PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana dzwi w lodowce



Sebcio78
18-02-2022, 12:06
Mam pytanie czy jest możliwość zmiany otwierania dzwi w lodowce tylko tak żeby dzwi od lodówki otwierały się w jedną stronę a od zamrazarki w drugą

d7d
18-02-2022, 13:34
Mają wspólny zawias?
Zrób zdjęcie i załącz lub chociaż podaj typ, model.

pandzik
18-02-2022, 13:49
Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.

henrykow
18-02-2022, 14:13
Mam pytanie czy jest możliwość zmiany otwierania dzwi w lodowce tylko tak żeby dzwi od lodówki otwierały się w jedną stronę a od zamrazarki w drugą

Na 99% jest taka możliwość bo większość lodówek i zamrażarek ma możliwość zmiany otwierania.
Jaki masz model tej lodówko-zamrażarki?

henrykow
18-02-2022, 14:13
Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.

Ja też się z takim czymś nie spotkałem i w zasadzie taki zawias można dokupić.
Nie spotkałem się z tym że drzwi od lodówki otwierają się w druga stronę aniżeli od zamrażarki bo w zasadzie przekłada się drzwi po to aby nie kolidowały np ze ścianą.

d7d
18-02-2022, 14:33
Na 99% jest taka możliwość bo większość lodówek i zamrażarek ma możliwość zmiany otwierania.
Jaki masz model tej lodówko-zamrażarki?


Ja też się z takim czymś nie spotkałem i w zasadzie nie ma czegoś takiego.

W jaki sposób, nie mając oddzielnego zawiasu, można zmienić kierunek otwieranie jednych drzwi tak aby każde z drzwi otwierało się na różne strony - jedne na lewo a drugie na prawo ?

henrykow
18-02-2022, 15:58
Poszukaj sobie w necie.
Odpowiem tylko tak, w prosty sposób wykręcając zawias z obudowy lodówki i przykręcając go po drugiej strony obudowy lodówki.

d7d
18-02-2022, 17:00
Jeżeli masz oddzielny zawias to tak ale sam napisałeś że nie ma oddzielnych zawiasów.
Może nie doczytałeś - górne i dolne drzwi mają otwierać się w różne strony.

henrykow
18-02-2022, 17:15
Jeżeli masz oddzielny zawias to tak ale sam napisałeś że nie ma oddzielnych zawiasów.
.

Miało być inaczej. Środkowy zawias o ile nie ma osobnego można zawsze dokupić, nie do każdego modelu jest możliwość dokupienia ale jest więc dlatego autora pytałem o model lodowko-zamrażarki.

Elfir
18-02-2022, 17:59
Nie spotkałem się jeszcze osobnym środkowym zawiasem , a więc jest to niemożliwe.

w japońskich lodówkach są - możesz otwierać z obu stron naraz.
https://www.youtube.com/watch?v=VsmsTqAWM2E

d7d
18-02-2022, 18:03
Pewnie do każdego modelu można kupić część zamienna - środkowy zawias.
Tylko fabrycznie jest dostosowany do otwierania górnych i dolnych w jedną stronę.
Można próbować samemu kombinować i przerobić oba środkowe zawiasy aby niezależnie obsługiwały tylko górne li tylko dolne drzwi.

Sebcio78
18-02-2022, 18:14
Lodowka to bosch kgn39a40 zawias środkowy wspólny ale zastanawiałem się czy nie można dokupić drugiego i zalozyc z drugiej strony

d7d
18-02-2022, 18:23
Spróbuj zdemontować jeden i zobacz jak są połączone.
Może lepiej będą pasować górny i dolny zawias - czyli byś musiał oba kupić i odpowiednio zamontować.
Jeżeli lodówka jeszcze nie działa to możesz spróbować demontując dolny od dolnych drzwi i zamontować jako dolny od górnych drzwi i podobnie z górnym zawiasem górnych drzwi.
Może będą pasować w środkowych położeniach.

pandzik
18-02-2022, 18:40
No fakt. Można kokupić jeden środkowy zawias i ściąć naprzemiennie po niepasującym bolcu. W taki sposób jest to wykonalne. :)

henrykow
18-02-2022, 19:39
Lodowka to bosch kgn39a40 zawias środkowy wspólny ale zastanawiałem się czy nie można dokupić drugiego i zalozyc z drugiej strony

Tak, do Boscha można dokupić środkowy zawias tylko trzeba dokonać małej przeróbki, odciąć jeden sworzeń abyś mógł otwierać drzwiczki na przemian.