PDA

Zobacz pełną wersję : Scianka z karton-gips.



Franooooo
09-03-2022, 22:58
Witam serdecznie , na samym wstępie chciałbym powiedzieć że nie jestem żadnym fachowcem.

Znajoma poprosiła mnie o wykonanie prostej ścianki z płyt karton gips . Ścianka ma mieć około 2.5 m ,i maja na niej znaleść się tylko drzwi 80 cm .

Ścianka ma być na równo ze scianą tynkowana . (scianka z g/k ma byc kontynuacja scianki tynkowanej)

I teraz moje pytania :

1. Jak wykonać połączenie ścian tynkowanej z g/k (myslalem nad tasma amerykanska lub akrylem)
2. Czy ścianka 5cm i jedna płyta utrzyma drzwi i nie wypadną razem ze scianą ? (zamierzam wzmocnić sciane profilami ua lub ua +drewniane kantowki )
3. Na podłodze są płytki i ogrzewanie podłogowe. Jak przywiercić profil na ziemi nie martwiąc się o zniszczenie układu? ( myślałem przykleić pianoklejem)

Dzięki wszystkim za pomoc na forum jestem nowy . Przepraszam jeśli coś nie było zrozumiałe ; )

radziula
10-03-2022, 07:55
Jak masz podłogówkę, to poprostu nie wiercisz w podłodze. Inaczej zawsze istnieje ryzyko trafienia w rurkę. Jeżeli ściana jest tynkowana i nie ma na wierzchu gładzi, to będzie widać różnicę, wówczas zrobiłbym cieńszą ścianę z GK i otynkował ją wyrównując do już istniejącej. Jeżeli jest gładź, to w połączeniu zatopiłbym taśmę albo fizelinę - jednak może okazać się że będzie widać połączenie i nie obędzie się bez obrzucenia wszystkiego jakimś finishem.

Dobrze zamontowany profil UA powinien utrzymać drzwi. Nie jestem pewien jak wpłynie na całą konstrukcję przyklejenie dolnego profilu do podłogi. Może lepszym wyjściem byłoby położenie krawędziaka i skręcenie go na kątownik do ściany oraz profilu UA. a do niego kręcić profile pionowe?

Wiesz ile masz wylewki nad rurkami? Może udałoby się zastosować jakieś krótsze kołki?

Frofo007
10-03-2022, 12:25
Ja robiłem ściankę przy ogrzewaniu podłogowym i zastosowałem klej. Trzymało bardzo mocno - nie wiem jak będzie po latach, póki co 2 rok ma ściana i nic się nie dzieje, ale też nikt tej ściany nie traktuje z buta ;)

Edit: dodam, że gdy kleiłem to wyczyściłem i odtłuściłem profil, następnie naniosłem klej na profil, przykleiłem go do podłogi (u mnie był gres) a następnie na profilu ułożyłem duże obciążenie z cegieł i tak zostawiłem 2-3 doby. Próbowałem później to oderwać i nic z tego. Nazwy kleju nie pamiętam, ale to był klej z tych, które wyciska się tak jak silikon z tubki za pomocą pistoletu.