PDA

Zobacz pełną wersję : lanie betonu póżną jesienią



pajek
05-11-2002, 08:30
Czy można zalewać strop typu TERRIVA w temperaturach bliskich zera (skala Celsiusza)? Słyszałem że beton nie wiąże w temp. niższej niż +5 stopni. Co zrobić bo strop mam już przygotowany.

januszek
05-11-2002, 08:45
lać, jeżeli tylko betoniarka dojedzie, ale dodaj srodka do betonu który uodparnia na mróz, ja lałem jak na pustakach był szron rozpaliłem ognisko pod stropem aby stopić go wyszło ekstra
niczym nie przykrywałem

Diego
05-11-2002, 10:13
Niedawno (w połowie października) zalałem strop. Było ryzyko wystąpienia mrozu. Wylewałem beton przemysłowy ( z gruszki ). Mój dealer pocieszył mnie, że jeżeli będzie mróz dodadzą chemikaliów, które wyeliminują problem (+15 PLN do metra sześciennego). Mam natomiast inny problem - brak kasy na dach i nie wiem - przykryć na zimę folią, czy zostawić strop pod gołym niebem ?

pajek
05-11-2002, 13:21
Też myślę o dachu, podobno żadna folia nie przetrzyma zimy takiej np. jak w ubiegłym roku. Dlatego trzeba albo pokryć do końca albo deskować. Ja poważnie zastanawiam się nad zakończeniem robót w tym roku na wylaniu stropu. Podobno wystarczy go tylko przykryć folią budowlaną na zimę, zadeskować otwory w ścianach i czekać wiosny.

januszek
05-11-2002, 13:37
ja tak zrobiłem i stan po zimie był nie wesoły folia podarta (może popękała z mrozu) a pod nią woda i mokre ściany
najlepiej przykryć dachem w zimie też można wykonać konstrukcję i przykryć blachą

pajek
05-11-2002, 16:17
I co z tym zrobiłeś? A wogóle to z czego masz ściany bo ja z gazobetonu.

januszek
06-11-2002, 06:53
nic z tym nie mogłem zrobić niektóre pustaki ceramiczne (bo z tego budowałem )rozmarzły ale nie można ich przecież wymienić i tak zostało nic się nie dzieje.