PDA

Zobacz pełną wersję : Markiza VMZ - realny wpływ na obniżenie temperatury



gazior
23-03-2022, 10:17
Witam

Posiadam 3 pokojowe mieszkanie. 2 okna ma na stronę północną i jedno balkonowe(230X240) na południe.
W lato po godzinie 15 kiedy zaczyna się nagrzewać szyba od okna balkonowego, mieszkanie się nagrzewa i komfort mieszkanie się obniża.
Szukając rozwiązań trafiłem na markizę VMZ firmy FAKRO. Chcę ograniczyć ingerencję w elewację i ściany w mieszkaniu do minimum.
Jednak zanim zdecyduje się na zakup chciałbym poznać opinię jak się sprawdza markiza jeśli chodzi o zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń.

Jakie są zauważalne spadki temperatury w pomieszczeniu?
Czy to rozwiązanie jest opłacalne jeśli chodzi tylko o ograniczenie temperatury w pomieszczeniu?

Jestem świadomy że nie zastąpi mi to klimatyzacji. Chcę tylko ograniczyć nagrzewanie szyby od okna balkonowego co wydaję mi się poprawi komfort mieszkania podczas letnich upałów

Ekspert FAKRO
24-03-2022, 09:51
Witam
Duże przeszklenia zwłaszcza od południowej strony to piękne, jasne wnętrze pełne naturalnego światła. Niestety w czasie gorących dni mamy problem z ich nadmiernym nagrzewaniem. Markizy VMZ FAKRO to bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów:
- ogranicza nagrzewanie pomieszczeń obniżając temperaturę nawet o 10stopni
- zapewniają dopływ naturalnego światła w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie
- zapewniają prywatność w ciągu dnia
- zapobiegają powstawaniu szkodliwych refleksów podczas pracy na komputerze czy oglądaniu telewizji
- markizy z systemem ZIP skutecznie chronią przed owadami
- chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV , zapobiegają odbarwieniom przedmiotów
- są energooszczędne – klimatyzacja to dodatkowe koszty
- są znacznie tańsze od innych rozwiązań – klimatyzacja, rolety zewnętrzne.

Zapraszam na naszą stronę: https://www.fakro.pl/innoview/markizy-do-okien-pionowych/

Ekspert FAKRO
28-03-2022, 08:58
W rolecie ARZ Solar bateria ukryta jest po deklem na końcu kasety po prawej stronie (patrząc od wewnątrz pomieszczenia).

Przy ładnej pogodzie (brak opadów) można baterię odpiąć od sterownika i podpiąć bezpośrednio pod ładowarkę. Ładowanie nie powinno zajęć dłużej nić 3-5h. Przy braku opadów można tak pozostawić roletę na ten okres.

W przypadku opadów, należy baterię odciąć od sterownika i zamknąć dekiel na czas ładowania baterii. PO naładowaniu baterię należy przymocować do sterownika opaską zaciskową (zakup we własnym zakresie). 458892