PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi na starą ościeżnicę



qwerty1986
10-02-2022, 09:44
Witam.
Blok z wielkiej płyty. Ościeżnice metalowe. W jaki sposób zamontować nowe skrzydło do starej prlowej ościeżnicy? Myślałem o ścięciu starego zawiasu tylko nie wiem jak przymocować nowe zawiasy. Drzwi będą z leroy merlin.

finlandia
10-02-2022, 20:49
Kupujesz i wieszasz. Na pewno będzie pasować. Tak Ci powiedzą w markecie. Ja mówię: niemal zawsze coś nie będzie pasować.
Zawias jest najmniejszym problemem. Mało kiedy nie gra.
Praktycznie zawsze trzeba drzwi skrócić.
Najgorzej, gdy stare ościeżnice są zawężone i trzeba heblować skrzydło. Musisz się z tym liczyć. Na pomiarach odrzucam połowę robót, bo wymaga cięcia krawędzi skrzydła nawet po centymetrze.
Powodzenia.

qwerty1986
11-02-2022, 09:52
O przycięciu drzwi wiem. Przycięcie drzwi po bokach spodziewam się (choć o dziwo ościeżnice są równo obsadzone).

theme
13-02-2022, 09:14
Drzwi chcesz przycinać z szerokości? Da się ta? No może i się dla ale to przerabianie całych drzwi.
Popatrz sobie jakieś może tańsze rozwiązania. Masz Erkado Herse z drzwiami w rozmiarze N czyli właśnie węższe do bloków z wielkiej płyty. Masz Tower z Interdoorsów z podobną opcją. Premiumy z Wikędy również z N-ką w rozmiarze.
Dobranie samego skrzydła na starą ościeżnicę dla mnie niewykonalne w 99,99% przypadków. Inny rodzaj zawiasów, inne rozmieszczenie zawiasów, inna grubość skrzydła, inna grubość felcu/przylgi. Można by tak mnożyć w nieskończoność. Są firmy ogłaszające się na klatkach schodowych wtykając ulotki w drzwi że wymieniają same skrzydła. Jakość drzwi jest paskudna i lubią się one wykrzywiać niemiłosiernie.

qwerty1986
13-02-2022, 17:49
Erkado Herse i wiked to drzwi wejściowe

theme
22-02-2022, 09:24
Wikęd robi zewnętrzne, Erkado wewnętrzne i ma serię wewnątrzklatkową z w/w modelem choćby. Ma też typowo zewnętrzne drewniane. Pytanie czego potrzebujesz, bo zasugerowałem się liczbą pojedynczą i wymyśliłem sobie, że chodzi o drzwi wejściowe do mieszkania w bloku. Tam często jak pomierzysz skrzydło to masz rozmiar N czyli coś węższego jak obecne standardowe 80ki czy 90ki. Czyli to o czym pisałem wyżej.

Co do wewnętrznych to loteria. Trzeba byłoby zmierzyć każdy wymiar drzwi i sprawdzić sobie z drzwiami np. w markecie albo w salonie na wystawie. Zawiasy można w drzwiach przerobić i dać je np. wyżej/niżej i zmienić trochę ich typ lub średnicę. Ale odpowiedzi na takie pytania to już po wglądzie na żywo ktoś Ci powie, bo przez nata to wróżenie z fusów.