PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w domu



tomek0700
08-02-2022, 12:31
Witam,
Czy można jakoś sprawdzić czy ma się wspólną wentylacje z sąsiadem? jest to bliźniak. Był kominiarz ale nawet kamerki nie wsadził tylko wszedł na górę i stwierdził, że jest ok. Ja wsadzałem kamerkę endoskopową ale niestety gdzieś tam się blokuje pod koniec. Podejrzewam wspólną bo w łazience w sumie najbardziej słychać głosy. Kolega mi podpowiada, że i tak to nic nie da bo pewnie jest rura w rurze. No to jak to sprawdzić? w projekcie oczywiście jest osobno.

Pozdr

Lew2
13-02-2022, 19:32
Z którego roku jest budynek?
Na pewno od roku 1995 nie może być wspólnego kanału WG. Na pewno wcześniej, ale nie wiem od którego roku.

maaszak
15-02-2022, 08:45
Witam,
Czy można jakoś sprawdzić czy ma się wspólną wentylacje z sąsiadem? jest to bliźniak. Był kominiarz ale nawet kamerki nie wsadził tylko wszedł na górę i stwierdził, że jest ok. Ja wsadzałem kamerkę endoskopową ale niestety gdzieś tam się blokuje pod koniec. Podejrzewam wspólną bo w łazience w sumie najbardziej słychać głosy. Kolega mi podpowiada, że i tak to nic nie da bo pewnie jest rura w rurze. No to jak to sprawdzić? w projekcie oczywiście jest osobno.

Pozdr

Skoro tak jest w projekcie, kominiarz sprawdzał a budynek nie był przerabiany to raczej wentylacja jest osobno. To że słychać sąsiada przez wentylację to niestety częsta przypadłość, np. tego, że kanały prowadzi się obok siebie bez poprawnej dylatacji.