PDA

Zobacz pełną wersję : Prad w gniazdkach w domu



battelmag
17-03-2022, 12:17
Witam. Mam problem. Połączyłem tak jak powinnosie robić przewody do gniazdek w domu. Sprawdziułem każde gniazdo czy jest prad za pomocą lampki nocnej i wszystko ładnie działa. Niestety jeżeli podepnę cokolwiek innego np. telewizor albo zasilacz z dekodera wywala od razu wszystkie korki. Nie wiem co jest tego przyczyną. Bardzo prosze o pomoc.

pandzik
17-03-2022, 12:22
Lampką nocną nie znajdziesz przebicia. Sprawdź po kolei gniazdka, albo najlepiej dzwon po fachowca. Tak będzie bezpieczniej.

battelmag
17-03-2022, 12:28
Wszystkie gniazdka sprawdziłem 3 razy i od podstaw podłączałem ponownie gniazdka

henrykow
17-03-2022, 15:49
Po pierwsze jaką masz instalację na dwóch czy na trzech przewodach i jakie to są "korki" bezpieczniki.

boconek03
17-03-2022, 21:12
Skopane zabezpieczenia

Kaizen
17-03-2022, 21:31
Połączyłem tak jak powinnosie robić przewody do gniazdek w domu.

Czyli jak? Wrzuć fotki.
Wybija nadprądowe, czy różnicówki?

Remiks
17-03-2022, 21:36
Czyli jak? Wrzuć fotki.
Wybija nadprądowe, czy różnicówki?

No napisał wszystkie korki. Tak naprawdę nic nie napisal albo tyle ile wie o instalacjach czyli nic. Na razie jest śmiesznie oby nie było niebezpiecznie, elektryk w tym wypadku raczej wskazany, pytajacy raczej sobie nie poradzi.

Kaizen
17-03-2022, 23:08
No napisał wszystkie korki.

"Wszystkie" może np. oznaczać wywalenie wszystkich dwóch różnicówek. Czego przyczyną może być podpięcie neutralnego z jednego obwodu pod niewłaściwą różnicówkę. Ale jak to wywala wszystkie nadprądowe - to trzeba egzorcystę wzywać.

henrykow
18-03-2022, 09:24
"Wszystkie" może np. oznaczać wywalenie wszystkich dwóch różnicówek. Czego przyczyną może być podpięcie neutralnego z jednego obwodu pod niewłaściwą różnicówkę. Ale jak to wywala wszystkie nadprądowe - to trzeba egzorcystę wzywać.
Tak jak napisał @Remiks, gdyby autor miał jako takie pojęcie to by opisał precyzyjniej.
Najprędzej obstawiałbym że wywala róznicówka bo nadpradowe to musiały by rządzenia podłączane jak np tv robić zwarcie. na pewno autor pozamieniał przewody podłączając gniazdka.
Jedno co można mu doradzić to aby nic więcej nie grzebał w instalacji i wezwał elektryka.

Apacer
19-03-2022, 12:57
Jaką lampką nocną to niby sprawdzałeś? Żarówka LED? Zbyt mały prąd i zabezpieczenia nie działają przy tym, przy zamianie N z PE różnicówka wybije Ci dopiero po podłączeniu "większego" odbiornika.