PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka decyzja teraz ,po złym montazu okin



jan.n
07-03-2022, 20:40
Prosze o pomoc ,co robić.
Wymieniono mi okna +parapety .Przy montazu okien odkrecono listwy podparapetowe ,zamocowano parapety,zapiankowano ,zagipsowano .
Okazało się teraz że ze styku okno-parapet wieje i to bardzo wyczuwalnie.Temperatura w mieszkaniu spadła.Fachowcy chcą tą szczeline silikonem zaspoinować ,był też pomysł aby pianką montażową to uszczelnić.Nie wiem tylko jak bo szczelina pomiedzy onem a parapetem wynosi 1 mm.
Co radzcie?
Okien na pewno nie bedą wyjmować ,jak mają uszczelnicć teraz.
Czy jest coś co mozna dokupić by to uszczelnić? Jakaś podkładka termoizolacyjna ? I jak ją tam wsadzić .
Nie wiem nawet czy do tego bedzie trzeba demontowac parapety.Podejrzewam że bedzie
ostra wojna ,ekipa napewno bedzie chciała na sile to tylko zasilikonować.
Pomocy - na co się zgadzać , a naco nie.
JAKIE ROZWIĄZANIE kompromisowe im zaproponować ?

finlandia
08-03-2022, 09:48
Nie do końca rozumiem co się wydarzyło, ale to aż tak nie istotne.
Nawet jeśli zdemontowali listwę, toi tak powinni pod oknem zapianować. Chyba, że najpierw obsadzili parapet a pianowali później (wtedy jest bardzo ciężko w całości wypełnić luz pod oknem pianą).

Nie wiem, czy wieje Ci przez jakieś drobne niedopianowania, czy przez całkowity brak uszczelnienia pod oknem.

Przez milimetrową szczelinę nie da się uzupełnić piany (dla mnie minimum 3mm i można próbować przez rurkę odpowiednio zabezpieczając powierzchnię przed zabrudzeniem.
Także - demontaż parapetu i dopiero uszczelnianie.
Silikon to tylko maskowanie problemu.

jan.n
09-03-2022, 10:12
Był dziś gość od reklamacjii ,zaproponował naklejenie listew plastikowych na styku dolnej krawędzi okna a parapetem wewnętrzym. .Przez tą szczeline / pomiedzy parapetem a dołem okna /wieje .Nie zgodziłem się na to.Drugą opcją na którą się zgodziłem . to demontaż blach parapetowych zewnętrznych ,ewentualnego dopiankowania i powrotny montaż tych blach .ale tak by górna część blachy była schowana pod dolną listwe ramy okiennej.We wszystkich oknach zostawiono te blachy tylko przyciśnięte do ramy,przez tą szczeline woda napewno dostała by sią nawet do wnętrza mieszkania.Czy tu pomoże? Nie wiem.
A czy normalnym jest dobijanie nadmiaru pianki pianki montażowej po okło 15-20min naokoło ram okiennych w szpary ,tak by zrobić miejsce na gipsową warstwe
wykończeniową ?

finlandia
09-03-2022, 13:49
Listewki od wewnątrz to maskowanie problemu. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda. Czy lepiej / i skuteczniej / jest demontować parapet wewnętrzny, czy zewnętrzny. Ta druga opcja nie jest zła, zwłaszcza że można poprawić i wsunąć go pod okno, co z założenia jest lepsze.

Normalnym jest, że piankę się "dobija". Może nie do końca najlepsze rozwiązanie (należałoby poczekać aż wyschnie i obciąć oraz zabezpieczyć przez wilgocią), ale wiadomo, kto za to zapłaci..