PDA

Zobacz pełną wersję : Rozstaw rurek ogrzewania podłogowego w lazience



adasio1231
12-03-2022, 09:30
Witam Panowie mam pytanie ponieważ dziś pojechałem na budowę sprawdzić układanie ogrzewania podłogowego przez hydraulika I ogólnie zastanawia mnie rozstaw rurek w łazience. Obecnie jest zrobiony co 15cm. Gdzieś mi ktoś kiedyś tłumaczył że dobrze jest jak rozstaw w łazience jest co 10 cm. Czy to będzie do poprawy ? Czy jednak jest dobrze. Jednocześnie oddzielna pętlą do rozdzielacza jest doprowadzony grzejnik drabinkowy.
W salonie ogólnie widzę rozstaw 15 cm jednocześnie z zachowaniem przy oknach i np drzwiach wejściowych jest rozstaw 10 cm. Czyli tak jak się spodziewałem.

Czy w łazience duży problem będzie jeśli cała ma rozstaw rurek co 15 cm ? Powierzchnia jej to jakieś 8,5 m2. Jeszcze nie rozmawiałem z hydraulikiem I jednocześnie chciałbym zasięgnąć opinii ludzi doświadczonych. Podłogowka dopiero jest położona w 1/3 domu więc to nie tak że czepiam się czyjejś pracy na sam koniec Ale niektóre rzeczy warto wiedzieć.

Robinson74
12-03-2022, 12:27
A jak jest w projekcie? Czy jest projekt?
Jeśli nie ma, to można wróżyć, że 15 cm będzie OK, szczególnie jeśli bedzie dobrze dobrany grzejnik drabinkowy.

henrykow
12-03-2022, 12:42
W łazience rozstaw 10 cm jest w miarę poprawny a drabinka jest praktycznie po to aby suszyć ręczniki.