PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie wody Bosch Condens gc2300iw 15p



mofa
03-02-2022, 07:42
Mam kocioł Bosch Condens gc2300iw 15p z zasobnikiem 110l. Od początku użytkowania jest problem z ciepłą wodą. Temperatura ustawiona na piecu to 65 stopni, czyli max. Często kiedy wieczorem zamierzam wykąpać dziecko to okazuje się, że leci letnia woda. Na piecu jest wskazanie np. 40 stopni i nic się nie dzieje. Rozpoczęcie podgrzewania wody to dla mnie zagadka. Kiedy zrestartuję piec, po chwili pokazuje temperaturę ok. 25 stopni i zaczyna ogrzewać wodę (ok. 30 minut). Podpytałem hydraulika, który był w sprawie ogrzewania podłogowego, to stwierdził, że zasobnik jest za mały. Może mnie ktoś nakierować na jakieś rozwiązanie? Co ewentualnie może być problemem?

byq84
03-02-2022, 09:00
Coś jest nie tak z ustawieniami pieca, u mnie zaczyna grzać od razu jak spadnie poniżej 42 C, temp ustawiona na 45 C, a nie masz przypadkiem włączonej pompy od CWU 24/7?

mofa
03-02-2022, 10:41
Chodzi o pompę cyrkulacyjną, która pompuje wodę w obiegu żeby woda w kranach była od razu ciepła? Jeśli tak, to ta pompa jest obecnie wyłączona. Gdy była włączona za dnia problem się również pojawiał. Początkowo było w miarę ok ale gdy zrobiło się w okolicach 0 stopni to było nawet gorzej. Nie wiem czy to zbieg okoliczności. Może powinienem obniżyć temperaturę na piecu?

byq84
03-02-2022, 12:53
Ustaw na 45 C i zrób testy, spuść trochę wody ze zbiornika i zobacysz czy zaczyna podgrzewać. 65 C to bardzo wysoka temperatura na wodę. Ciagła praca pompki wychładza zbiornik dlatego najlepiej ją załączać o godzinach użytkowania ciepłej wody. Mam taki sam zasobnik i jestem w stanie napełnic dziecku wanne oraz wziąc prysznic w tym samym czasie.