PDA

Zobacz pełną wersję : Porownanie pomp do c.w.u Buderus Logatherm WPT i Viessmann Vitocal 060-A Typ T0S



antosx
31-03-2022, 08:54
Witam Forumowiczów,

jak widać jestem początkującym i tak poproszę mnie potraktować :D

Stoje przed modernizacja swojej kotlowni w blizniaku z polowy lat 80'tych, ktory byl gruntownie remontowany jakies 10 lat temu. Wtedy kotlownia nie byla ruszona.Piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem na wode c.w.u. Prawie caly dol domu ma ogrzewanie podlogowe na 4 obiegach. Gora domu i piwnica plus salon - grzejniki. Od pol roku na dachu panele fotowoltaiczne z zapasem, jakim dokladnie nie wiem, mysle ze kolo 1MWh, moze ciut mniej.

W domu mieszkaja 4 osoby.

Mysle o wymianie pieca dalej na jednofunkcyjny i dodanie, zamiast zwyklego zasobnika na wode c.w.u., pompy ciepla do c.w.u., Buderus Logatherm WPT i Viessmann Vitocal 060-A Typ T0S, obie z wezownica do kotorej podlaczylbym piec.

Prosze o konstruktywna krytyke lub jakies porady.

Z gory dziekuje
Lukasz

Barliniak
31-03-2022, 09:44
Zobacz która ma funkcję współpracy z panelami,jaka jest powierzchnia wężownicy(czym większa tym lepsza),do jakiej temperatury pracuje sprężarka( czym mniejsza tym lepsza),jaki generuje hałas w dB no i zajrzyj do portfela na którą Ciebie stać

Konsultant Viessmann
31-03-2022, 12:29
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszych urządzeń, to chętnie odpowiem

antosx
31-03-2022, 12:48
Do Panstwa z Viessmann'a wyslalem zapytanie ze strony 25/03, mail zwrotny poinformowal mnie, ze odezwiecie sie wciagu 2 dni roboczy....dalej czekam