PDA

Zobacz pełną wersję : Czy muszę zatrudnić kierownika budowy?



dop729
12-06-2005, 10:35
Chcę wybudować budynek gospodarczy z cześciowym poddaszem użytkowym o wym 11,5m na 6,5m. sposobem gospodarczym.Czy muszę mieć kierownika budowy?
Mam na to projekt i plan zagospodarowania z gminy.
Pozdrowienia

KonAn
12-06-2005, 20:03
Oczywiście,że musisz.Przy zgłoszeniu rozpoczęcia robót musisz przedstawić oświadczenie kierownika budowy.

GrześS
13-06-2005, 09:30
Chcę wybudować budynek gospodarczy z cześciowym poddaszem użytkowym o wym 11,5m na 6,5m. sposobem gospodarczym.Czy muszę mieć kierownika budowy?
Mam na to projekt i plan zagospodarowania z gminy.
Pozdrowienia

a czy masz pozwolenie na budowę wydane przez Starostę?
Z tego co piszesz wynika, że masz warunki zabudowy i zagodarowania terenu wydane w gminie, na których podstawie projektant wykonał projekt.
Teraz powinieneś wystąpić do Starosty - wydział administracji architektoniczno-budowlanej o wydanie decyzji pozwolenia na budowę dołączając 4 egz. projektu + oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane + opłaty skarbowe.
w decyzji o pozwoleniu na budowę będzie napisane czy wymagany jest kierownik budowy i może inspektor nadzoru budowlanego.
Na 7 dni przed rozpoczęciem robót zgłaszasz je w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i możesz rozpocząć budowę.
Powodzenia

dop729
13-06-2005, 16:24
Dzieki za poradę,zrobię jak mówicie,a swoją drogą to chyba nie jest normalne by chcąc pobudowac na swojej działce cokolwiek większe niż10m2 trzeba zatrudnić sztab ludzi i każdemu płacić i płacić.
Pozdrowienia

KonAn
13-06-2005, 22:58
Dzieki za poradę,zrobię jak mówicie,a swoją drogą to chyba nie jest normalne by chcąc pobudowac na swojej działce cokolwiek większe niż10m2 trzeba zatrudnić sztab ludzi i każdemu płacić i płacić.
Pozdrowienia
Zatem witaj w nienormalnym świecie !