PDA

Zobacz pełną wersję : koszt przeglądu PC



MiroMirek
25-04-2022, 17:38
aby utrzymać 5 letnią gwarancję na PC (mam Ecodan ) muszę przeprowadzać przeglądy serwisowe w autoryzowanych przez Mitsubishi firmach. Dziś otrzymałem info o wzroście kosztów od firmy (Wrocław) która mi montowała PC - wzrost o 25% !, aktualny koszt 610 brutto, mam konieczne praktycznie 2 przeglądy w roku, więc ponad 1200 brutto - to sporo.
Tak się zastanawiam czy nie zgłosić do UOKIK.

pandzik
25-04-2022, 18:06
A co te chuje chcą przy niej robić 2 razy w roku?

MiroMirek
25-04-2022, 18:58
A co te chuje chcą przy niej robić 2 razy w roku?

serwisować :), taki sposób aby dodatkowo dorobić... olałbym te przeglądy ale stracę gwarancję. Niestety nie ma zapisów w umowie (człowiek nie jest w stanie się na wszystkim znać ) o sposobie ustalania tej opłaty za serwis, mogą teraz dowolnie ustalać wysokość opłaty :(. Stąd pomysł aby zainteresować tym UOKIK.

_John
25-04-2022, 21:29
Takie sprawy ustala się na etapie wyboru wykonawcy.

gawel
25-04-2022, 22:17
aby utrzymać 5 letnią gwarancję na PC (mam Ecodan ) muszę przeprowadzać przeglądy serwisowe w autoryzowanych przez Mitsubishi firmach. Dziś otrzymałem info o wzroście kosztów od firmy (Wrocław) która mi montowała PC - wzrost o 25% !, aktualny koszt 610 brutto, mam konieczne praktycznie 2 przeglądy w roku, więc ponad 1200 brutto - to sporo.
Tak się zastanawiam czy nie zgłosić do UOKIK.

Ja bym chyba olał te przeglądy z resztą to zależy ile kosztowała pompa i jak została zainstalowana. Ja mam tani klimatyzator i też miałem płacić po 250 zł co pół roku aby mieć gwarancję. Ale wyszedłem z załozenia że jeżeli polączenia są wykonane szczelnie to juz tak będzie. Jak na razie jest ok a ja zaoszczedziłęm 1000 zł . Nowa klima kosztowała 1500+montaż 1200

MiroMirek
26-04-2022, 08:16
aby utrzymać 5 letnią gwarancję na PC (mam Ecodan ) muszę przeprowadzać przeglądy serwisowe w autoryzowanych przez Mitsubishi firmach. Dziś otrzymałem info o wzroście kosztów od firmy (Wrocław) która mi montowała PC - wzrost o 25% !, aktualny koszt 610 brutto, mam konieczne praktycznie 2 przeglądy w roku, więc ponad 1200 brutto - to sporo.
Tak się zastanawiam czy nie zgłosić do UOKIK.

niezgoda na zbójeckie podwyżki ma sens :), nie wiem czy podziałało (pewnie nie), że podam do UOKIK , opisałem też sprawę do Mitsubishi Polska ale dziś otrzymałem pisemne potwierdzenie, że przynajmniej w moim przypadku cofają podwyżkę opłaty za serwis i ma być taka sama jak w 2021 :)