PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w 2024 znikną taryfy za prąd?



waka
02-04-2022, 07:05
Cześć,
Szukam dokładnych informacji ale nie mogę znaleźć.
Gdzieś widziałem, że cena za kw ma być zmienną i naliczana co godzinę i że mają zniknąć różne taryfy dla gospodarstw domowych.
Czy to jest prawda, czy tylko jakaś ściema?

stos
02-04-2022, 09:27
Cześć,
Szukam dokładnych informacji ale nie mogę znaleźć.
Gdzieś widziałem, że cena za kw ma być zmienną i naliczana co godzinę i że mają zniknąć różne taryfy dla gospodarstw domowych.
Czy to jest prawda, czy tylko jakaś ściema?

Małe szanse żeby to weszło do 2024 roku bo do tego roku nie wszyscy odbiorcy będą mieli inteligentne liczniki.
Zgodnie z harmonogramem unijnym do 2028 roku 80% odbiorców ma mieć te liczniki.

https://innpoland.pl/167703,wymiana-licznikow-w-calej-polsce-kto-zaplaci-za-inteligentne-liczniki

Elfir
02-04-2022, 19:09
to ma dotyczyć sprzedaży prądu z FV do sieci

marcinbbb
03-04-2022, 22:11
to ma dotyczyć sprzedaży prądu z FV do sieci

Mąż mówił? który pracuje DLA... wiadomo że informacja wzięta z drzewa jabłoni z którego gruszki zbieramy.

Kaizen
03-04-2022, 22:43
Gdzieś widziałem, że cena za kw ma być zmienną i naliczana co godzinę i że mają zniknąć różne taryfy dla gospodarstw domowych.
Czy to jest prawda, czy tylko jakaś ściema?

Ściema. Gospodarstwa domowe nie płacą za kw (poza jednorazową opłatą przyłączeniową).

gawel
04-04-2022, 05:25
Cześć,
Szukam dokładnych informacji ale nie mogę znaleźć.
Gdzieś widziałem, że cena za kw ma być zmienną i naliczana co godzinę i że mają zniknąć różne taryfy dla gospodarstw domowych.
Czy to jest prawda, czy tylko jakaś ściema?

Oczywiście prawda i to święta. A jak to sobie wyobrażasz że jak to będzie liczone i prawnie obwarowane.

Elfir
05-04-2022, 18:34
Mąż mówił? który pracuje DLA... wiadomo że informacja wzięta z drzewa jabłoni z którego gruszki zbieramy.

Nie. To powszechnie dostępna informacja:
https://www.muratorplus.pl/technika/oze/oplacalnosci-fotowoltaiki-od-kwietnia-nowe-przepisy-aa-WsNA-xueS-jKUL.html

Ale skoro ty szukasz informacji na jabłoniach, nie dziwię się, że jesteś zaskoczony.

marcinbbb
05-04-2022, 21:26
Ty całe życie powielałaś brednie przekazywane od męża, ja też w końcu się nauczyłem szukać informacji na jabłoniach. W tym roku nawet cały sad posadziłem na 20 ar. działce nie tylko jabłoni ale czereśni, gruszek, brzoskwini, moreli, śliwek, wiśni.

O opłacalności PV się nie wypowiadam zapomniałem że wydałem na nią pieniądze w 2015r.

Elfir
05-04-2022, 22:46
Dobrze, ze się nie wypowiadasz, bo wiele mądrego do powiedzenia nie masz