PDA

Zobacz pełną wersję : Co wyrabia PGE? Program Mój prąd



ezg2014
14-04-2022, 20:41
W lutym br. założono mi instalację fotowoltaiczną i złożyłem wniosek do PGE o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej.
Obecnie dostałem pismo z PGE pod tytułem "Potwierdzeniu możliwości świadczenie dystrybucji energii elektrycznej i określenie parametrów technicznych dostaw Wytwórcy (Mikroinstalacja).
Po pierwsze nazwali mnie wytwórcą a nie prosumentem. Złożyłem papiery przed 31.03.2022r. Czy będę w systemie net-metering skoro nazwali mnie wytwórcą?
Po drugie ostatnie zdanie w tym piśmie mówi, że przyłączany oświadczył, że uczestniczy w programie "Mój prąd". Nic takiego nie oświadczałem. Chcąc być w programie "Mój prąd" muszę być w systemie net-billing.
A przecież złożyłem papiery przed 31.03.2022r, żeby być prosumentem.
Co się dzieje?
Czy PGE stosuje jakieś haczyki , żeby być w net-billingu?

gawel
14-04-2022, 20:47
Pewno tak.

Arturo1972
14-04-2022, 20:50
W lutym br. założono mi instalację fotowoltaiczną i złożyłem wniosek do PGE o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej.
Obecnie dostałem pismo z PGE pod tytułem "Potwierdzeniu możliwości świadczenie dystrybucji energii elektrycznej i określenie parametrów technicznych dostaw Wytwórcy (Mikroinstalacja).
Po pierwsze nazwali mnie wytwórcą a nie prosumentem. Złożyłem papiery przed 31.03.2022r. Czy będę w systemie net-metering skoro nazwali mnie wytwórcą?
Po drugie ostatnie zdanie w tym piśmie mówi, że przyłączany oświadczył, że uczestniczy w programie "Mój prąd". Nic takiego nie oświadczałem. Chcąc być w programie "Mój prąd" muszę być w systemie net-billing.
A przecież złożyłem papiery przed 31.03.2022r, żeby być prosumentem.
Co się dzieje?
Czy PGE stosuje jakieś haczyki , żeby być w net-billingu?
Życie ;)
Nie zorientowałeś się jeszcze, że od 7 lat jesteś dla PIS jedynie "głosem" ? :D
A oni robią swoje, nie patrząc na "głosy" :D

TINEK
14-04-2022, 20:58
tutaj masz coś na ten temat

https://youtu.be/gW5xfrRrdT8

ezg2014
14-04-2022, 21:04
Złożyłem wniosek papierowy. Słowa tam nie ma o programie Moj prąd.

kpc21
15-05-2022, 23:05
Tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3590853-90.html dokument tak zatytułowany ktoś (przyszły prosument) dostał w lipcu 2020. Kiedy o nowych zasadach chyba jeszcze mowy nie było. Więc raczej nie należy się tym przejmować – pewnie to standardowy druk obowiązujący już od dłuższego czasu.

Sam właśnie dostałem to pismo, i ono przyszło od Dystrybucji, dokładniej – od mojego rejonu energetycznego. Czyli dotyczy aspektów technicznych, a nie rozliczeniowych. A od strony technicznej wytwórcą zawsze jesteś – oddajesz energię do sieci... Dystrybucja przecież nie wnika w żaden sposób, i pewnie nawet nie wie, czy masz umowę prosumencką, czy też nie.

Ja tej adnotacji o programie Mój Prąd nie mam, ale możliwe, że to się wiąże z tym, że do programu Mój Prąd potrzebujesz odpowiednie zaświadczenie o przyłączeniu mikroinstalacji od energetyki. Takie samo zaświadczenie jest też potrzebne przy programie Czyste Powietrze. I zapewne jest to dla nich informacja, że takie zaświadczenie mają ci po prostu wydać.