PDA

Zobacz pełną wersję : Indywidualna zgoda na zmianę przeznaczenia działki leśnej



Snidomi
16-03-2022, 11:07
Dzień dobry,

Chciałabym się dowiedzieć czy ktokolwiek posiada indywidualną zgodę na zmianę przeznaczenia swojej działki leśnej i na jej postawie otrzymał warunki zabudowy. W biurze architektury w Warszawie dostałam informację, że jest dużo takich zgód w ich zasobach, jednak nie mogę nic takiego znaleźć online. Zgoda, którą ja posiadam dotyczy jedynie dwóch działek i nie została wydana w trakcie sporządzania MPZP, a w trakcie obowiązywania Miejscowego Planu Ogólnego Zagodpodarowania m.st. Warszawy z 1992r. Dla działki nigdy nie było ani teraz nie ma MPZP, ani nigdy taki plan nie był sporządzany, ale zgoda na zmianę przeznaczenia istnieje (dokument z datą z 1998r.).

Pozdrawiam

dwiecegly
16-03-2022, 14:20
To chyba pytanie do włąsciwego urzędu. Dlaczego nie dopytałeś o szczególy urzednika odpowiedialnego za ten teren.

Snidomi
16-03-2022, 14:48
Urzad Gminy nie uznaje tego dokumentu jako spelnienia punktu: "teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym". Cala sprawa niedlugo trafi do WSA, dlatego pytam innych forumowiczow czy na podstawie takiej samej zgody ktora ja posiadam otrzymali WZ. Jak na razie oprocz Pani urzednik z Biura architektury nikt nigdy nie mial stycznosci z takim dokumentem (urzednicy z gminy, ich radcy prawni ani nawet prawnicy do ktorych wyslalam zapytanie o pomoc w mojej sprawie).

dwiecegly
17-03-2022, 05:44
Wygląda na walkę latami i raczej przegraną.