PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe wymiana



Mansory
27-03-2022, 23:24
Witam
Obecne okna dachowe nie spełniają moich oczekiwań.
Zrobiły się całe czarne i brak w nich nawiewników.
Jakiej firmy okna możecie polecić ,myślałem nad velux lub roto.
Czy nawiewniki w oknach nie wyziębią zbytnio pomieszczeń,czy ktoś z was miał doświadczenie z wymianą okien.
Dom kupiłem około roku temu i już wiedziałem ,że jest słabo z oknami ale teraz to jest dramat.
Czy wymiana okien dachowych jest ryzykowna ,powiedzmy ze względu na możliwość uszkodzenia dachu i późniejsze przeciekanie?

Mareks77
28-03-2022, 07:49
Mam u siebie ROTO i jak na razie wszystko jest OK.
Są zamontowane fabryczne regulowane nawiewniki więc ewentualne wyziębianie jest niemożliwe a ponadto to system ogrzewania sam kompensuje te nastawy, w ciepłe dni korzystam raczej z rozszczelnienia, natomiast w upały zbawienne stają się jasne żaluzje lub zewnętrzne rolety.
Podczas wymiany większe trudności stwarza pokrycie blachodachówką, jej ewentualny demontaż i dopasowanie.
Jeśli wymiarowo nowe okna są dopasowane do rozstawu krokwi to główne prace dewastacyjne jednak odbywają się wewnątrz poprzez demontaż rigipsów docieplenia i łączenia paroizolacji.

Ekspert FAKRO
28-03-2022, 12:04
Dzień dobry,
firma FAKRO specjalizuje się w wymianie okien dachowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym wyjasniamy krok po kroku jak przebiega wymiana okna dachowego i jakie okna na wymianę są dostępne w naszej ofercie: https://www.fakro.pl/na-wymiane/
W przypadku pytań podaję nr do Biura Obsługi Klienta, gdzie kompetentni fachowcy doradzą najlepszy sposób wymiany okien dachowych na poddaszu: 18 444 0 400.