PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze do kanalizacji a szambo



Maaatiii
13-02-2022, 18:48
W mojej gminie został przygotowany plan podłączenia kanalizacji. Kanalizacja zostanie zbudowana za około 2 lata ale już chciałem przygotować instalacje przed położeniem kostki by później nie rozbierać wszystkiego. Rura przechodzić będzie przez całe podwórko i później musiałbym demontować cała kostkę. Obecnie mam podłączone szambo.
Zastanawiam się w jaki sposób przygotować tą instalacje. W gminie mówili ze można obecną rurę z szamba podłączyć do studzienki i rozgałęzić na obecne szambo i nowa rurę z kanalizacja. Zaślepić w studzience a później jak bedzie kanalizacja zaslepić szambo i przepiąć na nowa rure.
Niestety jak zacząłem sprawdzać nie do końca tak się da bo kinety pod studzienki są dedykowane pod wiele dojść a maja jedno ujście i nie da się ich zaślepić od środka. Zależy mi na takim przygotowaniem tej instalacji żeby nie rozbierać później kostki.
Proszę o pomoc i sugestie jak można przygotować przyszłościowo taką instalację.

henrykow
13-02-2022, 20:56
Wiesz gdzie będzie umieszczona studzienka od kanalizacji?
Przecież nie musisz zaślepić w studzience tylko na początku rury do której potem podepniesz rurę od instalacji z domu. I wcale nie musisz nic rozgałęziać, po prostu teraz puszczasz rurę z domu do szamba a od studzienki podprowadzisz rurę pod dom w pobliżu wyjścia rury z domu.

Maaatiii
13-02-2022, 22:24
Tak studzienka kanalizacji jest wyznaczona. Tylko chodzi mi o takie podłączenie żeby nic nie rozbierać.
Studzienkę rewizyjna chyba i tak muszę zrobić bo takie są wymogi.
Rozumiem ze sugerujesz pociągnięcie nowej rury w kierunku studzienki kanalizacji do obecnego wyjścia rury z domu zrobienie studzienki rewizyjnej po drodze a później rozebranie kawałka kostki i przepięcie starej na nowa ?

Maaatiii
13-02-2022, 22:32
Tutaj wrzucilem zdjęcie obecnej instalacji z zaznaczona studzienka do której będę musiał się w przyszłości podłączyć
https://ibb.co/Hp9yHxT

Bertha
14-02-2022, 01:06
Przy domu stawiasz studnię o dużej średnicy, do niej doprowadzasz rurę z budynku i dwie wylotowe: do szamba i do kanalizacji gminnej. Na dnie studni montujesz plastikową kinetę (o dużo mniejszej średnicy) we właściwym kierunku na dziś, w przyszłosci wymieniasz kinetę na drugi kierunek. Zostawiając trochę luzu na podłączeniach z pomoca sztucerków które zmieszczą się w studni, jest to wykonalne.

Maaatiii
16-02-2022, 08:35
Rozwiazalem to w prostszy sposób , jako ze rura od szamba była bardzo płytko to zamontowałem studzienkę 425
W rurze studzienki wywiercone zostały dwie dziury rura od szamba puszczona na przelot oczywiście uszczelnione uszczelkami insitu.
Na dole kineta przelotowa zaślepiona z jednej strony.
W momencie gdy będzie kanalizacja rura zostanie przecięta a od strony szamba zaślepiona .