PDA

Zobacz pełną wersję : PC + solary ?



flisiu
10-04-2022, 13:15
WItam,
Dawno mnie tu nie było :) od 2014 mam PC Panasonic Aquaera 9KW 3 faz. i wszystko elegancko działa. Mam najprostszy układ PC + 300l zbiornik CWU, podłogówka 100% bez dodatkowego bufora.
W gminie mam opcję dostać solary prawie za darmo bo jest 95% dofinansowania i zacząłem się tym interesować. Dają prawie za darmo więc żal nie brać :P
Zacząłem więc rozmyślać jak najlepiej wykorzystać solary w podłączeniu do mojego obecnego układu, może dałoby rade w okresach przejściowych podgrzać wodę w podłogówce ? Macie jakieś doświadczenie w takiej konfiguracji systemu ? Jak najlepiej go wykorzystać ?

Pozdrawiam,

maciejos36
11-04-2022, 08:58
Przypuszczam, że bez skomplikowania układu hydraulicznego się nie obejdzie. Zapewne potrzebny będzie dodatkowy zbiornik-bufor, który przełączy jakiś sterownik w zależności od potrzeb. Zwróć uwagę na artykuł:
https://czysteogrzewanie.pl/2022/02/megabufor-czy-da-sie-w-pelni-ogrzewac-dom-sloncem/
Jak widzisz, w przeciwieństwie do typowych solarów te do grzania wody musisz (albo lepiej tak zrobić) ustawić je prawie pionowo.