową instalację po 35tyś +
Więc szukam alternatyw.
Nie spiszę się i nie założę tego za wszelką cenę... bo to już wariactwo się robi.
Klima mnie miło zaskoczyła.

Owczar
30-01-2022, 09:02
6kW spokojnie starczy na CO i CWU. Mam u siebie dość duże zużycie CWU i ta moja daje radę.