PDA

Zobacz pełną wersję : Viessmann Vitodens 100w a system Afriso



AgataPoblocka
16-02-2022, 20:52
Dobry wieczór,

bardzo proszę o pomoc.

Potrzebuje informacji, czy piec Viessmann Vitodens 100w nadaje się do współpracy z ogrzewaniem podłogowym składającym się z zestawu:

sterownik „Zestaw mieszający do kotła kondensacyjnego PRIMO BOX ACB 910. Składający się z pompy Grundfos UPM3(K) Auto oraz mieszalnika AFRISO ze sterownikiem EUROSTER 11M

Od kiedy instalator wykonał u nas to ogrzewanie podłogowe piec ma ciągle następujące problemy:

- piec gubi ciśnienie, faluje ono między 1,5-2 bar

- nie trzyma stałej temperatury, skacze między 30-65 stoni

- grzeje mniej wody w zbiorniku. Jest w stanie wziąć prysznic tylko jedna osoba

- czujnik temperatury jest tylko w sypialni. Gdy nagrzeje do zadanej mu temperatury tj. 21,5 stopnia zatrzymuje się i grzejnik jest ciepły tylko w sypialni. W pozostałych pokojach Grzejniki są zimne. Muszą być otwarte drzwi do sypialni, by temperatura spadała na czujniku - dopiero wtedy piec zaczyna grzać na pozostałe grzejniki. Przed zainstalowaniem ogrzewania podłogowego piec nie miał takich problemów, ciepłe grzejniki były wszędzie tam, gdzie otwarte był termostaty.
INSTALATOR odpiął czujnik temperatury.
*czujnik nadal wskazuje temperaturę
*czujnik nadal wskazuje tryb pracy 21.5 w dzień i 20 stopni w nocy. to wogóle dziala jak miało być odłączone?


- by piec się ciągle nie załączał musi być włączony program ręczny, a na piecu ustawiona temperatura na min. 5 poziomie (na 6 możliwych). Mimo, że nie ma mrozów....

Tak jakby cały ten system nie potrafił się komunikować z piecem.

Dlatego właśnie zgłaszam się z zapytaniem czy ten piec w ogóle nadaje się do tak rozbudowanego systemu ogrzewania podłogowego ? Czy nie jest on przystosowany tylko do podłogówki sterowanej przez zainstalowanie tzw "sprzęgiełka" i tyle? (Tak mi powiedział drugi instalator ze ten zestaw AFRISO jest zbyt zaawansowany do tego pieca, który nie potrafi utrzymać histerezy.

Proszę o pomoc, ponieważ mój instalator, jak się okazało to typowy fachowiec z programu "usterka". Nie wiem już co mam robić, a rachunki są coraz droższe przez to że piec chodzi niemalże na max swoich możliwości.

Z góry dziękuję za pomoc.

Z poważaniem,
Agata

Konsultant Viessmann
17-02-2022, 07:34
Pytanie, o którym modelu kotła Vitodens 100 mówimy. Czy to jeszcze kocioł z 2-ma pokrętłami i z 3ma diodami sygnalizującymi stan pracy kotła?
Prosiłbym o podanie typu, jest na tabliczce znamionowej.

Zmiany ciśnienia wskazują na problemy z naczyniem wzbiorczym.

Przebudowa instalacji CO raczej nie powinna w żaden sposób wpłynąć na ilość CWU...

AgataPoblocka
17-02-2022, 07:56
Witam ponownie,

dziękuję za szybką odpowiedź.

Typ kotła to: B1HA-26

Proszę o dalsze wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Agata

Konsultant Viessmann
17-02-2022, 14:46
Kociol Vitodens 100-W serii b1ha moze obsługiwac max 1 obieg grzewczy bezpośredni i 1 obieg grzewczy z mieszaczem. Oczywiście niezbędne jest zastosowanie dodatkowych modułów sterujących. Najlepiej jak by instalację obejżał ktoś kto ma pojęcie. Proszę zerknąć na PW

AgataPoblocka
17-02-2022, 16:26
Dziękuję bardzo za odpowiedź, będę działać dalej :)