PDA

Zobacz pełną wersję : BARDZO PROSZĘ O POMOC W WALCE Z KUNĄ



Dalia
12-06-2005, 10:34
Bardzo proszę o pomoc lub radę. Pod dachem mojego domu od kilku lat mieszka prawdopodobnie kuna leśna. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale ostatnio jej lokatorstwo stało się bardzo uciążliwe. Przeszkadzają mi odgłosy jej pazurów na moim sufice wykończynym z płyt z gipsowo -kartonowych. Wchodzi pod skosy, ostatnio zauważyłam podejrzaną plamę na suficie, która powstała prawdopodobnie na skutek oddawania przez nią moczu, bo wydaje mi się , że jest mokra. Aż boje sie pomyślec o znieszczeniach jakie mogła poczynić . Wchodzi prawdopodobnie dziurą w niedokładnie wyknanym (jak z tego wynika) dachu.
Zupełnie nie mam pomysłu co z nią zrobić, jak ją złapać (a może JE, bo byc moze są 2 )? Przecież nie moge pozwolić sobie na rozbiórke całego dachu. Błagam pomóżcie mi. Zrozpaczona .

Redwald
12-06-2005, 11:17
Pewnie piszesz o kunie domowej - to ona gości w zabudowaniach ludzkich kuna lesna unika kontaktu z nami.
Pewnie nie będzie to dla Ciebie pocieszeniem bo kuna domowa jest pod ochroną gatunkową. Pocieszeniem natomiast jest to, że ta plama raczej nie jest plamą po moczu kuny, gdyż kuny zawsze oddają mocz i kał przed wejściem do swoich kryjówek, potym mysliwi mogą łatwo zlokalizować, gdzie kuna ma gniazdo.

Aggi
13-06-2005, 20:56
A nie da się polubić ? Takie ładne stworzonko...
Prozmawiaj z leśnikiem lub weterynarzem, może jest jakiś zapach którego kuna nie toleruje.
Wydaje mi się też, że Adam Wajrak - dziennikarz GW miał sporo doświadczeń z kunami, może uda Ci się z nim, za pośrednictwem Wyborczej, skontaktować?

długi
14-06-2005, 08:42
ZOSTAWIĆ KUNĘ W SPOKOJU.
Proszę nie ruszac kuny bo mi budowa stanie.Mój nieoceniony majster się tak nazywa więc PROTESTUJE.

maciejon
14-06-2005, 08:50
A znasz ten wątek: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35542&highlight= ?

kroyena
14-06-2005, 09:57
maciejon
A miało być tak piknie, jest Kuna (wszelkiej maści)
Miał być Żagiel.
A tu nic. :(

No po prostu kunktatorstwo.

Majka
14-06-2005, 13:37
wpuść na strych ze 2 koty. Kuny nie lubia obcego towarzystwa.

bladyy78
19-06-2005, 21:26
Koty sie boja kuny i nic kunie nie zrobia to raczej kuna moze je pogonic!!!

Majka
20-06-2005, 08:53
Koty sie boja kuny i nic kunie nie zrobia to raczej kuna moze je pogonic!!!

To bardzo prawdopodobne. Ale kuny nie lubią towarzystwa, może zachęci sie do przeprowadzki.

andrzejj_
29-04-2017, 06:08
To bardzo prawdopodobne. Ale kuny nie lubią towarzystwa, może zachęci sie do przeprowadzki.
Przyrodę trza kochać i współżyć, może tylko niech czynsz Skubana płaci ;)

kusykzy
03-10-2017, 19:42
A moja juz zadnej kury nie zje:):):)


397972

Hamstergong
13-10-2017, 11:57
Albo koty albo widziałam takie alarmy na kuny, co jakiś czas wydają odgłos, który je odstrasza jak te na krety.

Radek1985
30-12-2017, 08:15
Obecność kuny w domu jest bardzo uciążliwa. Walczyliśmy z nią różnymi sposobami - odstraszczami zapachowymi i ultradźwiękowymi, pułapkami, kratami ale ona doskonale sobie radziła. Dopiero ogrodzenie elektryczne na kuny (http://www.pastuchy.pl/i922_Pastuch_elektryczny_na_kuny_komplet_na_4_rynn y_spustowe_i_dachowe_do_ochrony_domu_STANDARD.html ) nam pomogło. Teraz kuna nawet nie podchodzi do domu,