PDA

Zobacz pełną wersję : WLZ wejście do budynku



vck1000
28-04-2022, 19:44
Witam, mam problem z wlz ponieważ nie mam zrobionego przepustu do domu. Sytuacja wygląda następująco:
Chce przewód wpuścić otworem wywierconym na wysokości pierwszej warstwy ścian nośnych tj. przy samym chudziaku bezpośrednio pod rozdzielnicą. Z zewnątrz ta pierwsza warstwa będzie obsypana ziemia. Dodatkowo bezpośrednio pod otworem na przewód jest wylot rury kanalizacyjnej 40cm niżej. Czy mogę tak zrobić?
Na czerwono otwór na wlz, niebieski to kanaliza, brązowa kreska wysokość na jaką zasypany będzie budynek.
https://files.fm/u/jdxxf7wva

AnonimowyAlkoholik
04-05-2022, 12:38
Nie robiłbym wejścia instalacji kanalizacyjnej i elektrycznej bezpośrednio nad sobą. Załóżmy że musisz dostać się do rury kanalizacyjnej, będziesz omijać kabel który jest wyżej?

masera
06-05-2022, 09:46
Czy pomysł zasypania ścian powyżej ich izolacji poziomej jest do końca przemyślany?

Arwz
20-05-2022, 18:26
przewód w ziemi powinien być na głębokości ok. 70 cm. A kabel ma swój promień zginania.Z tego co pamiętam ~15 krotność średnicy kabla, więc wyjście w ten sposób przewodem jest mocno problematyczne bo przez spory, ok. 40 cm, kawałek będzie tuż pod powierzchnią ziemi. To zwiększa szansę na uszkodzenie.

Między kanalizacją a kablem powinna być jakaś przekładka albo ok. 1m odstępu.